Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Kontrolka ABS + czerwone kółko zębate + masa błędów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=326864)

ddela 05-02-2022 10:31

Kontrolka ABS + czerwone kółko zębate + masa błędów
 
Cześć
W ciągu ostatnich paru dni 2 razy zdarzyło mi się, że zapaliła się na stałe kontrolka ABS (pomarańczowy ślizgający się samochód) + czerwone zębate kółko. Dzieje się to po paru kilometrach jazdy i to nie zawsze. Odczuwalny jest lekki spadek mocy. Po zgaszeniu i odpaleniu kontrolki się już nie świecą.

Podłączyłem się forscanem i wysypało mi takie błędy:
PCM DTC U0140-61
PCM DTC U0001-A1
PCM DTC U0001-E1
PCM DTC P1260-61
ODBII DTC U0001-P
ABS DTC U2202-A0
ABS DTC U2012-A0
ABS DTC U1900-A0
IC DTC U1900-20
IC DTC U2510-20

Ktoś coś może doradzić - co to może być ?
Z opisów błędów wynika że to problem komunikacyjny szyny CAN.

Antej 05-02-2022 10:41

Odp: Kontrolka ABS + czerwone kółko zębate + masa błędów
 
To co, na początek licznik.?
Znów idzie to falą po autach, dopiero co był o tym temat.

hindus 05-02-2022 11:09

Odp: Kontrolka ABS + czerwone kółko zębate + masa błędów
 
Ja nie wiem czemu temat z zimnymi lutami nie jest przyklejony :) Chociaż pewnie to i tak niewiele by pomogło bo niewiele osób szuka zanim napisze posta.

ddela 05-02-2022 15:09

Odp: Kontrolka ABS + czerwone kółko zębate + masa błędów
 
:) niedługo tu będzie jak na memach o elektroda.pl: było - zamykam.
A tak poważnie to u nie nie występują inne objawy jak "choinka", choć faktycznie to może być to. I popieram pomysł, żeby to przypiąć, najlepiej z manualem jak to samemu naprawić - jak wyjąc licznik i gdzie poprawić luty.
Swoją drogą zna ktoś jakiś warsztat samochodowy w Krakowie lub okolicach, który ogarnia takie naprawy?

Jeśli to faktycznie zimne luty w liczniku to czy normalny jest spadek mocy?

Antej 05-02-2022 20:04

Odp: Kontrolka ABS + czerwone kółko zębate + masa błędów
 
Cytat:

Napisał ddela (Post 3395363)
najlepiej z manualem jak to samemu naprawić - jak wyjąc licznik i gdzie poprawić luty.

czekamy zatem aż szanowny kolega sam zrobi coś w tym kierunku, może kolejni tacy niechętni do szukania jak kolega będą mieli łatwiej

Na każde z zadanych pytań jest odpowiedź w stosownych wątkach i działach.

Jakie są objawy.
Jak naprawiać.
Ewentualnie "kto potrafi".

thesperado 13-02-2022 17:36

Odp: Kontrolka ABS + czerwone kółko zębate + masa błędów
 
Cytat:

Napisał ddela (Post 3395363)
Swoją drogą zna ktoś jakiś warsztat samochodowy w Krakowie lub okolicach, który ogarnia takie naprawy?

MSE Kraków ul. Wielicka, na przykład. Zadzwoń. Kiedyś Mozna było oddać sam liczcznik lub razem z pojazdem.

konrad77777 05-12-2022 15:53

Nie chce odpalić - Awaria Silnika - Immo
 
1 załącznik(i)
Witam,
mam problem z Focusem MK2 2008 po lifcie, nie chce odpalić.

- Błąd na wyświetlaczu "Silnik usterka"
- Lampka Immo miga
- Błędy na komputerze: P1260 (Theft Detected - Engine Disabled) + U0140, U2023, U2012, U2202, U1900, U2510 (Network)

Latem ten problem występował okazjonalnie, głównie z rana i po jakimś czasie sam ustępował.
Zimą w zasadzie nie chce odpalić w ogóle, jedyne "rozwiązanie" to podgrzać wnętrze auta dmuchawą przez ~15 minut i wtedy bez problemu odpala.

- Oba kluczyki (z pilotem i bez) tak samo reagują.
- Akumulator już wymieniony na nowy i nawet po naładowaniu występował problem więc chyba nie problem niskiego napięcia.

Z tego co szukałem na forum to rozumiem, że może to być problem "zimnych lutów" ale bardziej to chyba tyczy wersji przedliftowych?

Skoro zwiększenie temperatury rozwiązuje tymczasowo problem to znaczy, że licznik do przelutowania czy możliwe, że problem pętli w stacyjce czy jakiś złączy?

Czy znacie kogoś w woj. łódzkim, kto już pewnie coś takiego naprawiał i mógłby zerknąć?

https://i.ibb.co/qkg1VMW/1670253686825.jpg

Antej 05-12-2022 15:57

Odp: Nie chce odpalić - Awaria Silnika - Immo
 
Cytat:

Napisał konrad77777 (Post 3435203)
"zimnych lutów" ale bardziej to chyba tyczy wersji przedliftowych

Bajka opowiadana swego czasu na forum przez tych co proponowali wymianę na polift.

Polift jest tak samo awaryjny i w zasadzie każdy nadaje się do naprawy, kwestia czasu kiedy padnie.

konieczko5 05-12-2022 18:47

Odp: Kontrolka ABS + czerwone kółko zębate + masa błędów
 
Z poliftami jest taka sytuacja, że to są liczniki młodsze. Jak przyjąć, że objawy pojawiają się po 16 latach, a kupujemy licznik auta z 2010 roku to mamy czas do 2026 roku. Tylko tyle i aż tyle. Czasami taniej jest kupić poliftowy licznik (i parę rzeczy odblokować) niż naprawiać licznik z zielonym podświetleniem.

Antej 05-12-2022 21:12

Odp: Nie chce odpalić - Awaria Silnika - Immo
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3435204)
przyjąć, że objawy pojawiają się po 16 latach

błędne założenia, wynikające z małej wiedzy w temacie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.