Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   strefa|mazowiecka (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=126)
-   -   ASO w Wawie - warte uwagi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=337409)

wujek kwas 04-10-2023 21:05

ASO w Wawie - warte uwagi
 
Hejka.
Przede mną pierwszy przegląd w ASO. Hondowskie ASO w Warszawie znam a jeżeli chodzi o Forda to nie mogę dorwać info tu na forum. Co polecacie? Chodzi o rzetelność no i ceny nie z kosmosu heh. Pozdro i dzięki za info.

AstraC 05-10-2023 08:27

Odp: ASO w Wawie - warte uwagi
 
Mieszkam w Warszawie, serwisuje a Auto Partner... w Krakowie.
Ale taki mus musów w Waw to Auto Nobile ewentualnie. Duża szansa że nic nie zepsują. :D

wujek kwas 05-10-2023 19:52

Odp: ASO w Wawie - warte uwagi
 
O dzięki wielkie! A co sądzicie o Auto Plaza? Póki co wymieniłem tam olej jeszcze przed pierwszym przeglądem...

slawomirro 11-10-2023 16:18

Odp: ASO w Wawie - warte uwagi
 
Cytat:

Napisał AstraC (Post 3472329)
Mieszkam w Warszawie, serwisuje a Auto Partner... w Krakowie.

Ja się przywiązałem do Solid Garage. Może nie są super tani, ale i tak tańsi niż ASO, ale jakościowo tak samo dobrzy i jeszcze akceptują części kupione przez klienta.
I mają tanie auta zastępcze :)

Skolmi 12-10-2023 11:17

Odp: ASO w Wawie - warte uwagi
 
Cytat:

Napisał wujek kwas (Post 3472390)
A co sądzicie o Auto Plaza?

Serwis OK.
SKP i sprzedaż tragedia.

wujek kwas 17-10-2023 20:02

Odp: ASO w Wawie - warte uwagi
 
Solid Garage to przy K Circle na Jerozolimskich prawda? Też mam do nich rzut beretem, ale słyszałem, że to nie to co było kiedyś i obsługa jakaś kulawa. Od razu mówię, nie byłem, nie sprawdzałem osobiście. A w Auto Plaza bylo szybko i bezproblemowo - koszt ok siedem stówek ale bez oleju bo wymienialem wcześniej. Zresztą pierwszy przegląd to za dużo tu do sprawdzania nie było...

rychu.zychu 18-10-2023 23:59

Odp: ASO w Wawie - warte uwagi
 
Solid niestety poszedł w ilość i naprzyjmował mechaników ze wschodnim akcentem.
W ASO jest coś takiego jak [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]Focus, Mondeo, Kuga, S-Max, Galaxy, C-Max Cena usługi 499 PLN

paoloWawa 26-10-2023 10:20

Odp: ASO w Wawie - warte uwagi
 
Miałem Mondeo Mk4 2.5t przez 8 lat, przez 2 lata dodatkowo jednocześnie jeszcze Focusa Mk1, jeździłem z każdą dosłownie nawet najmniejszą pierdółką do Solid Garage, ale pod koniec to tak raczej z przyzwyczajenia już.

Cenowo się nie wypowiem bo nie mam porównania do innych warsztatów, zresztą zazwyczaj nie pytałem o cenę przed usługą ale myślę że byli pod tym względem uczciwi i nie naciągali. Ale mam wrażenie, że w ostatnich latach dość mocno zbliżyli się do poziomu ASO.

Natomiast co do jakości to ostatnimi czasy miałem jednak delikatne wątpliwości, na początku wszystko było idealnie, ale ostatnio coś się pogorszyło, poniżej incydenty z ostatnich kilkunastu miesięcy:

1) raz w Mondeo mi nie wymienili świec mimo że ich o to prosiłem, musiałem podjechać drugi raz (co dla mnie jest dużym faux pas bo najbardziej nienawidzę straty czasu);

2) za kolejną wymianą oleju w Mondeo z kolei wymienili świece z własnej inicjatywy bo powiedzieli że już był na nie czas, a okazało się że nie odnotowali w systemie przyspieszonej wymiany z pkt. 1 - i znów, wymontowanie świec i strata czasu 1,5h;

3) Robili coś w przednim zawieszeniu w Focusie, przy okazji ustawiali zbieżność, i samochód oddali tak że przy jeździe na wprost miał dość mocno skręconą kierownicę w lewo, i znów poprawki, i znów 1,5h straty.

O ile pierwsze dwa incydenty są irytujące ale mogą się zdarzyć, to nr 3 przelał czarę goryczy, bo oddać auto do odbioru z ewidentnie źle zrobioną zbieżnością to już grzech z premedytacji - wystarczyło przejechać 50 metrów by to zauważyć.

Chciałem już szukać innego warsztatu ale sprzedałem oba Fordy. Generalnie mimo wszystko bym polecił, bo nie mogę zapominać o wielu latach pełnej satysfakcji, ale obecnie chyba coś szwankuje delikatnie. Na plus ponadto bez szemrania FV, i bdb warunki auta zastępczego.

Ale autor chyba szukał ASO jednak do pierwszego przeglądu? Nie miałem styczności z mechaniką, ale z naprawy lakierniczej na Popularnej byłem zadowolony. Robiłem tam też jedną akcję serwisową i naprawdę spoko było jeśli chodzi o całą otoczkę.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Bierut 26-10-2023 10:46

Odp: ASO w Wawie - warte uwagi
 
Kiedyś najlepsze ASO do serwisowania był Lipski na Ostroroga. Teraz to jest Bemo Motors i trudno powiedzieć czy nadal warto. Ja długo korzystałem gdy serwis 4+ był w cenie ok 600 zł. Teraz dużo drożej więc już nie jeżdżę do ASO.

szmelcmax 12-11-2023 19:02

Odp: ASO w Wawie - warte uwagi
 
Cytat:

Napisał wujek kwas (Post 3473429)
Solid Garage to przy K Circle na Jerozolimskich prawda? Też mam do nich rzut beretem, ale słyszałem, że to nie to co było kiedyś i obsługa jakaś kulawa.

Według wieści z 1 ręki tak właśnie jest. Panowie mechanicy-założyciele zaczęli jechać na legendzie. Mają nowych młodych pracowników. Ci robią jak potrafią. A jak nie potrafią, to niby zrobią. Szefostwo już się napracowało i nawet nadzorować im się nie chce.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.