Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] P0039 błąd zaworu obejściowego turbosprężarki 1.6 Ecoboost (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=270281)

michalczewski.k 28-09-2017 20:19

P0039 błąd zaworu obejściowego turbosprężarki 1.6 Ecoboost
 
Cześć,
od jakiegoś czasu pod maską po przejechaniu ok 10km zaczął występować "świst" który zmienia swoje natężenie gdy dotkniemy przewodu dolotowego do turbiny. Dźwięk dokładnie jak na filmiku
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Błędowi P0039 odpowiada zawór upustowy. Według komputera zablokował się w pozycji zamkniętej.

Czy to możliwe że to ten zawór powoduje taki dźwięk?. Dźwięk ten zanika przy przyspieszaniu, pojawia się gdy silnik pracuje na biegu jałowym oraz pod małym obciążeniem. Przebieg 110kkm. Brak odczywalnego spadku mocy.

Pytaniadodatkowe:

Czy ktoś próbował dobrać się do niego?
Czy jest możliwy jego demontaż bez demontażu innych rzeczy?(nie miałem jeszcze możliwości zajrzenia od spodu).
Czy ktoś kto spotkał się z podobnm problemem montował oryginalne części czy zamienniki?

Jutro będę kontaktował się z ASO w celu sprawdzenia dostępności części oraz kosztów naprawy?

Pozdrawiam

michalczewski.k 11-10-2017 09:59

Odp: P0039:72-2F błąd zaworu obejściowego turbosprężarki 1.6 Ecoboost
 
1 załącznik(i)
Cześć,
dla zainteresowanych wrzucam spis części(zrzut z ekranu)-plus cena zaworu elektromagnetycznego z FORD-etis do turbosprężarki. 1.6 Ecoboost.
co do naprawy....stay tuned

michalczewski.k 15-10-2017 15:37

Odp: P0039:72-2F błąd zaworu obejściowego turbosprężarki 1.6 Ecoboost
 
3 załącznik(i)
Winowajcą całego zamieszania jest zawór upustowy/zwrotnego DV. Dostęp do niego jest prosty i wystarczy zdjąć prawe przednie koło. Na zdjęciach widoczne uszkodzenie. W ASO ford nie ma dostępnej tej części i zalecili szukanie na szrocie ale zakup nowej turbiny....
Po poszukiwaniach zamontowano zamiennik firmy PROPERFEKT, który na swojej stronie posiada pełną ofertę. Zawór założony i działa dobrze, irytujący dźwięk zniknął.
Temat do zamknięcia

artur_pl 27-01-2019 17:30

[1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
Witam,

od niedawna jest posiadaczem Focusa MK3 1.6 EcoBoost 182 KM (2011 r., 104 tys. przebiegu). Niecały miesiąc temu po podłączeniu do komputera pokazał się taki błąd:

Kod:

P0039 - Zakres/jakość sygnału w obwodzie sterującym zaworem A obejściowym turbosprężarki/sprężarki doładowującej

Rodzaj usterki - 73 - Siłownik zablokowany w położeniu zamkniętym

Status - 6C - W obecnym lub poprzednim cyklu dla kluczyka/jazdy wystąpiła usterka.

Nie ma odczuwalnego spadku mocy, samochód przyspiesza równo. Po skasowaniu błędu i przejechaniu kilkunastu kilometrów błąd powrócił.

Jakiś tydzień temu zaczął pojawiać się specyficzny dźwięk po puszczeniu gazu (zarówno po przygazowaniu na postoju jak i podczas jazdy). Zaczyna być zauważalnie słyszalny po przejechaniu kilku kilometrów (rozgrzany silnik). Zamieszczam nagranie, żeby pokazać jak to brzmi:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Nie wiem czy wcześniej po prostu tego nie słyszałem i czy taki świst powinien występować.

Czy ten dźwięk może pochodzić od turbo?
Czy powinienem się tym zająć od razu/może to wywołać większe szkody?
Jeśli tak, to czy macie do polecenia w Krakowie/okolicach warsztat, który mógłby się tym zająć i nie spartolić roboty? :)

Bartuś01 27-01-2019 18:59

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
Było ostatnio coś identycznego na forum . Ja osobiscie myslałem ze to blow off i ktoś o tym nie wiedział. :) Potem sie okazało ze spadł chyba jakiś wężyk od podciśnienialub był nieszczelny. Przeszukaj forum bo identyczny problem był tu opisany ze dwa miesiące temu, może trzy

artur_pl 27-01-2019 20:53

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
Przeszukałem forum, ale nie mogę znaleźć wątku, o którym mówisz. Znalazłem jedynie taki sprzed roku:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ale tam świst występował cały czas a nie przy schodzeniu z obrotów po puszczeniu gazu.

Masz może jakieś dokładniejsze namiary na wątek o którym mówisz?

edmun 28-01-2019 11:15

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
Ten dźwięk co podałeś to na 100% nie jest blow-off.
A że często sam słucham swojego to jestem też w stanie powiedzieć, że ten błąd dobrze wskazuje żeby zajrzeć co się dzieje, bo brzmi to źle.
Niestety z głowy nie podpowiem gdzie szukać ani co, jestem tylko w stanie potwierdzić, że nie jest to "normalne".

Bartuś01 28-01-2019 17:28

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
Cytat:

Napisał artur_pl (Post 3086846)
Przeszukałem forum, ale nie mogę znaleźć wątku, o którym mówisz. Znalazłem jedynie taki sprzed roku:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ale tam świst występował cały czas a nie przy schodzeniu z obrotów po puszczeniu gazu.

Masz może jakieś dokładniejsze namiary na wątek o którym mówisz?

Powiem Ci ze sam przeszukałem forum bo nie chciałem zostawiać Cie tak z niczym ale sam nie mogę tego znaleśc . Być moze popierdzieliły mi sie fora. Ale na bank to było 1.6 EB.

Edit. Teraz tak mysle ze albo to był filmik na YT albo ktos na grupie (Ford club polska) na FB wrzucił coś takiego. Pamietam ze po kilku dnach właściciel napisał ze rozwiązaniem była nieszczelność któregoś przewodu. Mam tylko nadzieje ze nie wprowadzę w błąd.

artur_pl 28-01-2019 20:58

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
Znalazłem na grupie na FB coś takiego:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Na filmiku brzmi to niemal identycznie jak u mnie i też dotyczy 1.6 Ecoboost. Autor napisał, że winna była wypadnięta kostka przy turbinie od zaworu sterującego ciśnieniem.

Myślicie, że ta kostka może też generować taki błąd w komputerze o którym pisałem?
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] czy to ten filmik o którym mówiłeś?

Bartuś01 01-02-2019 20:58

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
takkkkk ! To ten !!!
Ze Ci sie udało to znaleśc ....
Widzisz coś kojarzyłem ze było wypięte . Dołozyłem ideologie ze wężyk podciśnienia a w przypadku z filmiku u góry kostka.:P Moze u ciebie będzie to samo ...

RattusNorvegicus 09-02-2019 19:26

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
U mnie jest P0039 ale dalej 73:68. Czyli Siłownik zablokowany jako zamknięty, ale co oznacza 68?
Ktoś coś miał/wie czego szukać?

RattusNorvegicus 09-02-2019 20:05

Odp: P0039:72-2F błąd zaworu obejściowego turbosprężarki 1.6 Ecoboost
 
Sorry za odkopanie tematu.

U mnie dodatkowy kod do P0039 to 73:68, sądzisz że może być to samo? Jak z ewentualną wymianą, da radę w przydomowym kanale?

artur_pl 22-02-2019 17:26

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
Udało mi się uporać z problemem. Winny okazał się uszkodzony zawór turbiny DV. Ford niestety nie sprzedaje tej części zamiennej osobno, ponieważ jest to zawór zintegrowany z turbiną. Mechanik zalecił mi oddanie na regenerację całego turbo...

Ale udało mi się znaleźć ten zawór, są montowane w wielu samochodach i ten pasuje właśnie do Focusa MK3 z 1.6 ecoboost, podrzucam linka:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Różni się od tego fordowskiego wyjściem (fordowski ma pod kątem a ten na wprost), ale nie jest to problem (wystarczy inaczej pociągnąć rurki).

Na razie śmigam na tym zaworze i jest ok.

Bartuś01 25-02-2019 13:52

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
Super ze się udało i fajnie ze napisałeś o zamienniku. Oby sie nikomu nie przydało ale jeśli... ;)

marckas 11-06-2019 22:43

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
Witam,

Mam podobny problem jak w opisie wyżej (świst). Kod błędu P0039. Rodzaj usterki 73.
Samochód Ford Mondeo MK4 - czy ktoś podejmował się naprawy w tym modelu? Da się to wymienić bez demontażu turbosprężarki?
Zastanawia mnie nie jednak - skoro to część zintegorwana - dlaczego Ford wycenił mi wymianę na 600 zł (część) + robocizna. Może mieli na myśli inny zawór?

japim 12-06-2019 07:53

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
Masz świst czy dokładnie taki dźwięk jak na nagraniu na YT : [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jeżeli ten drugi to masz uszkodzony zawór DV.
Pytanie jakie masz sterowanie. Podciśnieniowo (z waku pompy) czy elektronicznie.
Podciśnieniowo koszt zaworu 200zł (aluminiowy zamiennik) - 280zl ("oryginał"). Czas wymiany 45 minut na podnośniku bez latarki - trzeba odkręcić 3 śrubki. Warto mieć latarkę wtedy naprawa potrwa max 30....

marckas 13-06-2019 22:02

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
Witam,

Dźwięk jest podobny do nagrania (w sumie w całym nagraniu dwa razy to wyłapałem tj przy 1 i 3 gazowaniu / puszczeniu gazu)

Niestety moja wiedza z zakresu mechaniki samochodowej nie pozwala mi odpowiedzieć na pytanie czy mam sterowanie podciśnieniowo czy elektronicznie. Jak to sprawdzić, czego poszukać?

Jakiś link do tego zaworu?

Pozdrawiam

marckas 23-06-2019 19:10

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
Witam,

Uprzejmie proszę o wsparcie w rozwiązaniu problemu :).
Na pewno w turbinie w dolnej części wkręcony jest zawór na 3 śruby z charakterystycznym wyjściem pod kątem do którego dochodzi wężyk skierowany drugim końcem gdzieś w górę.
Czy w takim razie wymieniać ten zawór DV czy zawór elektromagnetyczny jak twierdzi ASO FORD?

Czy jeżeli jest sterowanie podciśnieniowe lub elektroniczne to zawór DV się różni?

Pozdrawiam

kriski 24-06-2019 08:54

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - Tak, oba zawory różnią się między sobą. Ty masz sterowany podciśnieniem (zwykła membrana z tłoczkiem + sprężyna ). Przed jego wymianą, możesz sprawdzić jego stan - wymontować i poddać oględzinom, czy membrana jest cała, i nie ma pęknięć. Jeśli są uszkodzenia membrany, to do wymiany, i jak koledzy pisali wyżej, możesz wstawić aluminiowy zamiennik, lub trochę droższy oryginał. W przypadku braku uszkodzenia tego zaworu, pozostaje wymiana elektrozaworu, o którym mówi ASO.

mitrope 11-07-2019 14:44

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
Witam,

Od ca 2 lat zauwazam podobny swist ale dopiero teraz wyskoczyl blad p003973 oraz P262600 (sonda lambda) przed katalizatorem. Sonda byla wymieniana 1 miesiac wczesniej wiec skupil sie na turbinie.

Mechanik sprawdzil membrane bez jej rozkrecania, podlaczajac czysty wezyk do tego zaworu i dmuchajac z pluc. Jak powietrze idzie w obie strony to membrana dziurawa bo powinna tylko wpuszczac powietrze do srodka.

Rozumie, ze to ten zawor turbiny podcisnieniowy z zastepnikiem a nie jakis elektryczny , wspomniany kilka postow wczesniej...?? HELP

Tutaj znalazlem "oyryginalny" najtaniej w necie z darmowa przesylka:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pozdr i smigam dalej

japim 11-07-2019 15:30

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
Świst czy furkotanie? Jeżeli tylko świst to ten typ tak ma. Jeżeli furkotanie to uszkodzona membrana. A jak jej nie ma - to właściwie nie wiem jak samochód będzie się zachowywał - czy w ogóle będzie miał doładowanie.
Demontaż zaworka i diagnoza to kilkanaście minut na podnośniku.

marcin9913 14-10-2019 11:25

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
I mnie też to spotkało niestety, a mianowicie rzecz tyczy się ecoboosta 1.6 150>205, wyskoczył mi błąd P0039 (73)

I ten dzwięk słychać po odjęciu gazu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Tak wiec do wymiany zawór DV

Czy jazda z tak zablokowanym zaworem może mieć jakieś negatywne skutki np jeżeli chodzi o turbine?

Teraz pytanie, jaki zawór zakupić, biorąc pod uwagę to że auto jest po programie na 205KM:
zamiennik aluminiowy Proferfect?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

czy oryginał:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

japim 14-10-2019 12:29

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
Cytat:

Napisał marcin9913 (Post 3182943)
I mnie też to spotkało niestety, a mianowicie rzecz tyczy się ecoboosta 1.6 150>205, wyskoczył mi błąd P0039 (73)

I ten dzwięk słychać po odjęciu gazu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Tak wiec do wymiany zawór DV

Czy jazda z tak zablokowanym zaworem może mieć jakieś negatywne skutki np jeżeli chodzi o turbine?

Teraz pytanie, jaki zawór zakupić, biorąc pod uwagę to że auto jest po programie na 205KM:
zamiennik aluminiowy Proferfect?

Jazda z uszkodzonym DV skutkuje niepełnym doładowaniem - powietrze ucieka wcześniej niż powinno. Jeździłem tym ze 2 tygodnie zanim doszło do mnie że coś jest nie tak. Do siebie wsadziłem Properfekt.

marcin9913 14-10-2019 15:38

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
Cytat:

Napisał japim (Post 3182956)
Jazda z uszkodzonym DV skutkuje niepełnym doładowaniem - powietrze ucieka wcześniej niż powinno. Jeździłem tym ze 2 tygodnie zanim doszło do mnie że coś jest nie tak. Do siebie wsadziłem Properfekt.

A powiedz mi czy ten zawór Properfekt glosniej syczy przy odpuszczaniu gazu od seryjnego?

Druga sprawa to jak często musisz smarować go?
Bo podobno co jakiś czas trzeba.

japim 25-10-2019 09:17

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
Cytat:

Napisał marcin9913 (Post 3183013)
A powiedz mi czy ten zawór Properfekt glosniej syczy przy odpuszczaniu gazu od seryjnego?

Druga sprawa to jak często musisz smarować go?
Bo podobno co jakiś czas trzeba.

Wydaje mi się ze syczy tak samo. A od smarowania jeszcze nie smarowałem.

bzul 28-11-2019 14:29

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
Mam ten sam dzwiek co w filmie z yt ale w sowim 2.0 ecoboost. Spotkal sie ktos z czyms takim u siebie?
Czy w 2.0 tez odpowiada za do zawor dv?


Cytat:

Napisał japim (Post 3141735)
Masz świst czy dokładnie taki dźwięk jak na nagraniu na YT : [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jeżeli ten drugi to masz uszkodzony zawór DV.
Pytanie jakie masz sterowanie. Podciśnieniowo (z waku pompy) czy elektronicznie.
Podciśnieniowo koszt zaworu 200zł (aluminiowy zamiennik) - 280zl ("oryginał"). Czas wymiany 45 minut na podnośniku bez latarki - trzeba odkręcić 3 śrubki. Warto mieć latarkę wtedy naprawa potrwa max 30....


kriski 29-11-2019 00:00

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Tak, w 2,0 EB, też jest ten zawór. Properfekt, jest dostępny dobdwulitrówki także.

guzu 27-02-2020 10:30

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
Cześć. Wymieniłem ten zawór, sugerując się wskazówkami na forum, wszystko jest elegancko i śmiga. Dla potomnych, jeśli ktoś to czyta i chce to wymieniać, mam radę: jeśli nie dysponujesz kanałem, lub porządnym podnośnikiem warsztatowym, by mieć dobry dostęp, po prostu podnieś samochód, odkręć przednie prawe koło i już masz elegancki dostęp do zaworu DV, nawet chyba bez konieczności demontowania plastikowego nadkola.

bzul 17-04-2020 11:57

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
Cytat:

Napisał guzu (Post 3228883)
Cześć. Wymieniłem ten zawór, sugerując się wskazówkami na forum, wszystko jest elegancko i śmiga. Dla potomnych, jeśli ktoś to czyta i chce to wymieniać, mam radę: jeśli nie dysponujesz kanałem, lub porządnym podnośnikiem warsztatowym, by mieć dobry dostęp, po prostu podnieś samochód, odkręć przednie prawe koło i już masz elegancki dostęp do zaworu DV, nawet chyba bez konieczności demontowania plastikowego nadkola.

witam,
moge potwierdzic ze jest mozliwosc wymiany w garazu, podnoszac auto na lewarku i odkrecajac koło. dostęp jest ciasny ale możliwy.

firlej 17-12-2020 17:34

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
Czy w oryginale zawor DV jest dostępny? Z zamienników tylko chyba properfekt. Forge o ile się nie mylę nie posiada DV do 1.6 ecoboost?

niejan 25-01-2021 16:56

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
Cytat:

Napisał firlej (Post 3304110)
Czy w oryginale zawor DV jest dostępny? Z zamienników tylko chyba properfekt. Forge o ile się nie mylę nie posiada DV do 1.6 ecoboost?

Mój Focus też potrzebuje wymiany. Mam już properfect z 4 sprężynkami, pytanie którą wsadzić ?
Uprzedzając pytania - sprzedawca poradził aby 'popróbować'. 1.6 EB.
Domyślnie wsadzony jest najcieńszy - 1.4 mm. Jest jeszcze 1.5, 1.6 oraz 1.7.

firlej 25-01-2021 17:05

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
Ja zalozylem Turbosmarta o nr TS-0203-1259. Nie mialem swistu przy puszczaniu gazu tylko ciche swisty przy lagodnym przyspieszaniu. Teraz cisza. Membrana fabryczna byla ok bez pekniec a mimo to przy delikatnym przyspieszaniu swistala do obrotow 2500, powyzej nic nie bylo slychac.

lukeros 20-03-2021 11:11

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
Witam. Mam uszkodzony zawór bocznikowy turbiny membrana pęknięta i co tu wybrać? Znalazłem [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i coś takiego [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Jak jest z dźwiękiem properfekt czy jest głośne upuszczanie powietrza? Który w ogóle wybrać?

firlej 20-03-2021 11:29

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
Ten pierwszy zestaw jest identyczny z oryginalnym czyli gumowa membrana ze sprężynką. Moim zdaniem słabe rozwiązanie w benzynie z doładowaniem. Drugi to zawór tłoczkowy dużo sprawniejszy mechanicznie. Nie wiem jak Properfekt. Mam zamontowany Turbosmart o identycznej zasadzie działania i słychać świst przy odpuszczeniu gazu ale bardzo subtelny tzn trzeba się wsłuchać aby usłyszeć. Głośno słychać te zawory DV, które upuszczaja nadmiar ciśnienia do atmosfery a nie z powrotem do turbo, jak w przypadku Properfekt czy Turbosmarta. Np TS-0203-1259 upuszcza ciśnienie do turbo a TS-0203-1059 na zewnątrz i masz tu głośne PSSSSSS

lukeros 21-03-2021 21:48

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
Znalazłem jeszcze taki czy on będzie pasował? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

firlej 21-03-2021 21:56

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
Przecież to do Opla Astry.

lukeros 21-03-2021 22:03

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
Cytat:

Napisał firlej (Post 3329218)
Przecież to do Opla Astry.

Ten też. A gość z tego tematu założył ten i pasuje podobno [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (mitrope druga strona)

Macu06 22-03-2021 11:46

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
Witam
Posiadam Mondeo mk4 2011 rok 1.6 ecoboost 160km, podczas puszczania gazu słychać dziwny świst - załączam dwa linki do tego dźwięku. Czy to właśnie ten zawór DV, o którym mówicie?? czy to ten element zaznaczony na zdjęciu??

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...])
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...])

Czy ten zawór będzie pasował??
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

lukeros 22-03-2021 14:10

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
Cytat:

Napisał Macu06 (Post 3329314)
Witam
Czy to właśnie ten zawór DV, o którym mówicie?? czy to ten element zaznaczony na zdjęciu??

Czy ten zawór będzie pasował??
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Tak to jest to co zaznaczyłeś na foto i masz uszkodzony dv w 100%. Ten zawór co podlinkowałeś pasuje.

mik99 23-03-2021 21:15

Odp: [1.6 EcoBoost] Dźwięk (świst) przy puszczaniu gazu
 
W moim 2.0EB słychać standardowy dla pierwszego postu tego tematu dźwięk. Noszę się z zamiarem zakupu zaworu DV. Zależy mi na tym by przywrócić stary dźwięk turbiny czyli, żeby nie boost nie wiedziałbym że ona tam jest :D

Properfekt z tego co widzę jest przez was polecany.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.