Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] 3d dołożenie pakietu sport i kilka pytań o 1.6 sohc tdci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=307401)

adamsdz900 18-03-2020 18:41

3d dołożenie pakietu sport i kilka pytań o 1.6 sohc tdci
 
Cześć, po rozstaniu z cmaxem kupiłem fiestę 2011r econetic 1.6tdci w titanium. Udało mi się kupić okazyjnie więc chciałbym zabawić się w dołożenie pakietu sport. Czy ktoś próbował czy jest to operacja p&p w przypadku zderzaków i lotki? Listwy domyślam się że będą klejone :D
Jeszcze słów kilka o silniku 1.6 tdci sohc 95km
Dwumasa spodziewam się że jest, a filtr cząstek mokry czy suchy?
Ktoś może chipowal ten silniczek? Jakiego rzędu przyrosty można osiągnąć?

adamsdz900 20-03-2020 06:12

Odp: 3d dołożenie pakietu sport i kilka pytań o 1.6 sohc tdci
 
Nikt nic, zupełnie?

creepone 20-03-2020 18:45

Odp: 3d dołożenie pakietu sport i kilka pytań o 1.6 sohc tdci
 
Jeśli chodzi o zderzak przedni to pełno w nim dziurek na tą dokładkę zapinanie na spinki nie wykonalne by to zrobić w zapinkach. Więc większość te uchwyciki obcina i klei to na stałe. Listwy boczne chyba na 6 kołków i też klejone z tylnimi dokładkami nie wiem czy tam wystarczy coś nawiercić i będa siedzieć czy też na klej ;) dpf suchy ogólnie da się go wyciągnąć na 140km ale cię nie będzie widać to jest max co może wydmuchać turbo. więc w 99% to jest 120km

West_GD 21-03-2020 13:17

Odp: 3d dołożenie pakietu sport i kilka pytań o 1.6 sohc tdci
 
Bardzo łatwa sprawa do ogarnięcia, robiłem taki pakiet w jednym z moich poprzednich aut.
Być może uda Ci się kupić wszystko pod kolor - mi się tak udało, jedyne co lakierowałem sam to dwie takie dokładki do dyfuzora z tyłu.

- przedni zderzak - dokładka klejona na taśmę dwustronną 3M (bez zapinek),
- dokładki progów - klejone na taśmę 3M, trzeba osobno dokupić te zaślepki przy nadkolu (90 zł za sztukę),
- dyfuzor z tyłu możesz albo na wkręty, albo na plastikowe opaski zaciskowe połączyć z dokładkami na rantach dyfuzora,
- duży spojler na klapie to 2 śruby do odkręcenia + wężyk od spryskiwaczy do podłączenia.

Całość siedzi na aucie (jeździ nim teraz moja dziewczyna) już 4 lata i wszystko ładnie się trzyma.

adamsdz900 21-03-2020 19:00

Odp: 3d dołożenie pakietu sport i kilka pytań o 1.6 sohc tdci
 
Cytat:

Napisał West_GD (Post 3236138)
- dyfuzor z tyłu możesz albo na wkręty, albo na plastikowe opaski zaciskowe połączyć z dokładkami na rantach dyfuzora,

No właśnie oglądam dufyzory jest ich cała masa. A spora ilość nie posiada tych bocznych dokładek w kolorze nadwozia. Czy można założyć dyfuzor, a te dokładki z czasem dokupić?

West_GD 25-03-2020 19:45

Odp: 3d dołożenie pakietu sport i kilka pytań o 1.6 sohc tdci
 
Nie, nie można.

creepone 25-03-2020 22:17

Odp: 3d dołożenie pakietu sport i kilka pytań o 1.6 sohc tdci
 
Dokładki można dołożyć później nie jedna osoba tak robiła ;) Ale wygląda to mega fatalnie bez dokładek bo jest dziura między dyfuzorem a zderzakiem

adamsdz900 28-03-2020 06:54

Re: Odp: 3d dołożenie pakietu sport i kilka pytań o 1.6 sohc tdci
 
Cytat:

Napisał West_GD (Post 3236138)
- przedni zderzak - dokładka klejona na taśmę dwustronną 3M (bez zapinek),
.

A masz może wiedzę, bo sprzedający różnie bardzo różnie to opisują. Czy to musi być typowo dokładka od przedlifta, jak ja rozpoznać optycznie?

West_GD 28-03-2020 17:35

Odp: 3d dołożenie pakietu sport i kilka pytań o 1.6 sohc tdci
 
Porównaj kształt zderzaków w przefliftowej i poliftowej.
Na tej podstawie zauważysz różnicę.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.