Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Stukanie, po wymianie klocków, stare tarcze (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=313042)

umerthuz123 15-09-2020 17:49

Stukanie, po wymianie klocków, stare tarcze
 
Witam wszystkich serdecznie! :D
Od jakiegoś czasu mam pewien problem w swoim c-maxie, dodam, że zaczął on występować po wymianie samych klocków, bez tarcz. Mechanik wtedy stwierdził, że tarcze są jeszcze w porządku, wystarczy wymienić same klocki.
Podczas jazdy wraz z coraz większym nagrzaniem auta, co za tym idzie wszystkich jego elementów występuje "metaliczne" stukanie w okolicach prawego tylnego koła, najczęściej na nierównych drogach, na kostce brukowej etc. Stukanie to ustępuje, gdy wcisnę pedał hamulca nożnego. Mój mechanik powiedział, że najpewniej jest to problem zawieszenia tj. wahaczy ewentualnie w grę wchodzą tuleje. Ja mam podejrzenie co do tarczy. Prosiłbym o jakieś pomysły, czy mieliście kiedyś podobny problem?
Pozdrawiam forumowiczów :)

Damian76 15-09-2020 19:10

Odp: Stukanie, po wymianie klocków, stare tarcze
 
Jeżeli przy hamowaniu stukanie ustępuje to prawdopodobnie jest to wina klocka, trzeba odgiąć drucik który go stabilizuje.

Rafał A.(antek) 15-09-2020 19:38

Odp: Stukanie, po wymianie klocków, stare tarcze
 
1- prowadnice wyczyszczone i gumki zostały wymienione od prowadnic?
2 - zostały wymienione druty - sprężyny dociskające zacisk czy nie?, a może odgięte bo nie chciały wyjść?
3 - zastosowano odpowiednie klocki z mocowaniem czy tylko z motylkiem z drutu na gorze?

Reasumując dzwonią klocki, do poprawy.

umerthuz123 15-09-2020 20:27

Odp: Stukanie, po wymianie klocków, stare tarcze
 
Cytat:

Napisał Rafał A.(antek) (Post 3281795)
1- prowadnice wyczyszczone i gumki zostały wymienione od prowadnic?
2 - zostały wymienione druty - sprężyny dociskające zacisk czy nie?, a może odgięte bo nie chciały wyjść?
3 - zastosowano odpowiednie klocki z mocowaniem czy tylko z motylkiem z drutu na gorze?

Reasumując dzwonią klocki, do poprawy.

oj ja jestem laikiem jeśli chodzi o sprawy mechaniki samochodowej, aczkolwiek, jedyne co mogę powiedzieć, to to, że faktycznie na stare tarcze, gdzie widać rdzę, zamontowano nowe klocki, no i dosłownie za moment, tuż po zamontowaniu klocków zaczęło pukać, stukać

Rafał A.(antek) 16-09-2020 08:22

Odp: Stukanie, po wymianie klocków, stare tarcze
 
stare tarcze nic do tego nie maja (stukania)

grabek905 16-09-2020 13:32

Odp: Stukanie, po wymianie klocków, stare tarcze
 
Miałem to samo tylko że u mnie było to na starych po wymianie pukanie ustało. Ale tez wyczyścilem wszystkie prowadznice pilnikem i druciakiem, ogólnie całe zaciski.

Wysłane z mojego LM-K410 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.