Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Dymi z wydechu na biało przy przyśpieszaniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=290122)

slawomirro 25-12-2018 19:25

Dymi z wydechu na biało przy przyśpieszaniu
 
Bardzo dymi.
Teoretycznie to jest albo para wodna, albo uszczelka pod głowicą.
Tyle że para wodna powinna sama z siebie zniknąć po jakimś czasie, a nie znika.
A padnięta uszczelka pod głowicą powinna dawać jakieś dodatkowe objawy. Np pogorszenie osiągów silnika (brak), ubytek oleju (brak), ubytek płynu chłodniczego (też brak ubytków). Silnik od góry i od dołu suchy nic nie przecieka. (sprawdzałem na kanale). Bez problemu się silnik uruchamia, spalinami nie śmierdzi, obroty nie falują. Ale dymi na biało koszmarnie.

aprox99 25-12-2018 20:18

Odp: Dymi z wydechu na biało przy przyśpieszaniu
 
Czyli dalej jeździć i obserwować.A ten silnik to jaki,bo Fiesta miała 1,6L 100KM a nie 110.Paliwo też bez wody?

Jaryska 26-12-2018 11:59

Odp: Dymi z wydechu na biało przy przyśpieszaniu
 
Zajrzyj do filtra powietrza, wyjmij wkład papierowy, oczyść obudowę wewnątrz, nie wkładaj wkładu, pojeżdzij troche bez wkładu, i zaobserwuj, czy jest zmiana.

romano11 26-12-2018 12:59

Odp: Dymi z wydechu na biało przy przyśpieszaniu
 
Cytat:

Zajrzyj do filtra powietrza, wyjmij wkład papierowy,pojeżdzij troche bez wkładu, i zaobserwuj, czy jest zmiana.
Tak na chłopski, nieuzbrojony rozum :mrgreen: - co to ma zmienić?

roolez 27-12-2018 09:41

Odp: Dymi z wydechu na biało przy przyśpieszaniu
 
A może to tylko woda w tłumiku się skrapla skoro żadnych płynów nie ubywa? Zanim ostatni tłumik się nagrzeje i woda odparuje trochę trwa. Kiedyś nawierciłem malutki otwór w tłumiku - zleciało ponad pół szklanki wody... Długie trasy robisz? A może paliwo trochę ochrzczone? Sam jestem ciekawy co to za przyczyna

lotek 27-12-2018 09:49

Odp: Dymi z wydechu na biało przy przyśpieszaniu
 
Cytat:

Napisał Jaryska (Post 3072153)
Zajrzyj do filtra powietrza, wyjmij wkład papierowy, oczyść obudowę wewnątrz, nie wkładaj wkładu, pojeżdzij troche bez wkładu, i zaobserwuj, czy jest zmiana.

Świetna rada, naprawdę, może filtr paliwa też wykręcić i oleju?.
A tak poważnie, tak jak kolega napisal, przypadkiem auto nie robi krótkich tras?. Bo jeśli tak, to w wydechu masz naprawdę sporo wody i moze ona po prostu probuje sie wydostać.

Jaryska 27-12-2018 10:02

Odp: Dymi z wydechu na biało przy przyśpieszaniu
 
Napisałem tak dlatego, ze jak we filtrze powietrza jest dół cały zaolejony z przedmuchów silnika, wkład prawie wcale nie przepuszcza powietrza, jest go za mało do prawidłowego spalania, i ciagnie wtedy za soba chmure siwego dymu.

I aby sprawdzic moja teorie trzeba zrobic, jak napisałem, a nie wysmiewac sie z tego.

Ale czesc Forumowiczów mysli, ze prawie kazdy pojazd dopiero co z fabryki wyjechał, i dziwne ze ma usterki.

aprox99 27-12-2018 10:37

Odp: Dymi z wydechu na biało przy przyśpieszaniu
 
Pisze że ta chmura nie śmierdzi na spalony olej spalony olej jest lekko niebieskawy, ale może być wszystko. Mam fiestę z 2014 i robi tylko krótkie dystanse w mieście, nic nie dymi na biało

Bump:

lotek 28-12-2018 00:07

Odp: Dymi z wydechu na biało przy przyśpieszaniu
 
Jaryska, kolega napisal, ze brak ubytków oleju, to o jakim spalaniu oleju Tu piszesz?

stadar 28-12-2018 01:56

Odp: Dymi z wydechu na biało przy przyśpieszaniu
 
Mam auta z LPG i jeżdzę najcześciej odcinki 15km. I wiecznie jest dużo pary. A płynu nie ubywa. Też kiedyś w jednym nawierciłem małe dziurki w najniższych punktach tłumików. I zlatuje dużo wody. Po prostu jak wydech stygnie zimą , to na ściankach gromadzi się, a może skrapla para i jest dużo wilgoci.
Ostatnio widziałem otwory(chyba fabryczne) w tłumiku, końcowym - poprzecznym forda.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.