Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Fusion - Mondeo USA] Klimatyzacja - Sterowanie klima (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=313695)

ZSWJasko 08-10-2020 17:50

Klimatyzacja - Sterowanie klima
 
Witam. Problem pojawił się z minuty na minutę, dziś. Mianowicie autko użytkuje od rana, zawsze AC on / auto i zazwyczaj dobieram tylko temperaturę, zazwyczaj miedzy 19-22 stp C. Dziś normalnie od rana wszystko działało. temp na 21 ustawiona i tak przez cały dzień. Około 17, gdy przemieszczałem się od klienta do klienta, zapanowała cisza w aucie. Panel klimatyzacji wyłączony, w SYNC sterowanie wyłączone.

Trochę się zdziwiłem, ale że się spieszyłem, włączyłem AC on/ auto i ustawiłem 20 stp bo za ciepło się zrobiło. Nagle po sekundzie z nawiewów wyleciało ciepłe powietrze. Wciskam więc "-' na klimie a tam dalej ciepło, dopiero gdy dojechalem do "LO" zaczęło lecieć chłodniejsze powietrze, jednakże zdaje mi się ze to temp powietrza z zewnątrz a nie z "klimy". Wyłączyłem klime całkiem i włączyłem jeszcze raz i tym razem sam sie zaskoczyłem wskazaniami: w menu klimatyzacji w SYNC, pokazało mi 80stp C!!! daje na minus i mogę zmieniać co +/- 10stp C, ale od +10st co +/-1 do +6, po czym dalej obniżając temp schodze do dokładnie takiego wskazania: 00.00 stp C, dalej obniżając do: 0.00 stp C a jeszcze obniżając do "małe zero górne 0,00". obniżając dalej, 16.0 stp C. Dziwne wskazania utrzymywały sie do 4-5 uruchomień. Wyłączyłem klime całkiem i jeździłem godzinę bez. Juz pod koniec pracy pod domem, włączyłem znowu klime, wskazania były "normalne" ale dalej leciało ciepłe powietrze.

Zadanych błędów w kompie nie ma odnośnie klimatyzacji. Wyskakuje mi tylko błąd akumulatora, ale to już od dawna i ponoć tak ten typ ma i nigdy to nie miało wpływu na działanie czegokolwiek.

Pytanie: C osie z....ło? Czy po prostu skończył się już czynnik i trzeba "nabić" czy może nieszczelność, czy szlag trafił klime albo sterownik ? Myślę że, gdyby sterownik ale sprężarka to jakiś błąd by wyskoczył ?

Pozdrawiam.

Marcofusion 08-10-2020 18:19

Odp: Klimatyzacja - Sterowanie klima
 
Sprezarka klimatyzacji jest po lewej stronie silnika na dole stojac przed autem.
Zalacz klime na niska wartosc np 16 stopni i zobacz czy masz zalaczone (elektromagnetycznie oczywiscie) sprzegielko sprezarki klimatyzacji.

Prawdopodobnie nie za wiele ci to powie ale bedziesz wiedzial, ze sterownik zalacza sprezarke.

ZSWJasko 08-10-2020 19:10

Odp: Klimatyzacja - Sterowanie klima
 
Po włączeniu przycisku "CLIMATE" załącza się sprężarka, po wciśnięciu "AC" nic się nie zmienia, sprężarka dalej się "kręci", oczywiście po wyłączeniu "CLIMATE" sprężarka się wyłącza.

ZSWJasko 09-10-2020 17:46

Odp: Klimatyzacja - Sterowanie klima
 
Jakies pomysly?


Problem rozwiazany!

GriszaMk 20-10-2020 02:56

Odp: Klimatyzacja - Sterowanie klima
 
Cytat:

Napisał ZSWJasko (Post 3287707)
Jakies pomysly?


Problem rozwiazany!

Witam.

Możesz opisać jak udalo ci sie pozbyć problemu ?

U mnie (FF 2014) dodatkowo od czasu do czasu gaśnie caly panel dotykowy od sterowania klimą oraz wyłącza sie nawiew. Panel dotykowy i wyświetlacz reaguje na palec emitujac dźwięk "dotknięcia" natomiast zadana ikona np. nawiew na szybę nie podswietla sie. Radiem sterować mogę tylko z kierownicy, klimatyzacją niestety już nie. Na prawym wyświetlaczu pokazuje mi, że klima jest wyłączona.

Problem pojawia sie niespodziewanie niezaleznie od pogody. Raz problem zniknął po odłączeniu aku na całą noc (1 - 2 godz odpiętego akumulatora nie rozwiązywały problemu)
Innymi razy panel oraz nawiew gaśnie, jednak nim zdąże podpiac sie kompem zaczyna dzialać i nie pokazuje mi zadnego błedu. Może ktoś miał taki przypadek lub powie mi co mógłbym zrobić, zeby lepiej zbadac temat.

Bezpieczniki, przekaźniki sprawdzone. Na tym moja wiedza powoli się kończy... Zwyczajnie lubie amatorsko podłubać w swoim aucie.

A na forum jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość
dla początkującego forumowicza.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

karollo102 20-10-2020 08:34

Odp: Klimatyzacja - Sterowanie klima
 
A może to zimne luty?
Po 2006 UE zakazała stosowania ołowiu do lutowania obwodów. Może tak jak w fordzie focusie ( Cmax, Mondeo itp. zaraz po 2006 roku) z problemem licznika?

dawido2701@gmail.com 18-03-2022 10:54

Nie działa klimatyzacja z poziomu panelu dotykowego
 
Hej.

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Forda Fusion 2.0 benzyna z USA z radiem SYNC 2. Powiem szczerze: Chciałem zmienić język na PL I wgrać elektroniczny wyświetlacz prędkości a...… zepsułem sterowanie klima z poziomu panelu dotykowego. Bardzo proszę dobrych kolegów o pomoc.

EW1 18-03-2022 17:34

Odp: Klimatyzacja - Sterowanie klima
 
Przywróć fabryczny as build

dawido2701@gmail.com 18-03-2022 17:48

Odp: Klimatyzacja - Sterowanie klima
 
Ale mówisz o resecie z poziomu FORScana czy reset do fabryki z poziomu sync 2??

pankrakus 18-03-2022 19:14

Odp: Klimatyzacja - Sterowanie klima
 
Witam
zapewne przed robieniem zmian, zrobiłeś backup ustawień fabrycznych
Kolega sugeruje, żebyś przywrócił ustawienia z backupa

pozdrawiam
pankrakus


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.