Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Wypalony klosz w ksenonie? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=257614)

Warden80 26-01-2017 10:21

Wypalony klosz w ksenonie?
 
Witam serdecznie, to mój pierwszy post.Od pewnego czasu jestem dumnym posiadaczem auta z ksenonami,które kompletnie nie świecą,temat znam o wypalonych odbłyśnikach itd.jestem już umówiony na regeneracje,ale nigdy nie widziałem takiego zjawiska które u mnie występuje w lewej lampie.A zatem czy czekaja mnie jeszcze dodatkowe koszta poza wymiana luster?co myslicie o tych zdjeciach.Pozdrawiam

http://i63.tinypic.com/i39wqr.jpg
http://i64.tinypic.com/2ut3xo0.jpg

minciu 26-01-2017 11:09

Odp: Wypalony klosz w ksenonie?
 
Lewy wygląda, jakby miał źle wsadzony palnik.

Zamiast regeneracji odbłyśnika może potrzeba nowych palników? Czasem wystarczy szczenie soczewki, nieraz się brudzi a nie wypala ale nie znam się na nich w FF2 :)

Powiem Ci, że FF2 FL świeci bajecznie na żarówkach H7 :] Bardziej mi to odpowiada niż xenony. Barwa xenona słabo radzi sobie na mokrym. Generalnie xenon to nie powód do dumy:D Czasem dorabia tylko siwe włosy:D

Warden80 26-01-2017 11:19

Odp: Wypalony klosz w ksenonie?
 
Dzięki za odpowiedz,sprawdzałem te palniki to jakieś HID Xenon za 50 zł sztuka,wiec co się dziwić.Możliwe ze tak jest ja mówisz ,w poniedziałem jestem umówiony na regeneracje to dam znac-nowe lustra +2 palniki ostram.Pozdrawiam

minciu 26-01-2017 11:23

Odp: Wypalony klosz w ksenonie?
 
No to jak chinskie badziewie tam masz, to bardzo mozliwe ze tylko brudne od wypalajacego sie materiału palnika;]

Cytat:

Napisał Warden80 (Post 2736066)
... +2 palniki ostram.

Nowe palniki to garść siwych włosów :)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Raz, że podróbek pełno. A dwa to cena:] Autoryzowany sklep trochę może za nie skasować.

Jakbyś mógł wybierać barwę, to polecam jak najbardziej żółtą. Im mniej fioletu i niebieskiego tym lepiej:)
Jak będzie padał deszcz, to będziesz lepiej widział gdzie jedziesz.

Warden80 26-01-2017 21:35

Odp: Wypalony klosz w ksenonie?
 
Nowe palniki to garść siwych włosów :)
To fakt,jak szukałem auta nie sugerowałem się lampami,wybrałem auto ktore posiada xenon. Troszkę po kieszeni da,bo facio mówił ze u niego kupując zapłacę 200 za szt. No ale cóż, życie:razz:

minciu 27-01-2017 05:42

Odp: Wypalony klosz w ksenonie?
 
Nowe Lustra - co znaczy to pojęcie?
Nowe odbłyśniki do soczewek Hella/Osram/Philips?
Nowe odbłyśniki soczewek od chńczyka?
Czy może regenerowane odbłyśniki?

Wydaje mi się, że nie ma w sprzedaży odbłyśników jako część zamienna.

Jaki koszt regeneracji jednej lampy a ile kosztuje nowa?

W zwykłej żarówce jest o tyle fajnie, że lampe nowa ori kupisz juz poniżej 300pln.


Polecam aktywować światła do jazdy dziennej, żeby Ci dłużej służyły xenonki. Te soczewki to lipa i niewypa. Zawsze się brudzą, matowieją i wypalają. Toyota chyba nawet akcje serwisową na te badziewie robiła? Moim zdaniem zamknięcie żarówki lub palnika w szczelnej komorze wielkości pięści i zrobienie z tego precyzyjnego układu optycznego to jakaś wielka pomyłka.

Warden80 27-01-2017 16:49

Odp: Wypalony klosz w ksenonie?
 
Lustra to inaczej odbłyśniki,taką gwarą posługiwał się facio od regeneracji lamp.
W tych modelach odbłyśniki są 85 % zniekształcone, dlatego wymienia się na nowe metalowe,a czy to chińczyk to czort jeden wie,by najmniej obdzwoniłem w Polsce kilku fachowców to byli zgodni co do tego odbłyśnika w tym modelu ten problem występuje.A informacji uzyskałem od firm zajmujących się od lat tym tematem,nie od Pana Zdzisia co za piwo zbuduje prom kosmiczny,dlatego jestem dobrej myśli:lol:
A tu co do wątpliwości -lustra= odbłyśnik [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

*rozcięcie lampy z tyłu
*czyszczenie lampy
*wymiana odbłyśnika
*zespawanie plastiku lampy( bo ten model jest nie rozbieralny)
Także 2 x lampa+2 palniki d1s Osram+ gwarancja
2 x 350+2x200=1100 zeta:shock::shock::shock:
No ale cóż, trzeba się z tym fantem zmierzyć

minciu 27-01-2017 22:21

Odp: Wypalony klosz w ksenonie?
 
Kurde no to drogo...

Lustra = Odbłyśnik - to wiem:D
Byłem ciekawe co miał na myśli mówiąc nowe. Oryginalne, zamieniki czy regeneracja. Dobrze wiedzieć że Foka dostała plastikowe odbłyśniki. To jest genialne, wlaśnie na to chyba Toyota miała akcje serwisowa? ( chociaż nie jestem pewien czy była, wiem że tam xenon świeci jak lampy z kaszlaka )

Aktywuj sobie światła dzienne. Xenony bedą Ci wdzięczne. Foki mają to niemal w serii. Są opisy tutaj albo na forum focusa.

Warden80 29-01-2017 19:09

Odp: Wypalony klosz w ksenonie?
 
Aktywuj sobie światła dzienne. Xenony bedą Ci wdzięczne. Foki mają to niemal w serii. Są opisy tutaj albo na forum focusa.[/QUOTE]

Kusząca propozycja,tylko ksenony zapalają się automatycznie i światła do jazdy dziennej tez,wiec jak to by współgrało:?:Poszukam na farach.Dzięki za podpowiedż

wojtas7 30-01-2017 08:53

Odp: Wypalony klosz w ksenonie?
 
Poczytaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Czy w Focusie 2008 po lifcie z ksenonami można aktywować światła do jazdy dziennej?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.