Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Woda w bagażniku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=129209)

Marcin111 23-04-2011 14:23

Woda w bagażniku
 
Podczas świątecznego sprzątania odkryłem w bagażniku w podłodze po prawej stronie przy tym dużym schowku mokrą podłogę,a jak się zagłębiłem głębiej to tam gdzie jest ta gąbka wygłuszająca wręcz wodę.Nie mam pojęcia skąd skąd tam ta woda.Żadnych podejrzanych miejsc nie znalazłem.
Miał ktoś podobny problem???

Pozdr. i wesołych Swiąt

Radek S-MAX 23-04-2011 14:45

Odp: Woda w bagażniku
 
Jeśli ostatnio nie myłeś samochodu i nie padał u Ciebie deszcz, to może tamtędy idzie przewód do spryskiwacza tylnej szybie, ale jak masz płyn wlany, to byś na pewno wiedział że to płyn, chyba że masz wodę wlaną.

drtz 23-04-2011 15:00

Odp: Woda w bagażniku
 
sprawdzales w schowku pod nogami pasazera po prawej i dokladnie podloge pod nogami pasazera z przodu? jesli i tam masz wode (czysta wode) to bardzo prawdopodobne ze to odwodnienie klimy. problem doskonale znany w aso jesli chodzi o s-maxy, galaxy i mondeo. w zasadzie powinni chyba zrobic akcje serwisowa ale zdaje sie ze nie wszyscy zauwazaja problem jeszcze na gwarancji i nie we wszystkich jest on na tyle nasilony zeby go w ogole zauwazyc, wiec rzna glupa, a placi klient.
w aso maja nawet zalaminowane "step-by-step" ze zdjeciami jak usowac ta usterke. jakies 2h roboty.

Marcin111 23-04-2011 18:22

Odp: Woda w bagażniku
 
Płyn do spryskiwaczy to nie jest.
Prawa strona z przodu i tyłu sucha.
Zdemontowałem tą wykładzinę z bagażnika,wysuszyłem(na razie nie zakładam),dokładnie powycierałem dno bagażnika i porobię testy : mycie samochodu i jazda w czasie deszczu.
Dzięki za podpowiedzi.
pozdr..

kicaj 23-04-2011 18:38

Odp: Woda w bagażniku
 
posprawdzaj uszczelki z tylu, zagladnij czy od spodu nie ma dziury (w mondeo byl z tej strony wywietrznik i jak plastik byl ulamany to potrafila sie woda nalac) i sprawdz szpary - ale ogladajac od srodka auta...

pawel2m 23-04-2011 19:57

Odp: Woda w bagażniku
 
Czy problem z odwodnieniem klimy dotyczy również aut po liftingu? Mam nadzieję że nie. Problem jest dość stary i mam nadzieję że nauczyli się już poprawnie montować te auta.

drtz 23-04-2011 20:47

Odp: Woda w bagażniku
 
Cytat:

Napisał pawel2m (Post 1643440)
Czy problem z odwodnieniem klimy dotyczy również aut po liftingu? Mam nadzieję że nie. Problem jest dość stary i mam nadzieję że nauczyli się już poprawnie montować te auta.

guzik sie nauczyli - swojego odebralem z salonu 07.2010. w sierpniu juz stala woda w schowkach pod nogami! zdaje sie ze niewiele poprawili jesli chodzi o znane sobie (!) felery - np wariujace radia sony.

zbyso42200 24-04-2011 08:27

Odp: Woda w bagażniku
 
U mnie woda wlewała się przez plastikową zaslepkę pod zasuwką osłaniającą mocowanie bagażnika dachowego, pod relingiem dachowym. Następnie ściekała sobie pod wygłuszeniem poniżej szyby bocznej w bagażniku i pojawiała sie dopiero na wykladzinie bagażnika. Może tam ?
pzdr.

motorek4612 19-04-2014 20:36

Woda w tylnym prawym narożniku bagażnika.
 
Witam. Pojawił się u mnie mały kłopot, otóż po nocy stwierdziłem zaciek na prawym boczku w bagażniku i mokry dywanik w narożniku z prawej strony, rozebrałem wszystko i jedyne co stwierdziłem to brak uszczelki piankowej na lampie narożnikowe, wiec zaimprowizowałem i taka uszczelkę tymczasowo dorobiłem. mokro było w schowku z prawej strony, i nigdzie więcej, zaciek zaczynał się z zaślepki która chyba jest od pasa dla fotela z tyłu, popatrzcie na foto:
http://images63.fotosik.pl/894/263247d4c67d32f0m.jpg
1. miejsce z którego zaczął się zaciek,
kolor niebieski, droga zacieku,
reszta już za klapka w schowku, woda w dywaniku,

Miła już ktoś taki problem, którędy ta woda mogła się tam dostać, dam sobie rękę uciąć ze wcześniej tego nie było.
to nie jest płyn do spryskiwaczy, ale wężyk dla pewności zabezpieczyłem i sprawdziłem . Pozdrawiam i radźcie coś panowie.

_sobol_ 19-04-2014 20:59

Odp: Woda w tylnym prawym narożniku bagażnika.
 
A może słabo dokręcony klosz lampy?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.