Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Kuga 2008-2012] Nawigacja, radio Android (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=229298)

krominator 16-08-2015 21:46

Nawigacja, radio Android
 
Cześć,
Chciałem się zapytać czy ktoś może montował u siebie?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Jest też na allegro:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
(myślę, że to ten sam producent)

Zadając pytanie do producenta z pierwszego linka otrzymałem odpowiedź, że nie zadziała w Kudze (dziwne, bo w opisie jest napisane, że działa), ponieważ nie mają canbus box - jak to jest, to radio ma mieć canbus czy canbus jest wbudowany już w auto?
Tak samo z linkiem z allegro piszą, że działa w Kudze...
Czy ktoś mógłby mi pomóc bo jestem totalnym laikiem, chciałem poprostu kupić to urządzenie i dać do zamontowania do jakiegoś serwisu car audio, ale w tej chwili nie mam pewności czy będzie ono w ogóle działać.

Pozdrawiam

tedi_k 16-08-2015 22:12

Odp: Nawigacja, radio Android
 
W Kudze (i w całej rodzinie FF2) po magistrali CAN idzie info o włączeniu zapłonu oraz wrzuceniu biegu wstecznego. W związku z tym aby radio włączało się i wyłączało automatycznie wraz zapłonem trzeba będzie rzeźbić doprowadzenie napięcia po zapłonie. Podobnie (jeśli potrzebny) będzie trzeba rzeźbić sygnał biegu wstecznego.

krominator 16-08-2015 22:19

Odp: Nawigacja, radio Android
 
A to radio, które podałem w przykładzie nie działa na takiej samej zasadzie/złączach jak radio fabryczne?

ScorpioPL 17-08-2015 08:10

Odp: Nawigacja, radio Android
 
Na aukcji jest jasno napisane ze do niektórych funkcji jest potrzebny canbus box który kosztuje 35Dolarow, wiec już wiadomo ze nie jest wbudowany w radio, Tedi_k dał ci informacje ze radio bez informacji podanej poprzez siec CAN nie będzie automatycznie się włączało i wyłączało chyba ze doprowadzisz +12v po zapłonie (co nie jest żadna rzeźbą) i jeżeli chciałbyś podłączyć kamerę cofania to tez nie dostanie sygnału ze wrzuciłeś bieg wsteczny i w tym przypadku tez trzeba będzie doprowadzić sygnał z czujnika w skrzyni.
Radio poza tym co wyżej opisane podłączone do samochodu zadziała jak fabryczne radio.

tedi_k 17-08-2015 08:54

Odp: Nawigacja, radio Android
 
Cytat:

Napisał ScorpioPL (Post 2442365)
...Radio poza tym co wyżej opisane podłączone do samochodu zadziała jak fabryczne radio.

Nie do końca - nie będzie nadawało informacji o RDS i poziomie głośności do zegarów (z fabrycznym radiem można aktywować w zegarach funkcję wyświetlania info RDS) a jeśli Kuga ma zegary z wysokim wyświtlaczem (przystosowane do wyświetlania manewrów z fabrycznej navi) to to także z takim radiem nie będzie działać.

krominator 17-08-2015 10:29

Odp: Nawigacja, radio Android
 
ScorpioPL, tedi_k, dzięki za wyjaśnienie. Teraz wszystko zrozumiałe.
Pozdrawiam

Robert Wołomin 13-01-2018 18:34

Wymiana radia Kuga
 
Witam. Posiadam Kugę 2009 r i radio (Blaupunkt NX) które chciałbym wymienić na jakieś lepsze i oto moje pytania z tym związane.
1. Czy to możliwe skoro moje radio jest zintegrowane z panelem klimatyzacji więc jest większe niż zwykłe 2 din
2. Jeżeli tak to czy w nowym sprzęcie będą wyświetlane informacje o temperaturze tak jak to jest teraz
3. Jakie radyjko polecacie do 2000zł oraz jakąś firmę która się tego podejmie woj. mazowieckie
Pozdrawiam

saks 03-07-2018 14:37

Odp: Nawigacja, radio Android
 
Czy ta nawigacja będzie dobra do Forda Kugi z 2008 r
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

bodzio17 05-07-2018 09:15

Odp: Nawigacja, radio Android
 
Kolego jak chcesz kupować "zamiennik" radia fabrycznego daj sobie spokój z allegro. Lepiej kup sam bezpośrednio, pomijasz pośrednika i masz 2xtaniej. Ja kupowałem [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - mają magazyn w Niemczech, radio zamówiłem w poniedziałek, w czwartek było UPSem u mnie. W związku z tym, że dostawa z UE nie masz ryzyka VATu i cła. Procek 4x1.2GHz, 2GB ram, 16GB rom, wyświetlacz przyzwoity, Android 7 na pokładzie w komplecie z Canbus dekoderem i dostawą wyszło mi niecałe 800PLNów.

saks 05-07-2018 17:17

Odp: Nawigacja, radio Android
 
Bodzio17 dzięki , nie wiesz czy zwykły człowiek podłączy mi te radio . Chciałbym kamerkę na klapę tylną dołożyć .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.