Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] brak mocy pod obciążeniem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=293079)

wachtelhund2323 04-03-2019 19:56

brak mocy pod obciążeniem
 
witam,chciałem sie na wstępie przywitać
kupiłem forda transita 2,4 90km na bliżniakach dopel kabina wywrotka,
i zaczęły się moje problemy,okazało się że auto przy lekkim ładunku ma brak
mocy na pusto grzeje jak oszalały,miał rano problemy z odpalaniem kupiłem nowy akumulator dalej to samo mechanik(niby) wymienił świece żarowe dalej to samo ciężko rano pali,wreszcie wracając z roboty nagle zaczął słabnąć aż zgasł,odpala pochodzi chwile i gaśnie raz jak odpalił to kupa białego dymu była i tyle,nikt nie może zdiagnozować usterki,kupę kasy wpakowałem nowy aku,wymienione sprzegło,oświetlenie,nowe opony a auto jak nie chodziło tak dalej nie chodzi

Speedo 04-03-2019 19:56

Odp: ford transit brak mocy,brak mi słów do mech...
 
Cytat:

Napisał wachtelhund2323 (Post 3101709)
ford transit

Proszę poprawić tytuł swojego tematu na zgodny z zasadami Forum:



[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]



Krótki poradnik jak to zrobić:



[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]



Dziękuję

Speedo

wojtekjanus 04-03-2019 20:28

Odp: brak mocy pod obciążeniem
 
Trochę nie mogę zrozumieć - nadal na pusto "grzeje jak oszalały"?

Problemy masz z odpalaniem - rozumiem. Jeżeli nie ma błędów (tester), zajmij się jeszcze problemem paliwa. Filtr paliwa wymieniałeś? Może być, że układ lekko się zapowietrza, paliwo cofa się podczas dłuższego postoju do zbiornika. Podczas takiego "zapowietrzonego rozruchu" zdarza się mocny biały kopeć z wydechu. Może być nieszczelne mocowanie filtra. Kiedy nie chce odpalić, warto sprawdzić, czy w filtrze jest paliwo.

Najgorsza finansowo byłaby uszkodzona pompa - trzeba by ją wyjąć i oddać do weryfikacji na stole i potem ewentualnie naprawa... Może być uszkodzony zawór regulacyjny nastawnika kąta wtrysku, nastawnik dawki - obydwa przy zimnym rozruchu mają do wykonania ważną rolę.

wachtelhund2323 04-03-2019 21:59

Odp: brak mocy pod obciążeniem
 
kolego "grzeje jak ..." znaczy że jeżdżi szybko,jak dostanie trochę ładunku na pakę robi się licho,o cofce paliwa słyszłem założył mechanior jakiś tam przewodzik zapobiegający cofaniu paliwa,filtr paliwa zmieniony,jak kupiłem to trochę pojeżdżiłem,wymieniłem sprzęgło bo myślalem że to od ślizgającego sprzegła było brak mocy,ale nic to nie zmieniło.

BSN 05-03-2019 21:37

Odp: brak mocy pod obciążeniem
 
Ja myślę, że silnik dożywa swojego kresu. Zmierz ciśnienia sprężania i się okaże.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.