Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Kredyty mieszkaniowe we frankach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=237330)

Audi'ofil 21-01-2016 14:41

Kredyty mieszkaniowe we frankach
 
Jakie jest Wasze zdanie nt szumu wokół kredytów frankowych i różnych pomysłach na ich rozwiązanie.

latar 21-01-2016 14:54

Odp: Kredyty mieszkaniowe we frankach
 
Prosiłbym nikogo o niemieszanie się do moich spraw finansowych. Lem kiedyś powiedział, że ludzie są za głupi żeby sami o sobie decydować i okazało się tutaj w niektórych przypadkach, że miał rację. Teraz trzeba ich ustawowo ratować. A gdzie odpowiedzialność?

Wziąłem w 2008 300k gdy frank był po 2,02. Problem polega na tym, że dzisiaj jestem uziemiony z tym mieszkaniem i sprzedać go nie mogę. Ale akurat dla mnie jest to problem bardzo mały, a nawet hipotetyczny. Michał z jakoszczedzacpieniadze.pl zrobił rok temu kalkulator w którym można było sobie policzyć ile jest się do przodu lub w plecy na franku. Mi wyszło, że na wysokości rat jestem 3000 do przodu i spłacone mam 16% kapitału kredytu w stosunku to 10%, które miałbym gdybym kredyt miał w pln.

weuek 21-01-2016 15:04

Odp: Kredyty mieszkaniowe we frankach
 
Cytat:

Napisał latar (Post 2521063)
Prosiłbym nikogo o niemieszanie się do moich spraw finansowych.

Dokładnie tak - nie chcę się mieszać do czyjegoś kredytu i tym samym dopłacać z odprowadzonego podatku do czyichś decyzji. Ryzyko było każdemu znane, więc wołania o pomoc są nieuzasadnione.

juri2069 21-01-2016 15:07

Odp: Kredyty mieszkaniowe we frankach
 
Jestem przeciw pomocy takim ludziom którzy płaczą ( latar to nie o Tobie bo nie narzekasz ) ponieważ to był ich wybór i mieli świadomość , że istnieje ryzyko. Śmiali się co niektórzy wiele lat temu , że są bardziej cwani a teraz płacz?
A jak ja przestanę spłacać złotówki to przyjdzie komornik i weźmie mi mieszkanie , które do końca spłaty kredytu jest banku ( i pewnie traktor którego nie mam )
Jak wziąłem w złotówkach w tamtym roku to już 3 krotnie miałem podniesienie raty o ok 20-30 zł i mogę im naskakać bo podpisywałem tysiąc papierów w tym ryzyko podniesienia stopy procentowej jak i ( paranoja ) ryzyko walutowe chyba wszystkich walut Europy :D

To tak samo jak rolnicy płakali że susza , a bronił im ktoś ubezpieczać pola? Chytry 2 razy traci

Audi'ofil 21-01-2016 15:19

Odp: Kredyty mieszkaniowe we frankach
 
W większości normą jest, że ci frankowicze co płaczą o problemach ze spłatą pobrali kredyty, na mieszkania na które nie było ich stać (duże i drogie).
Sam w 2008 roku kupowałem mieszkanie we wrocku. Pani w banku proponowała mi rewelacyjny kredyt we frankach.
Wziąłem w złotówkach, bo wychodziłem z założenia, że zarabiam w złotówkach, a musiałbym być bardzo naiwnym wierząc, że przez kilkanaście lub kilkadziesiąt lat spłaty kredytu nic złego na rynku się nie stanie.




.

Juzek 21-01-2016 15:31

A ja jestem zdania, że jak pomagać to wszystkim kredytobiorcom we wszystkich walutach, ale ma to być pożyczka a nie darowizna.

Tapnięte z Szajsunga MkIV

Paw3l1 21-01-2016 18:04

Ja jestem tego samego zdania co Juri. Kredyt jest ryzykiem, czy to w złotówkach czy we frankach. Mam kredyt w pln i osobiście jestem przeciwny pomaganiu frankowiczom bo niby dlaczego? Każdy sam odpowiada za swoje niefortunne decyzje. Bo ich bank namawiał? Bo inaczej nie mogli? Co to za argument.

Wysłane za pomocą tapatalk.

kocur 21-01-2016 18:09

Odp: Kredyty mieszkaniowe we frankach
 
Mam i nie żałuję a już na pewno nie mam zamiaru się dorzucać z publicznych pieniędzy dla kogoś kto miał mózg między nogami i brał 1 mln zł zarabiając średnią krajową.

Każdy pełnoletni podejmuje decyzje samodzielnie. Jak kogoś nie stać to niech robi na dwa etaty.
Ja byłem pół roku bez pracy z kredytem na głowie i nie płakałem do gazet.


Jeśli pomoc zafundują banki (dobrowolnie lub ustawowo) to mnie nic do tego. Osobiście przewalutowania nie mam planuję.

kacper69 21-01-2016 18:16

Odp: Kredyty mieszkaniowe we frankach
 
A ja dam przykład kredytu mieszkaniowego w $ , tak właśnie w $.
Moja siostra po powrocie z USA ( ja bym nigdy nie wrócił) wzięła jakieś 10 lat temu 400 tys zł na mieszkanie , kredyt denominowany w $ . Wtedy $ był po ~4 zł.
Jak po dwóch latach spadł do 2 zł, to wzięła kredyt złotówkowy w innym banku i spłaciła cały ten kredyt w $.
wyszło , że "zarobiła" na tym 200 tys zł. wiadomo , bank stracił , a może nie stracił, kto ich tam wie.
Czy tak jak frankowicze chcą aby państwo im dofinansowywało te nietrafione kredyty, to może moja siostra powinna dopłacić komuś za trafnie podjętą decyzję aby brać kredyt w walucie która jest na górce a nie w dołku?

VuZeR 21-01-2016 18:25

Odp: Kredyty mieszkaniowe we frankach
 
Wiesz kredyt to generalnie samo zło czy to na samochód czy na mieszkanie ale wiadomo każdy chcę w jakiś sposób "dorobić" się własnego m2.Wiele ludzi bierze kredyty na początku zazwyczaj małe później coraz większe aby pokryć poprzedni i tak kółko się zamyka.Wracając do tematu frankowiczów również nie jestem zadowolony ,że państwo będzie pomagało z moich podatków danym osobom bo frankowicze sami podejmowali ryzyko brania kredytu w innej walucie i wierzyli w zapewnienia banków gdzie teraz banki odwracają się plecami.Każdy kredytobiorca jest pełnoletni i odpowiada sam za siebie więc dlaczego reszta społeczeństwa ma płacić za błędy i chciwość innych?Idąc tym tokiem myślenia to pomóżmy tym ,którzy mają kredyty w złotówkach i najlepiej spłacajmy nie swoje kredyty.Narobili sobie sami bagna to niech teraz się z niego wydostają sami.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.