Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Wskazówka temperatury silnika a system start stop (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=339763)

KmL22 08-03-2024 09:14

Wskazówka temperatury silnika a system start stop
 
2 załącznik(i)
Cześć, od paru dni jestem posiadaczem focusa z 2019 roku, wczoraj zauważyłem, że przestał działać system start stop. O ile już wyczytałem, że może to być spowodowane np. słabym akumulatorem (jeszcze tego nie sprawdzałem) to zastanawia mnie wskazówka temperatury silnia, nie dochodzi do 90 (nawet po przejechaniu 200km). Czy w tym modelu to normalne?
Zastanawiam się pod kątem braku działania start stop, wcześniej działało bez problemu ale szczerze powiedziawszy nie zwróciłem uwagi czy wskazówka temp była dokładnie na 90 stopniach.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tomao 08-03-2024 09:28

Odp: Wskazówka temperatury silnika a system start stop
 
Jeśli teraz wskazówka jest tuż przed, to wcześniej też była. Pewnie Ford podtrzymał swoją tradycję i mimo jej stałego położenia temperatura silnika może się zawierać w szerokich granicach.

michałek 08-03-2024 10:40

Odp: Wskazówka temperatury silnika a system start stop
 
To taka fanaberia forda. Od lat ta dyskusja wypływa przy każdym modelu z częstością co najmniej raz w miesiącu. To co pokazuje wskaźnik ma się nijak to temperatury, jak się podłączy interfejs to temperatura będzie powyżej 90.
A start-stop - aku albo jakaś drobna usterka.

Foka mk4 08-03-2024 11:12

Odp: Wskazówka temperatury silnika a system start stop
 
Cytat:

Napisał michałek (Post 3487255)
wskazówka temperatury silnia, nie dochodzi do 90

U mnie jest dokładnie tak samo

krzysztofSJZ 08-03-2024 11:44

Odp: Wskazówka temperatury silnika a system start stop
 
też mam takie wskazanie zawsze przed 90*, a ten caly start stop to czasami nie jest powiązany z temperaturą otoczenia???
a ta wskazówka nie dochodząca do 90* to przypadłość nie tylko Forda, miałem duzo samochodów i w większości tak wskazywało temperaturę, zresztą start stop chyba też się blokuje jak ciecz jest za gorąca???

Bump: ja mam inną zagwozdkę w Foce już dwa razy zapaliła mi się jakaś czerwona kontrolka umiejscowiona jest przy liczniku przbiegu, jest tak szybka że ciężko ją opisać, przeszukałem całą instrukcję, nie o niej nie wspominają

KmL22 12-03-2024 20:39

Re: Wskazówka temperatury silnika a system start stop
 
Sprawdziłem akumulator w punkcie i jego stan określają na dobry, wydajność 85%, podładowałem akumulator i bez zmian- start stop w dalszym ciągu nie działa nawet po wyłączeniu wszystkiego w środku radia, nawiewów.
Czy jest jeszcze jakiś sposób jak mógłbym sprawdzić co może być przyczyną? Auto jest z końcówki 2019 roku, akumulator jest oryginalny od nowości, więc niecałe 4 lata, może rzeczywiście jest już do wymiany?

Kip Fokus 13-03-2024 07:28

Odp: Wskazówka temperatury silnika a system start stop
 
Można sprawdzić stan działania start/stop w menu auta. U mnie czasem nie działa start/stop z powodu ładowania akumulatora i taki komunikat w menu można przeczytać.

KmL22 13-03-2024 08:36

Re: Wskazówka temperatury silnika a system start stop
 
Tak, wiem o tym, nawet w pierwszym poście załączyłem zdjęcie, gdzie jest informacja, że nie działa z powodu ładowania. Tylko, że akumulator teoretycznie jest ok

michałek 13-03-2024 08:48

Odp: Re: Wskazówka temperatury silnika a system start stop
 
Cytat:

Napisał KmL22 (Post 3487673)
teoretycznie jest ok

Nie jest OK. Akumulator pod start-stop ma inne wymagania. Auto to sprawdza, na jakimś etapie któryś z parametrów mu się nie podoba i przechodzi w tryb "bez start-stop". Każdy dobry sprzedawca aku Ci powie, że taki akumulator to w starych autach pochodził by jeszcze nie jeden rok.
Najpierw reset BMS (znajdziesz w necie jak się robi) albo w prosty sposób: wyjąć wtyczkę od BMS przy aku, włączyć auto i wtedy ją włożyć. Jak ford znowu wyłączy start-stop, to nie pozostaje nic jak jeździć i cieszyć się brakiem start-stop. Jak tak jeździłem 2 lata. W końcu wymieniłem aku bo już był 5 letni.

A tak na marginesie, to strasznie dziwacznie zachowuje się BMS, stary akumulator ładował 100% czasu. Nowy podnosi napięcie na kilkanaście sekund po czym przestaje go ładować. Od lat obserwuje napięcie i na starym było zwykle powyżej 14.8 zimą, teraz jest 12.8 oprócz tych kilkusekundowych okresów. Jeśli są włączone światła, napięcie idzie do 13.6. Zdarza się, że po weekendzie ładuje dłużej jakieś 2h na napięciu powyżej 14.8 ale potem wraca do trybu, gdzie ładuje tylko przez krótki czas. Nie sprawdzałem, ale napięcie chyba nie koniecznie oznacza ładowanie, tam chyba jest jeszcze jakiś regulator. Może ktoś wie dokładnie jako to jest? Podobno przy przyspieszaniu przestaje ładować, napięcie nie spada więc coś musi ograniczać prąd ładowania.

Kip Fokus 13-03-2024 11:57

Odp: Wskazówka temperatury silnika a system start stop
 
Miałem już raz wymieniany aku na gwarancji (rocznik 2022). Najpierw wyłączył się start/stop. Potem zaczęło się wyłączać radio na postoju (przed otwarciem drzwi) i światła "follow me home" i oświetlenie wnętrza. Wymiana aku pomogła na 8-9 miesięcy. Ponowna wizyta serwisie = "ten typ tak ma" + naładowanie aku. Pomogło na 2 tygodnie. Potem dłuższa trasa (2 x 300 km dzień po dniu) i pomogło na 3 miesiące. Teraz ponownie start/stop nie działa. Czekam na dalsze objawy przed kolejną wizytą w serwisie.
Minus taki, że wymiana aku niekoniecznie rozwiązuje sprawę na dłużej.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.