Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [1,8 TDCi] Migająca kontrolka świec żarowych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=120873)

Jacus01 14-09-2019 02:04

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
Pomocy pali się kontrolka swiec zarowych auto kreci ale nie odpala pacjent ford fokus mk2 1.8tdci

hindus 17-09-2019 12:56

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
Odczytaj błędy komputerem bo powodów może być bardzo dużo :)

lysowskym 13-11-2019 17:15

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
Witam, podepnę się pod temat.
Pacjent foka mk1 1.8 tdci wyskoczyła słynna sprężynka, odpalił w ciężkich bólach w towarzystwie białego dymu p2339 rozkodowany wtrysk na 4 cylindrze, dzień później zaczęła mrugać puszczenie nogi z gazu zgaszenie i odpalenie silnika pomogło. Dwa dni później po odpaleniu zaczął kopcić na zimnym ale po chwili przestał, po krótkiej trasie tryb awaryjny check, p2336 rozkodował się tym razem 1 cylinder, chwile po zakodowaniu, sprężynka...noga z gazu, zgaszenie, zapalenie pomogło. Nie odpuszczenie nogi z gazu zaraz po mignięciu sprężyny wrzuca auto w tryb serwisowy Błędy p0110 p1023. p3900. Pod kompem wtrysk 1 i 4 pokazują się jako te lepsze. Jakieś pomysły gdzie szukać rozwiązania?

Mlufa 02-02-2021 14:50

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
Witam, dołączę się :D
autko Focus MK1 2003 1.8 TDCI 115, 280tys km plus sprężynka ;)

odpala normalnie nawet na mrozie, zero problemu. Na 4 i 5 biegu przy ok 3 tyś obr pojawia się sprężynka i auto traci moc, po ponownym odpaleniu wszystko wraca do normy(na początku troche dymi na szaro, ale zaraz mu przechodzi) i tak do następnego depnięcia pod 3 tysiące obrotów, co zauważyłem, przy delikatnym operowaniu pedałem gazu(włącznie z pulsowaniem przy wciskaniu gazu) foka idzie ile fabryka dała(przy 185km/h dałem jej spokój bo sie pas startowy kończył :D) a przy zwykłym bucie w podłogę nie pojedziesz.

Wykonano:
próba przelewowa(wymiana 1 wtrysku)
diagnostyka komp kod P0251(ciśnienia na CR dobre, brak opiłków w filtrze paliwa)
wymiana przewodu filtr turbina(uszkodzony)-- turbina pracuje, sztanga gruszka, kierownica, przewody podciśnienia ok
wymiana przepływki(miała martwy odczyt temp powietrza dolot -40)
EGR, intercooler wszystko przeglądnięte, czyste, szczelne

Zauważyłem, że przy chłodnym silniku mogę deptać a przy rozgrzanym to i nawet na 3 biegu potrafi wyskoczyć sprężynka, ostatnio przy 10km drogi stawałem 6 razy a wystarczyło, że silnik trochu ochłonął i można było lecieć dalej(czyli spokojnie do 3 tyś obr na 4 i 5 biegu)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.