Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] 1.6eb zapocenie uszczelka pod głowicą (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=321607)

klocolus 02-07-2021 11:44

1.6eb zapocenie uszczelka pod głowicą
 
Cześć. Ostatnio niestety mojemu jazda ponad 2 złote przez kilkadziesiąt km nie przysłużyła bardzo, wyrwało plecionkę i przy okazji wymieniam wydmuchaną uszczelkę kolektora wydechowego.

Zauważyłem delikatne zapocenie z tyłu na połączeniu głowicy i bloku silnika, rozchodzi się w granicach kilku milimetrów góra-dół. Nie widać aby cokolwiek spływało na dół, tak jakby minimalnie tam podciekało na całej długości (albo się tak ładnie olej rozprowadził). Umyję to jeszcze i będę kontrolować.

Przejmować się tym? Czy jeszcze pojezdzi bez wymiany? Cała reszta jest ok płyny się nie mieszają itp.

Mondeo mk4 1.6eb 2014 310tys.km na blacie

koszka 02-07-2021 13:06

Odp: 1.6eb zapocenie uszczelka pod głowicą
 
To nie są auta przystosowane do takich prędkości na dłuższą jazdę:D

klocolus 02-07-2021 14:46

Odp: 1.6eb zapocenie uszczelka pod głowicą
 
Cytat:

Napisał koszka (Post 3353444)
To nie są auta przystosowane do takich prędkości na dłuższą jazdę

Wiem, ale za to dobrze się dotarł wreszcie :lol: Zresztą trochę przejechane już ma a tak naprawdę tego wycieku mogłem wcześniej nie widzieć, długo pod auto nie wchodziłem od góry turbina zasłania.

On jest nawet ograniczony elektronicznie do 205km/h z gpsu ale tylko na 6 biegu ;)

radkor 02-07-2021 16:25

Odp: 1.6eb zapocenie uszczelka pod głowicą
 
Moje Volvo z tym samym silnikiem, tylko wersji 150KM a nie 160@200KM i też jest ograniczone softowo, ale do 210km/h. Póki co nie zbliżyłem się do tej prędkości tym autem. ;)
Nie to co moje poprzednie podkręcone Mondeo 2.2, które robiło 2,40zł bez problemu...
Zrobiłeś chipa na 200KM nie zdejmując ogranicznika prędkości?

PS. Miło widzieć w sumie, że 1.6EB zrobi ponad 300kkm bez większej awarii. W Łosiu mam jak na razie 115kkm więc pewnie pojeździ jeszcze. :)

klocolus 02-07-2021 18:39

Odp: 1.6eb zapocenie uszczelka pod głowicą
 
Cytat:

Napisał radkor (Post 3353482)
Zrobiłeś chipa na 200KM nie zdejmując ogranicznika prędkości?

No właśnie o tym nie wiedziałem i nic nie mówiłem tunerowi...

Ale na 5 biegu nie ma ograniczenia, 2,30zł poleci ;) Tylko przy tych obrotach i prędkości benzyna znika w oczach


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.