Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [Grand C-MAX 2010-2015] Jakie powinno byc ladowanie w samochodzie z systemem start stop ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=332334)

Jacynt 08-12-2022 19:11

Jakie powinno byc ladowanie w samochodzie z systemem start stop ?
 
Teoretycznie, ladowanie z alternatora powinno wynosic ok 14,5 V? Na forum są wpisy, w ktorych czytam, ze w fordzie z systemem start stop akumulator EFB bedzie ladowany na poziomie ok 13,5 (u mnie tak jest, ale...) i wynika to ze specyfiki dzialania akumulatora EFB, ktory obsluguje system start-stop. Ktos wspomnial, ze po wypieciu czujnika BMS ( czujnik zarzadzania praca akumulatora?) ladowanie wzroslo z tych ok 13,5 do ok 14,5 , przy czym system start stop przestal byc dostepny.
Jednak, czy ladowanie na poziomie ok 13,5, to nie objaw zuzytego alternatora?
Moje watpliwosci biora sie z tego, ze jesli uruchomie samochod (skladane lusterka, klima/grzanie, podgrzewanie szyb, oswoetlenie wylaczajace sie po jakims czasie, start-stop) to przy jeździe w trybie miejskim, akumulator bedzie mial wiekszy ubytek niz zysk.
Trafiłem również na teorię że na biegu jałowym w samochodzie z systemem start stop nie następuje ładowanie akumulatora ,a wręcz jest ubytek, dlatego korzystniej jest wyłączyć samochód, niż stać z uruchomionym silnikiem. Tylko co z klimatyzacją, światłami które są zapalone i ewentualnym grzaniem szyb, radiem, które też czerpią za akumulatora ? Czy ktoś tą teorię mógłby potwierdzić lub obalić ?
Biorąc pod uwagę awaryjność i wymagania co do akumulatora nie widzę żadnych korzyści związanych z systemem start stop.

tomao 08-12-2022 20:09

Odp: Jakie powinno byc ladowanie w samochodzie z systemem start stop ?
 
System start/stop został wymyślony tylko w celu zmniejszenia zużycia paliwa w procedurach testowych. Sprężarka klimatyzacji jest napędzana od silnika, jak nie pracuje, zimna nie będzie. BMS może by się sprawdzał przy akumulatorach AGM użytkowanych w długich trasach, przy krótkich odcinkach po mieście możliwość przeładowania aku duża nie jest. Potem akumulatory się wymienia co 3-4 lata, ja uważam, że to krótki okres.

kln1920 08-12-2022 20:25

Odp: Jakie powinno byc ladowanie w samochodzie z systemem start stop ?
 
Jak masz cały czas 13,6V to ewidentnie przewód LIN do alternatora jest przerwany.

Jacynt 09-12-2022 13:52

Odp: Jakie powinno byc ladowanie w samochodzie z systemem start stop ?
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał kln1920 (Post 3435506)
Jak masz cały czas 13,6V to ewidentnie przewód LIN do alternatora jest przerwany.

Czy to ten przewód?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Napisałem też o tym znalezisku w innym poście , prosząc o identyfikację.

Po otwarciu drzwi , czyli wyjściu ze spoczynku, albo po zgaszeniu auta , z prawej strony silnika, słychać dźwięk o wysokiej częstotliwości.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Tu jeszcze jedno nagranie, na którym starałem się skierować obiektyw, na miejsce, z którego wydaje mi się, że dochodzi ten pisk
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Czy to normalne? Na końcu słychać, jak dźwięk zostaje wyłączony (pyknięcie od strony skrzynki bezpieczników)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.