Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Przytarty silnik. 1.5 EB (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=269960)

azuz 21-09-2017 14:15

Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Dzień dobry wszystkim.

Jakiś czas temu stałem się "szczęśliwym" posiadaczem mundka 1.5 EB.
Do tej pory wszystko było w mniejszym czy większym porządku...do czasu.

Po dosyć długiej trasie (prawie 2 500km non stop) pojawił się pewien problem.
Olej silnikowy.
A w sumie jego bardzo niski poziom.

Przed wyjazdem w trasę sprawdziłem poziom - był mniej więcej w połowie bagnetu (oczywiście na zimnym silniku), przebieg - niecałe 17 000km. Dodam tylko, że miałem 2 dolewki póki co - jedna przy przebiegu 4 700km - 0.5 litra, druga przy przebiegu 15 500 - 0.5 litra.

Po powrocie z trasy - przebieg 19 500, spod maski zaczął się wydobywać niepokojący dźwięk, jakby stukanie z okolic napinacza paska wielorowkowego.

Dzwonie do serwisu, umawiam na przegląd 20 000, opisuję usterkę, słyszę że zostanie to sprawdzone przy okazji przeglądu, stawiam auto następnego dnia "na warsztat".

Trzy godziny później, telefon z serwisu, "kiedy pan sprawdzał olej, zlaliśmy tylko 1.5 litra, a powinny być 4 litry".
Zaczyna sie zabawa.
Dodam tylko, że nie zapaliła się żadna kontrolka, żaden alarm, kompletnie nic, ani na zimnym silniku, ani na rozgrzanym.

Serwis mi tłumaczy, że powinienem od razu wezwać lawetę, jak tylko usłyszałem niepokojący odgłos z komory silnika. Ciekawe tylko, dlaczego wjechali autem z parkingu na podnośnik, skoro nie można kontynuować jazdy...
Tłumaczą także, że takie zużycie wynika z ciągłej jazdy ze stała, dużą prędkością.

Dostaje odpowiedź z odmową naprawy gwarancyjnej, stwierdzono przytarcie układu korbowego, opiłki w misie olejowej. Przyczyną takiego stanu rzeczy - niski poziom oleju.
Jeszcze to dostałem w mailu:
"Maksymalne zużycie oleju silnikowego w tym silniku jest 0,5 l na 1000km"

Szkoda tylko, że takiej informacji nie ma nigdzie w instrukcji, jest za to informacja, że maksymalna ilość oleju, jaką można dolać pomiędzy przeglądami, wynosi 1 litr. Sprawdzanie oleju - co miesiąc.

Sprawę przejmie prawdopodobnie Ford Polska, jak się coś będzie działo, będę aktualizował.

Trzymajcie się i sprawdzajcie poziom oleju, najlepiej co 1000km :P

Marek13 21-09-2017 14:35

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Jeździłem kilka razy po autostradach niemieckich z prędkościami ponad 200 km/h. I zawsze zużycie oleju było widoczne, nawet w granicach 1 litra na 1000 km. W normalnej eksploatacji zużycie oleju jest niewidoczne.

Przy jeździe w okolicach 200 km/h sprawdzam olej podczas tankowania na stacji benzynowej.

azuz 21-09-2017 17:42

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Prędkość rzadko kiedy była wyższa niż 140 km/h ze względów czysto ekonomicznych.
Inna bajka to brak jakiejkolwiek informacji z komputera, w mojej 20-letniej bmw miałem informacje o niskim poziomie oleju - żółta lampka.

W instrukcji nigdzie nie ma wzmianki o innych procedurach sprawdzania oleju, zależnych od sposobu eksploatacji pojazdu.

Wychodzi na to, że oprócz benzyny, muszę także tankować olej. Z resztą nie wyobrażam sobie każdorazowo, co tankowanie, stać dodatkowe kilkadziesiąt minut na stacji tylko po to, aby sprawdzić poziom oleju.
Takie mądre auto, podpowiada mi o przerwie na kawę, może powinno podpowiadać o przerwie na sprawdzenie stanu oleju...

Parch 21-09-2017 17:58

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
A jak w starym dobrym 2.0 duratec silnik pije tyle oleju, to na forum piszą, że dno i 2m mułu. I że wady fabryczne ma same.:P Sorry nie mogłem się powstrzymać.
Na poważnie, to walcz bo przy przebiegu ~20 kkm taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.

ketez 21-09-2017 19:27

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Kurde, a ja zastanawiam się nad zmianą n MK5. Chyba zostanę przy MK4 2.0 Duratec i będę ten 1l. na 10000 dolewał. Dzisiaj miałem na warsztacie ładnego Lancera 2010 1.8. Sprawdzam olej, a tam ledwo miarki sięga i to polski salon 116 przebiegu. Gdzie ta ekologia potem DPF-y wymyślają. Ja chcę moja Almerkę starą po za kornikiem to był świetny wóz, chociaż MAzda 6 Duratekiem ( najgorsze auto jakie miałem jeżeli chodzi o niezawodność) nie brała ani grama i mogłem jeździć po 160km/h. A co do kolegi to współczuję. Wydał kupę kasy na wóz, teraz serwis ma go w du... a jak jeszcze przyjdzie robić remont to kiepsko to widzę. Dwie najgorsze rzeczy dla silnika zatarcie i przegrzanie ( chociaż z doświadczenia wiem, że przegrzanie to koniec silnika przy dzisiejszych konstrukcjach). Co do opiłków to oprócz wału panewek i co tam wyjdzie jeszcze to płukanie układu i tak naprawdę jeszcze powinna być wymieniona turbina oraz łańcuch (jeżeli występuje) z napinaczem i ślizgami.
Powodzenia kolego i jak możesz to info jak tak poszło.

remlen 21-09-2017 19:31

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Cytat:

Napisał Parch (Post 2861458)
A jak w starym dobrym 2.0 duratec silnik pije tyle oleju, to na forum piszą, że dno i 2m mułu. I że wady fabryczne ma same.:P

Tez z tego leje...silnik 2.0 duratec zuzyl 0,5L oleju na 2-3 kkm. i tragedia sie dzieje ze kapitalke ludziom wmawiaja.

leszcz 21-09-2017 19:33

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jeśli będą chcieli Cię wrobić to kupuj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Malenstwo8 21-09-2017 20:12

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Ja mam w tej chwili poziom około 20% miedzy min a max. W miescie w zasadzie nie ma zużycia, natomiast na autostradzie spala trochę. Rozumiem, że poziom między min a max (nawet na min) jest bezpiecznu dla silnika. Jutro będę robił dolewkę tak z 350 ml. Na oleju przejechane 12 500 km. Po wymianie był na max.
Co do tematu, to walcz, bo to nie nasza wina, że teraz takie buble robią. Kupując auto nowe, miałem zamiar zapomnieć o oleju, no ale...

siebek 21-09-2017 20:21

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Współczuję problemu, a przede wszystkim podejścia serwisu do klienta, którego mniemam że właśnie przez takie zachowanie stracili.

Ogólnie widać, że 1.5EB nie wyszedł Fordowi. Owszem, są to sporadyczne przypadki ale z 1.6EB chyba takich problemów nie było?

Malenstwo8 21-09-2017 20:41

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Ja to widzę tak. Pełna wartość oleju to 4 l. Skoro miałeś pół bagnetu, a bagnet ma 0,8 l, to miałeś ok 3,6 lutea oleju w silniku. Wracając po 2500 km masz niby według serwisu 1,5 l. To oznacza, że zniknęło 2-2,1 l na tym odcinku, czyli 0,8 l na 1000 km. Zyżycie przewyższa nawet to podawane przez producenta to raz. A dwa, że jadąc 140 km/h nigdy mi autonie wzięło tyle oleju w silniku 1,5 EB. Może jakiś wyciek o którym serwis jakby milczy?
Dla porównania - zrobiłem w wakacje 1500 km autostradami i oleju ubyło jakieś 200 ml.
Coś jest na rezczy moim zdaniem.

azuz 22-09-2017 09:15

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Podobno nie było żadnego wycieku, ani też w "kominie" nie znaleziono śladów oleju...

Malenstwo8 22-09-2017 12:45

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Cytat:

Napisał azuz (Post 2861666)
Podobno nie było żadnego wycieku, ani też w "kominie" nie znaleziono śladów oleju...

Czyżby historia podobna jak z TSI VW?
Myślałem, że kupując Forda nie będę się musiał martwić o olej jakoś specjalnie, ale wygląda na to, że się pomyliłem. Należy tu jeszcze poruszyć temat wymian co 20 kkm. Jedni mówią, że jak tak każe producent, to tak trzeba robić inni, że w ten sposób zajeżdża się silnik i wymieniać powinno się max co 12 kkm. Za przykład dają du silniki DCi, gdzie Renault miało interwały co 30 kkm i silniki sie sypały (przekręcały się panewki), podczas gdy te same silniki ładnie chodziły w Nissanach, gdzie Nissan zalecał wymianę co 10 kkm. Coś w tym jest. Ja dzisiaj kupując olej rozmawiałem z gościem, który powiedział krótko - będzie pan wymieniał olej co 20 kkm, to za max dwa lata pożegna się pan z tym silnikiem. Zbyt skomplikowany, aby zmieniać olej co 20 kkm. Gdzie jest prawda - nie wiem. Na razie dolałem na maxa i jadę dalej.

pasiek 22-09-2017 14:27

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Ja tam zawsze co 10-12kkm wymieniam olej. We wszystkich autach jakie miałem tak robiłem i nigdy z silnikami nie miałem problemów. Po 20kkm olej wygląda jak zupa już, przynajmiej w tych "nowoczesnych" silnikach.

kaan1 22-09-2017 14:27

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Rzecz w tym, że musi być jakaś przyczyna techniczna, która pojawia się w pewnych warunkach użytkowania. Jeśli jednak olej idzie w wydech (w sumie gdzie indziej mógłby iść?) to może dlatego silniki mają tak okopcone wyloty wydechów (mój w dieslu to jest jak biały kołnierzyk przy nich). W tej sytuacji GPF też nie będą miały łatwo (już za rok). Co gorsza będą musiały filtrować dużo drobniejsze cząsteczki, większe opory i benzynka pójdzie w olej - poziom oleju już tak mocno nie opadnie, ale silnik na pewno się zdenerwuje

slider2002 22-09-2017 18:33

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Silnik 1,5. To w dużym fakcie można mieć a nie w Mondeo. Przecież to wstyd. Małe wysilone ****o. Przejechałes 2500km bez kontroli stanu oleju? To tylko twoja wina. Nie wiesz jak jeździć samochodem to kup se rower

Malenstwo8 22-09-2017 19:40

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Cytat:

Napisał slider2002 (Post 2861875)
Silnik 1,5. To w dużym fakcie można mieć a nie w Mondeo. Przecież to wstyd. Małe wysilone ****o. Przejechałes 2500km bez kontroli stanu oleju? To tylko twoja wina. Nie wiesz jak jeździć samochodem to kup se rower

Codziennie się wstydzę jeździć tym autem ;)
Co do drugiej cześci wypowiedzi się zgadzam, choć świadomość posiadania nowego auta potrafi uśpić czujność. Z rowerem przesadziłeś kapkę.

pasiek 22-09-2017 20:08

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
E tam , kolega dba o Twoje zdrowie, bo na rowerze zdrowo jest ;)

azuz 23-09-2017 14:25

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
No wychodzi na to, że nie wiem. Nieważne, że to już moje któreś tam auto i z żadnym nie miałem podobnych problemów. Nawet nie wpadłem na to, że taka trasa dla nowego auta to coś niespotykanego. Ciekawe jest także to, że w serwisie powiedziano mi, iż lampka od oleju zapali się dopiero w momencie zatarcia silnika.
Robiłem już tym autem trasy po 400-1000 km i poziom oleju nawet nie drgnal, a średnia prędkość bywala dużo większa. Równie dobrze mógłbym być totalnym laikiem i nie zwrócić uwagi na dziwne dźwięki spod maski, pojeździć jeszcze kilkaset km i zastrzec silnik. Jakbym miał ten problem w stanach, nikt by się nawet nie zastanawiał, tylko z miejsca naprawa gwarancyjna.
Dodam jeszcze, że auto było bez dodatkowego obciążenia, tylko kierowca.
Rower też mam :)

pasiek 23-09-2017 14:42

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
To że tyle oleju na jednej trasie wziął to , nie jest normalne, chociaż benzyniaki Vag-a potrafią też dużo oleju wypić.

siebek 23-09-2017 15:11

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
To na pewno nie jest normalne...
Trochę tych 1.5 jeździ (domyślam się, że to najpopularniejszy silnik w Mk5) i jesteś pierwszą osobą na forum z takimi problemami z olejem.

pablo35 23-09-2017 15:25

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Cytat:

Napisał azuz (Post 2862141)
No wychodzi na to, że nie wiem. Nieważne, że to już moje któreś tam auto i z żadnym nie miałem podobnych problemów. Nawet nie wpadłem na to, że taka trasa dla nowego auta to coś niespotykanego. Ciekawe jest także to, że w serwisie powiedziano mi, iż lampka od oleju zapali się dopiero w momencie zatarcia silnika.
Robiłem już tym autem trasy po 400-1000 km i poziom oleju nawet nie drgnal, a średnia prędkość bywala dużo większa. Równie dobrze mógłbym być totalnym laikiem i nie zwrócić uwagi na dziwne dźwięki spod maski, pojeździć jeszcze kilkaset km i zastrzec silnik. Jakbym miał ten problem w stanach, nikt by się nawet nie zastanawiał, tylko z miejsca naprawa gwarancyjna.
Dodam jeszcze, że auto było bez dodatkowego obciążenia, tylko kierowca.
Rower też mam :)

Miałem przypadek, źe ilość oleju zbliżyła się do min i wtedy zapalił się komunikat " zbyt niski poziom oleju". Na bagnecie pokazywało 25-30% licząc od min. Do zatarcie w takim przypadku duźo brakowało. Myślę, źe u Ciebie przed zatarciem powinno zapalić się takie ostrzeżenie, a nie jak juź jest poniżej min.

wolff1 23-09-2017 18:17

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
W benzynie tego nie ma.

remlen 23-09-2017 18:58

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Fakt jest taki ze kontrolka ciśnienia zapali sie dopiero jak panewki są już czerwone. Powinni dodawac czujnik poziomu oleju w gratisie

azuz 23-09-2017 19:16

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Cytat:

Napisał wolff1 (Post 2862221)
W benzynie tego nie ma.

W fordowskich benzynach nie ma.

wolff1 23-09-2017 19:41

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
rozmawiamy na forum Forda, a nie ogólnym o silnikach.

adam127777 24-09-2017 12:10

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Jestem obecnie na etapie zamawiania mondka z eco biustem i na chwilę obecną mam info z salonu że wstrzymana jest produkcja eco biustów, nie wiem ile w tym prawdy, ale w jednym salonie pod koniec sierpnia sprzedawca mówił że są opóźnienia w zamówieniach na 1.5EB, natomiast na 2.0 nie miało być problemu, a w połowie miesiąca gościu już mi oferty nie przesłał tylko dzwonił że wstrzymali na razie produkcję. Może coś przekombinowali w tych nowych i coś się dzieje ? Zaczynam się zastanawiać na klekotem.

cattani75 24-09-2017 12:33

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Bierz klekota i nie kombinuj. Przynajmniej mało pali. Chyba, że chcesz mojego, a ja zmienię na dieselka... :-D

adam127777 24-09-2017 12:38

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Twojego nie chcę bo pali jak smok ;) i się pewnie już przyzwyczaił. Ale zastanawiam się co z tymi EB jest grane

aż poleciałem sprawdzić olej w swoim, 1.0 EB nalatane 28kkm od ostatniej wymiany oleju ~10kkm i poziom oleju trzyma ciągle tak samo, olej wygląda czysto

azuz 24-09-2017 19:01

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Mam dwa fordy ecobiust,1.0 nie wziął praktycznie nic oleju od nowości, a ma obecnie 14k na zegarze...
Wiem, że to forum forda, bardziej razi fakt, że 1,5 nie ma praktycznie żadnej autonomicznej kontroli stanu oleju...

prokop123 24-09-2017 19:10

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Cytat:

Napisał azuz (Post 2862620)
bardziej razi fakt, że 1,5 nie ma praktycznie żadnej autonomicznej kontroli stanu oleju...

A 2.0 ma ?

Woytas 24-09-2017 21:45

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Cytat:

Napisał adam127777 (Post 2862459)
Jestem obecnie na etapie zamawiania mondka z eco biustem i na chwilę obecną mam info z salonu że wstrzymana jest produkcja eco biustów, nie wiem ile w tym prawdy, ale w jednym salonie pod koniec sierpnia sprzedawca mówił że są opóźnienia w zamówieniach na 1.5EB, natomiast na 2.0 nie miało być problemu, a w połowie miesiąca gościu już mi oferty nie przesłał tylko dzwonił że wstrzymali na razie produkcję. Może coś przekombinowali w tych nowych i coś się dzieje ? Zaczynam się zastanawiać na klekotem.

gość pierdzieli głupoty bo wie doskonale , że rzuci Ci termin dostawy za może 6 miesięcy i pójdziesz w długą ...

po aferze ze spalinami i wprowadzonymi ograniczeniami w jeździe z dieslami w paru europejskich miastach ludki rzucili się w obawie na benzyny , z tego co mówił mi pracownik salonu mają jeszcze nie dostaczone foki 2.0 EB z kwietnia ...

poza tym weź pod uwagę , że w końcu ford musi zmienić rok modelowy co pewnie nastąpi za chwilę

skoru 25-09-2017 12:03

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Fakt jest taki że terminy dostaw w Fordzie to jakaś porażka. Zamówiliśmy nowe auto w marcu, dostawa jest przesuwana ciągle, w tej chwili to połowa października! (foka 1.5 tdci)

Jako posiadacz i użytkownik mdo 1.5 "eko biust" (piwo dla tego kto to wymyślił :lol:) bardzo niepokoi mnie ten temat. Mam nalatane 20k i póki co żadnych problemów z poziomem oleju (płyn do chłodnicy dolewałem raz). Mam nadzieję że kolega miał wyciek przez niedokręcony korek oleju i wymienią Ci silnik na gwarancji. Powodzenia!

cattani75 25-09-2017 13:19

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Ciekawe jak udowodni ten niedokręcony korek...

skoru 25-09-2017 13:36

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Powiem Ci szczerze że w takiej sytuacji to salon powinien udowodnić klientowi jakieś zaniedbanie. Jeżeli auto jest serwisowane zgodnie z zaleceniami producenta i dzieje się coś takiego, to nie powinni nawet myśleć o zrzucaniu winy na klienta tylko grzecznie przeprosić i naprawić auto. Powołują się na zapis o możliwym zużyciu 0.5/1000 km? Niech udowodnią że spalanie oleju nie było przekroczone

azuz 26-09-2017 09:00

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Próbują mi wmówić, że to moja wina, bo nie sprawdzałem oleju. Problem tylko w tym, że skoro wg instrukcji mam sprawdzać poziom raz w miesiącu, a robię 3-4 k miesięcznie, to wychodzi na to, że przed ponownym sprawdzeniem będę miał i tak o 2 litry za mało...i jeszcze tłumaczenie, że długo jechałam non stop ze stałą prędkością, przecież to paranoja...

Bump:
Cytat:

Napisał skoru (Post 2862911)
Powołują się na zapis o możliwym zużyciu 0.5/1000 km? Niech udowodnią że spalanie oleju nie było przekroczone

Takiego zapisu nigdzie nie ma, jest to informacja jaką dostał salon forda z centrali.

skoru 26-09-2017 09:13

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Poproś o oficjalne pismo od nich z diagnozą, podaniem określonej przez nich przyczyny zdarzenia i kosztorysem naprawy.

Moja propozycja:
Masz auto na firmę czy prywatnie? Jak prywatnie, nadmień, że poprosił o to rzecznik konsumenta. Jak firmowo, to powiedz że chcesz tematem zainteresować redakcję gazety motoryzacyjnej.

pablo35 26-09-2017 18:15

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Jeśli masz auto prywatnie myślę, źe moźe warto zgłosić oficjalne pismo na podstawie ustawy o ochronie praw konsumenta z opisem swojej sytuacji oraz wezwaniem do wymiany jednostki na nową ( to nie jest korzystanie z gwarancji). Samochód do którego trzeba co 2 tyś zaglądać czy nie ubyło oleju to bubel. Do sprawy włącz rzecznika konsumenta, a najlepiej zadzwoń do niego z zapytaniem co warto w takiej sytuacji zrobić zanim cokolwiek zrobisz. Jeśli w ciągu 14 dni salon nie ustosunkuje się do pisma to wygrałeś z salonem. Niewiem czy niewarto zadzwonić do pzm-otu czy ich biegły byłby w stanie ocenić przyczyny ubytku oleju. Tu niestety mogą zacząć pojawiać się koszty (opinia). Jeśli na firmę to inna historia.

Focuss-F1 26-09-2017 21:39

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Az sie wystraszylem i poszedlem sprawdzic jaki jest u mnie stan oleju bo odzwyczailem sie sprawdzac ale po 23 tys od przegladu mam olej na kresce max (calkowity przebieg 47 tys) wiec cos jest u ciebie ewidetnie nie tak

kordyl 27-09-2017 09:33

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Cytat:

Napisał Focuss-F1 (Post 2863626)
po 23 tys od przegladu mam olej na kresce max

A to nie powinien być już wymieniony kolejny raz ?

Parch 27-09-2017 09:35

Odp: Przytarty silnik. 1.5 EB
 
Cytat:

Napisał kordyl (Post 2863773)
A to nie powinien być już wymieniony kolejny raz ?

Niekoniecznie. Nie wiem dokładnie jak to jest w nowych Fordach, ale np. w Fiacie pierwsza wymiana jest planowana po 30kkm, a następne po 15kkm.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.