Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Programowanie kluczyka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=127454)

krzys3 02-04-2011 20:28

Programowanie kluczyka
 
Jak to sie w realu robi i czy mozna zrobic to samemu. Czy potrzebne sa do tego jakies magiczne kody.g;)

mikidaniel 02-04-2011 20:34

Odp: programowanie kluczyka
 
Niestety tylko serwis albo warsztat tym się specjalizujący, ponieważ żeby do programować kluczyk trzeba zaprogramować wszystkie od początku kluczę razem z tym nowym. W serwisie podajże 130 zł, także jeszcze nie tak tragicznie. Jedyne co można samemu zaprogramować to pilot przez jakąś sekwencje obracania kluczyka w stacyjce.

EliEli 02-04-2011 22:57

Odp: programowanie kluczyka
 
Kluczyk z pilotem kupujesz na alledrogo (ja kupilem za 145 pln, z Siemensem w srodku o ile pamietam bo podobno sa i podrobki). Docialem we wlasnym zakresie i zawiozlem z autem i pozostalymi kluczami do serwisu. Tam skasowali 200 pln za programowanie ale akurat musialem zrobic to w ASO. Mozna pewnie i taniej.

krzys3 03-04-2011 23:13

Odp: programowanie kluczyka
 
Cytat:

Napisał mikidaniel (Post 1630653)
Niestety tylko serwis albo warsztat tym się specjalizujący, ponieważ żeby do programować kluczyk trzeba zaprogramować wszystkie od początku kluczę razem z tym nowym. W serwisie podajże 130 zł, także jeszcze nie tak tragicznie. Jedyne co można samemu zaprogramować to pilot przez jakąś sekwencje obracania kluczyka w stacyjce.


O to mi chodziło o tą magiczną sekwencję zaprogramowania pilota, bo to on mi właśnie wysiadł po upadku. W ASO pan pojechal samochodem z 1 min wrocil i bylo OK. Czy ktos zna ta sekwencje?

mikidaniel 04-04-2011 15:48

Odp: programowanie kluczyka
 
Witam,
wydaje mi się że tak to działa:

Programowanie nowego pilota
zdalnego sterowania
1. Włóż kluczyk do włącznika zapłonu.
2. Przełącz kluczyk z położenia 0 do II, a
następnie z powrotem do położenia 0
cztery razy, w krótkich odstępach czasu
(co około sekundę).
3. Wyjmij kluczyk z włącznika zapłonu i
naciśnij dowolny przycisk na pilocie
zdalnego sterowania.
4. Ponownie włóż kluczyk i obróć do
położenia II, a następnie 0. Wyjmij kluczyk
i sprawdź działanie pilota zdalnego
sterowania, aby upewnić się, że
programowanie zostało ukończone
pomyślnie.

redlum 20-08-2012 17:33

Odp: programowanie kluczyka
 
sposób działa ale mam jeden problem; gdy zaprogramowałem kluczyk to drugi przestał działać; po zaprogramowaniu drugiego pierwszy przestaje działać; czy ktoś ma sposób aby zaprogramować dwa kluczyki naraz?

EDIT: Problem rozwiązany metodą prób i błędów. Punkty 1 i 2 jak wyżej. W punkcie numer 3 wciskamy na początku przycisk na kluczyku zaprogramowanym, a następnie na tym co go programujemy i przechodzimy do punktu 4.

bigi68 15-11-2012 19:21

Odp: programowanie kluczyka
 
Dzisiaj z niewiadomych przyczyn przestał działać pilot w kluczyku , wymieniłem baterie i zaprogramowałem wg sposobu podanego wyżej i jest OK. Używam tylko jednego kluczyka z pilotem.

yawag 16-11-2012 09:20

Odp: programowanie kluczyka
 
Witam.
Chciałem napisać co mi się przydarzyło z programowaniem kluczyka.
Jakiś czas temu kupiłem S-maxa w salonie forda we Włocławku. Auto używane.
Dostałem do niego dwa kluczyki a jako, że przyzwyczaiłem się do scyzoryka więc zakupiłem sobie taki i czekał na nacięcie i zaprogramowanie.
W międzyczasie napatoczył się przegląd autka a że przy zakupie dostałem zapewnienie, że dostanę w ASO we Włocławku baaardzo dobrą cenę za przegląd
to zadzwoniłem. I faktycznie skusiłem się. Przy oddawaniu auta pytam się pana z serwisu ile kosztuje u nich programowanie kluczyka na co on chwilę myśli i mówi że zrobią mi to za darmo bo i tak będą pod kompa podpinać auto.:shock:
Mi szczena opadła z wielkim hukiem więc pytam jeszcze raz bo chyba niedosłyszałem. Pan powtórzył co powiedział i tym oto sposobem mam zaprogramowany i działający scyzor.
Pozdrawiam.

aasci 13-05-2013 18:53

Odp: programowanie kluczyka
 
Cześć. A ja właśnie metoda jak wyżej zaprogramowalem drugi kluczyk. Musiałem skorzystać z pierwszego. Samochód potwierdził doprogramowanie kluczyka sygnałem dźwiękowym z zegarów.

tedi_k 13-05-2013 19:19

Odp: programowanie kluczyka
 
Są dwie osobne kwestie z programowaniem kluczyków:
1) Programowanie pilota zdalnego otwierania zamka centralnego - wykonuje się samodzielnie wg opisanej procedury
2) doprogramowanie kluczyka do IMMO lub systemu bezkluczykowego - nie da rady zrobić to samemu ("ręcznie"). Potrzebne jest działanie przez interfejs i oprogramowanie obsługujące tę funkcję oraz dostęp do kodów programowania (kodów IN i OUT).

Tak więc nie należy w tym zakresie mylić pojęć i mówić "doprogramowałem kluczyk do central" - funkcja dotyczy PILOTA.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.