Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Błąd z DPF check engine (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=308541)

Castelano 28-04-2020 10:39

Błąd z DPF check engine
 
Witam.
Chciałbym się prosić o poradę. Mianowicie posiadam Forda Mondeo MK3 2.0 TDCI 115 km z 2006 r. Od kilku dni borykam się z wyskakującym check engine. Po podłączeniu do interfejsu wyskakuje błąd P244A. Po usunięciu błędu, kontrolka gaśnie i jest z nią spokój na 2-3 uruchomienia pojazdu i znów się zapala. Dodam również, że nie ma reguły moment zapalenia się kontrolki - bez znaczenia jest styl jazdy podczas którego się Zapala (nieważne czy jest to 1700 czy 3000 obrot/min.). Podczas jazdy z checkiem nie jest odczuwalny spadek mocy.
Czy to oznacza, że filtr się zapchal i natychmiast należy oddać go do regeneracji, czy wina może leżeć w np. Czujniku, przewodzie itd
Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam

Deryll 28-04-2020 11:07

Odp: Błąd z DPF check engine
 
Jak długo masz to auto? Jeśli nie dawno kupiłeś to ktoś ci sprzedał kota w worku.

Miałem taki błąd u siebie ale w 2010 roku. Kupiłem mondka z wyprutym DPF. To znaczy cała puszka była i instalacja. Ale poprzedni właściciel nie mogąc sobie poradzić fizycznie wydrążył dpf. Auto jeździło ale generowało błąd.
Ja problemu pozbyłem się wywalając DPF w sofcie. Polecam napisać do Heko albo do TuneForce. Oni w 100% ogarniają temat. U nas siedzi sterownik Delphi i ktoś bez pojęcia tego nie ogarnie.

Ogólnie temat już stary i nie pamiętam szczegółów do końca. Możesz przejrzeć moje wpisy z 2010 i 2011 roku.

Castelano 28-04-2020 11:20

Odp: Błąd z DPF check engine
 
Autko posiadam prawie 2 lata, do tej pory nie było żadnych problemów

Deryll 28-04-2020 11:28

Odp: Błąd z DPF check engine
 
Błąd sugeruje problem z różnicą ciśnień w dpfie. Ja na twoim miejscu ogralbym go nowym softem i wywalilbym tego chwasta. W aucie masz euro 4 więc bez dpfa tą normę spełnisz. MK3 wypuszczane na polski rynek do końca produkcji fabrycznie nie miały tego wynalazku. Napisz PW do Heko. Podpowie ci co najlepiej zrobić.

Castelano 10-05-2020 23:35

Odp: Błąd z DPF check engine
 
A jeśli chodzi o czujnik różnicy ciśnień dpf, czy w Mondeo Mk3 i Mk4 jest taki sam? Szukałem na necie i nie mogłem znaleźć do mk3.

Bump: Czy wymianę tego czujnika można przeprowadzić samemu, czy wymagane jest jakieś zaprogramowanie komputerem, czy to kwestia tylko podpięcia.

szynszyl 11-05-2020 13:05

Odp: Błąd z DPF check engine
 
Od razu kasa dla tunerow. A moze trzeba zagladnac pod auto, sprawdzic przewody dpf czy nie przegnily. Potem sprawdzic czujnik roznicy cisnien. Dobrze ze masz interfejs, zrob wypalanie statyczne. Jak sie uda, to dobrze. Nie to wtedy zabawa w wydawanie kasy

Castelano 11-05-2020 17:49

Odp: Błąd z DPF check engine
 
A w którym dokładnie miejscu znajduje się ten czujnik różnicy ciśnien w Mondeo mk3?
Czy to jest tam przy podszybiu obok filtra paliwa?

benio 11-05-2020 21:42

Odp: Błąd z DPF check engine
 
Cytat:

Napisał Castelano (Post 3249248)
... Czy to jest tam przy podszybiu obok filtra paliwa?

Tak.

Castelano 15-05-2020 08:25

Odp: Błąd z DPF check engine
 
Po dwóch dniach jazdy wczoraj wieczorem znów wyrzuciło mi błędy. Podczas jazdy samochod zaczął Buczeć. Buczenie odbywało się podczas trzymania nogi na gazie ale również jak wciskałem pedal sprzęgła. Po wciśnięciu ponownie gazu czuć było najpierw takie szarpnięcie. W czasie jazdy zaczęła mrugać kontrolka świec żarowych. Po ponownym uruchomieniu auta znowu buczenie, sprężynka i check. Po dojechaniu do domu podpialem pod interfejs i wyrzuciło 3 bledy:
P2031 (Exhaust Gas Temperature Sensor Circuit Bank 1 Sensor2)
P2031 (Exhaust Gas Temperature Sensor Circuit Bank 1 sensor 2 Pend)
P242F (Diesel Particulate Filter Restriction - Ash Accumulation Pend)
Czy oznacza to, że zapchal się całkowicie DPF?
Czy to buczenie jest spowodowane, że w którymś miejscu może być uszkodzona rura od intercoolera albo łącznik elastyczny?
Czy buczenie oraz kontrolka świec i check są wynikiem zapchanego DPF?
Z góry dzięki za pomoc!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.