Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford EcoSport (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=195)
-   -   [EcoSport 2017- ] Dokładanie kamery cofania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=328370)

chlebkins 16-04-2022 15:57

Dokładanie kamery cofania
 
Witam!
Zakupiłem EcoSporta 2018 r. 1.5 diesel 100 KM. Niestety nie posiada kamery cofania. Czy można w prosty sposób ją dołożyć? Czy jest fabryczna wiązka przygotowana w tylnej klapie czy trzeba przez całe auto do radia przeciągać?
Potem za pewne kodowanie w syncu (u mnie Sync 3.4).
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

B4Bci4 z Bydzi 17-04-2022 20:18

Odp: Dokładanie kamery cofania
 
Takie radio pozwala na instalację kamerki, jak jesteś z okolicy Bydgoszczy to mogę dać ci namiar na fachowca, szukaj używanej kamery na portalach sprzedażowych, wyjdzie taniej, sam montaż i adaptacja ok 600 zł

lukaszooo 18-04-2022 09:47

Odp: Dokładanie kamery cofania
 
Nie, nie ma instalacji w klapie. Jeśli już to w bagażniku będzie wiązka. Dołożyć kamerę można zawsze, fabryczna lub zamiennik.

Solista 04-10-2022 01:02

EcoSport 2020 - kamera
 
Witam.
FORD EcoSport 2020 (07.12.2020)
Posiadam wideorejestrator VIOFO A129 Plus DUO-G
Czy jest możliwość podłączenia tylnej kamery z zestawu do wyświetlacza SYNC 2.5 z DAB+ F1.6.0.1_R20065a
lub dodania innej kamery cofania do wspomnianego systemu SYNC 2.5?

tedi_k 05-10-2022 14:51

Odp: EcoSport 2020 - kamera
 
Cytat:

Napisał Solista (Post 3427172)
...Czy jest możliwość podłączenia tylnej kamery z zestawu do wyświetlacza SYNC 2.5 z DAB+ F1.6.0.1_R20065a
lub dodania innej kamery cofania do wspomnianego systemu SYNC 2.5?

Generalnie - tak, choć nie będzie linii skrętnych na obrazie z kamery. Trzeba też będzie zapewne przez całe auto przeciągnąć okablowanie do klapy i kamery. Może też być problem z pinami do wtyczki w CTR (nazywanego Sync2.5 nie wiedzieć czemu...) - są trochę niestandardowe.

Solista 07-10-2022 22:23

Odp: Dokładanie kamery cofania
 
Dziękuję za odpowiedź.
Z tego co zrozumiałem nie wykorzystam kamery z wideo rejestratora tylko muszę zamontować dodatkową.
Jest filmik na YouTube ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]) pokazujący taki montaż,
ale prowadzący podłącza się pod SYNC 3.
Mam fabryczne czujniki cofania, niestety one reagują na każde źdźbło trawy dla tego interesuje mnie taka zabudowa kamery pod SYNC 2.5.
Jaki mniej-więcej był by koszt takiej usługi, bo pojazd jest na gwarancji i nie wiem czy nie będę musiał dokonać jej w ASO.

pbbp 09-10-2022 10:32

Odp: Dokładanie kamery cofania
 
w moim przypadku zdecydowałem się na zakup oryginalnej używanej kamery z wiązką podłączeniową.
nie trzeba było ciągnąć całych przewodów przez auto, tyko podłączyć się do kostki w bagażniku. wszystko działa wraz z liniami skrętnymi.
System jaki mam to SYNC3, koszta to zakup kamery z wiązką oraz podłączanie i ustawienia systemu w sumie +/-1000
Twoje auto zostało wyprodukowane w czasie pandemii i problemów z półprzewodnikami. Pytanie czy nie zostało 'wykastrowane' o te dodatkowe wiązki dochodzące do bagażnika.

Solista 15-10-2022 13:18

Odp: Dokładanie kamery cofania
 
..."Pytanie czy nie zostało 'wykastrowane' o te dodatkowe wiązki dochodzące do bagażnika."

Postaram się sprawdzić to w ASO.
Dziękuję za pomoc.

Anjko 06-12-2023 16:34

Odp: Dokładanie kamery cofania
 
Podepnę się pod temat co by nowego nie zakładać. Założyłem kamerę wraz z wiązką (oryginał). Forscanem włączyłem kamerę w APIM. Kamera działa ale nie mam linii skrętnych. Podpowie ktoś co jeszcze trzeba zmienić żeby linie się pojawiły. W mondeo np trzeba było coś jeszcze w BCM-ie przestawić i podejrzewam że tutaj będzie podobnie...
Edit: Odpowiadając na swoje pytanie, to trzeba włączyć również w BCM-ie kamerę i wszystko dział linie plus zoom.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.