Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   Lubryfikacja,co myślicie? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=98794)

rustin 27-04-2010 11:07

Lubryfikacja,co myślicie?
 
Zastanawia mnie co o tym myślicie i co ważniejsze kto ma i kto nie ma w mk3 i ile km już zrobił. Bo nie wiem czy jutro zakładać czy nie. Koszt 200zł tego urzadzonka i na rok 200zł na płyn

trzycwierci 27-04-2010 11:37

Odp: Lubryfikacja,co myślicie?
 
ja mam, przejechane ponad 10 kkm, założyłem dla tzw swietego spokoju :) lubryfikacja ma tylu zwolennikow co i przeciwnikow, ale kazdy musi podjac decyzje sam
co do kosztow to koszt zalozenia sie zgadza, ale plyn dostaniesz na alledrogo juz za 53 za 1l, u gazownikow jest drozej

SrebnaStrzała 27-04-2010 11:56

Odp: Lubryfikacja,co myślicie?
 
Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tą "lubryfikacją" ?

juras25 27-04-2010 12:14

Odp: Lubryfikacja,co myślicie?
 
Cytat:

Napisał SrebnaStrzała (Post 1424140)
Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tą "lubryfikacją" ?

proszę.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

padi77 27-04-2010 12:34

Odp: Lubryfikacja,co myślicie?
 
Cytat:

Napisał rustin (Post 1424101)
Zastanawia mnie co o tym myślicie i co ważniejsze kto ma i kto nie ma w mk3 i ile km już zrobił. Bo nie wiem czy jutro zakładać czy nie. Koszt 200zł tego urzadzonka i na rok 200zł na płyn

osobiscie mysle ze 200zl rocznie na plyn to nie majatek (choc wydaje mi sie ze nawet tyle nie wydasz) a napweno Ci to nie zaszkodzi. ja u siebie tez mam dla swietego spokoju. bo nie chce ze by sie potem okazalo ze zamiast 200 wydam sporo wiecej bo zawory jednak powypala. mowia ze jesli mieszanka bedzie dobrze ustawiona tz. nie za uboga to lubryfikacja nie jest potrzebna... jesli mial bym sie zastanawiac czy jest czy nie jest to nie zakladal bym gazu tylko popylal na benzynie, a ze zdecydowalem sie na gazownie no to jesli gaz ma sens to i lubryfikacja tez.

SrebnaStrzała 27-04-2010 15:32

Odp: Lubryfikacja,co myślicie?
 
Cytat:

Napisał juras25 (Post 1424155)
proszę.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dzięki

Bizonek 27-04-2010 17:07

Odp: Lubryfikacja,co myślicie?
 
Rowniez mam zalozona lubryfikacje (Fiesta ZETEC) i tak jak koledzy napisali zalozylem ja dla swietego spokoju. Narazie jezdze i jest ok.

jareckiwawa 27-04-2010 22:37

Odp: Lubryfikacja,co myślicie?
 
Ja mam zamiar założyć LPG no i gazownik który ma zakładać instalację powiedział że do rocznika 2000 nie trzeba zakładać bo i tak nic nie daje,ale jeśli chcę to może założyć,moja decyzja.Powiem szczerze że jestem w potrzasku bo tych sprzecznych opinii jest za dużo.

padi77 28-04-2010 01:38

Odp: Lubryfikacja,co myślicie?
 
Cytat:

Napisał jareckiwawa (Post 1424655)
Ja mam zamiar założyć LPG no i gazownik który ma zakładać instalację powiedział że do rocznika 2000 nie trzeba zakładać bo i tak nic nie daje,ale jeśli chcę to może założyć,moja decyzja.Powiem szczerze że jestem w potrzasku bo tych sprzecznych opinii jest za dużo.

mowia ze wlasnie nie ktore roczniki i modele nie musza miec lubryfikaciji, mowia ze jesli w tych modelach jest dobra mieszanka ustawiona czyli nie za uboga to nic sie nie stanie (czyli nie wolno przykrecac gazowni ze by jeszcze mniej palil) tylko ze to wszystko to mowia. ja wiem ze moze sie okazac ze pomimo lubryfikacji gniazda zaworow poszlu sie pasc... tylko teraz każdy ktory staje przed dylamatem powinien sobie sam odpowiedziec na pytanie czy sie mu to moze oplacic czy nie... tak samo z reszta jak przy zakladaniu gazu... 1500 różnych zdan na ten temat, a ze ten to lyka kazdy gaz a ten to nie cierpi gazu i lepiej nie zakladaj bo.... mnie tez tak mowili... mam nadzieje ze sie mylili. wiec... decyzje podejmuje karzdy sam, czy chce wykorzystać każda możliwosc zabezpieczenia, czy chce jak naj mniej wydac...

fred33 28-04-2010 05:24

Odp: Lubryfikacja,co myślicie?
 
Piszę po raz kolejny, nikt do dnia dzisiejszego nie udowodnił , że lubryfikacja pomaga czy też przeszkadza, znam przypadki , że przy założonej lubryfikacji i tak się wypaliły gniazda i tak, więc tak naprawdę jest to chwyt marketingowy taki jak świece do LPG itp..., ja osobiście odradzam i moi gazownicy też.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.