Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Mondeo 2000-2007] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=42118)

stanisz 15-04-2008 16:30

TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu
 
Pomyślałem że dobrze by było zebrać wszytkich użytkowników konkretnego modelu i wersji w jednym miejscu i wymienić się informacjami kto jakie ma parametry samochodu, jakie problemy do tej pory z samochodem i przy jakim przebiegu. Może jakieś pomocne w eksploatacji sugestie ?

W moim przypadku to:
2.0 TDCI
130 KM
2003r.
Skrzynia Tiptronic
Wersja Ghia
Przebiag - 95 500 km
Kupiony w lipcu 2007 w Belgii przy liczniku 87 000 km

Do tej pory nie miałem większych problemów z wyjątkiem opadającego wskaźnika temperatury w zimie, wymiana małego tesrmostatu załatwiła sprawę.
W ostatnich dwóch tygodniach zrobiłem badanie komputerowe w ASO bo troche skrzynia szarpała więc chciałem sprawdzić - błędów na silniku i skrzyni zero.
Wymieniłem olej w skrzyni (w SAMKO) i przestało szarpać :)
Zrobiłem przegląd (nie w ASO) czyli olej w silniku, filtry + paski wielorowkowe.

Piszcie :)
Oczywiście chodzi mi o konkretne modele jak wyżej w automacie.

Pozdrawiam

krzysiek236 15-04-2008 17:01

Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy
 
mam ten sam model tyle że z 2004r. i przebiegiem 137000km przy 130000km padły - wymieniłem na nowe - 2 wtryski

mo55eo 18-04-2008 09:23

Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy
 
Witam.Ten sam model 2005 rok. Wymieniłem tylko filtry i olej. Przejechane 93000 km. Narazie bez problemów.

rol6 22-04-2008 13:31

Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy
 
Witaj,

Przejechałem takim samochodem (2.0 TDCi w automacie, rocznik 2004 po lifcie) 156.000 km.
Robiłem tylko przeglądy zgodnie z wymaganiami producenta.
Lista usterek:
- 2 razy wymieniony napinacz paska klinowego
- wahania temperatury - wymiana małego termostatu
- wymiana zamka silnika :fcp8
Wszystko wymieniono na gwarancji. :fcp2
W tym okresie żadnych "spiralek", problemów ze skrzynią, czy jakichkolwiek innych usterek,
... a wersja żadna rewelacja tylko promocyjna na Polskę - X line
Pozdrawiam i życzę bezawaryjnego użytkowania

stanisz 24-04-2008 23:07

Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy
 
Witam kolegów,
Z racji że macie takie same modele z automatem chcę o coś zapytać.
Ostatnio kiedy zwalniam, mam już odpuszczony gaz i zaczynam delikatnie hamować obroty schodzą już na 1000 i nagle na sekundę potrafi podrzucić na jakieś 1800. Trochę to może wyglądać jak hamowanie silnikiem ale wcześniej tego nie było. Wiecie o co chodzi ?

20-05-2008 21:59

Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy
 
Witam,

Co prawda nie na temat podnoszących się obrotów, ale też jeżdżę Mondeo 2.0 TDCi (Tiptronic) 130KM, 152 tyś. Km przebiegu. Mam go od stycznia 2008 roku, przywieziony z Niemiec.

Bardzo dobrze się jeździ.... :)

Tylko pytanko - ile Wam palą Wasze automaty? Pytam specjalnie w tym wątku, bo jest to wątek o Mondeo 130 KM w automacie. Mój w mieście (Kraków, głównie do i z pracy) bierze między 10,5 a 11l/100km. Przygotowuję się do zakupu Eco Boxa, żeby obniżyć spalanie...

A jak z tym u Was?

Pozdrawiam,

Piotr

gladi1313 20-05-2008 23:59

Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy
 
Witam wszystkich
Posiadam dwulitrowego tdci 130KM z połowy 2002 roku (anglik), skrzynia automatyczna 5-cio biegowa, przebieg ok135000km. Autem jeździ się cudownie. Mam go od listopada 2007 roku, ale widze że mam najwięcej problemów z tym autem w porównaniu z Wami.
co do spalania to na trasie Londyn-Szczecin spalił mi około 7litrów na 100km (predkości ok100-150) 1400km to było zimą, w mieście ok 10-11 litrów
Co mu dolega?
1.licznik prędkości i kilometrów nie działa (prawdopodobnie czujnik prędkości Vss zepsuty, nie wiem dokładnie gdzie sie znajduje (gdzieś w skrzynii przekładniowej))-może ktoś mi fotke podeśle, proszę
Po wymianie akumulatora na nowy licznik się naprawił i nie ma już tych kresek
2.czasami na zimnym silniku mi gaśnie jak mocno przychamuje (obroty wtedy spadają do 500), ale żadko i wtedy ta sprężynka się pokazuje dzieje się to 2 razy w miesiącu (z forum dowiedziałem się że prawdopodobnie czujnik położenia wałka rozrządu walnięty, chciałbym żeby tak było)

((wymieniłem czujnik połozenia wałka rozrządu i problem znikł, więc wtryski chyba ok))
3.niepokoją mnie lekko falujące obroty na biegu jałowym (obroty wahają się w zakresie 735-770) tutaj nie wiem co może być przyczyną
Po wymianie akumulatora obroty wahają się w granicach 750-760 czyli jest poprawa
4.Czasami szarpnie, jak ruszam z jedynki (tu prawdopodobnie trzeba uzupełnić olej w automatycznej skrzyni biegów mam prośbe może ktoś zna speca od automatów w Szczecinie?)
Tak w ogóle jest ok
prosze o sugestie co do moich usterek lub ewentualne fotki
Z góry dzięki :fcp29

Pepik1 21-05-2008 07:42

Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy
 
Witam kolegów

Mój Mondek to TDCi 130 KM z 2002 roku, skrzynia tiptronic. Kupiłem go z przebiegiem 90 tys. km, w tej chwili ma 112 tys. Jak do tej pory auto spisuje się świetnie - wymieniłem tylko napinacz paska wielorowkowego. Co do spalania to najniższe jakie zarejestrowałem - 6,4 najwyższe 7,8. Jazda raczej mieszana.
Co do odpowiedzi na pytanie stanisza to podczas normalnej jazdy (Powiedzmy po płaskim terenie) podczas redukcji nie powinny obroty tak wzrastać. Owszem, zjeżdżając z góry po naciśnięciu pedału hamulca następuje redukcja i obroty wówczas rosną (w zależności od prędkości jazdy). Można powiedzieć że jest to poniekąd hamowanie silnikiem - choć nie tak odczuwalne i skuteczne jak w przypadku auta ze skrzynią manualną.
A teraz ja zadam pytanie kolegom. Jak to jest z tyą zmianą oleju - zmieniacie czy nie?
stanisz piszesz że zmieniałeś olej - co powiedzieli Ci goście w warsztacie? Jaki w tej skrzyni jest olej? Ile zapłaciłeś za wymianę?

stanisz 21-05-2008 09:20

Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy
 
U mnie spalanie wygląda następująco:
Miasto zima - do 11,5 L
Miasto teraz - 9,0 L
Trasa - ok. 7,0 L
Najlepszy wynik jak sprowadzałem w lipcu 2007 z Belgii, na autostradzie Niemieckiej 6,3.
Wszystko oczywiście według wskazań komputera, nie robiłem jeszcze testów tankowania pod korek i ponownego po 100 km.


Cytat:

Napisał Pepik1
A teraz ja zadam pytanie kolegom. Jak to jest z tyą zmianą oleju - zmieniacie czy nie?
stanisz piszesz że zmieniałeś olej - co powiedzieli Ci goście w warsztacie? Jaki w tej skrzyni jest olej? Ile zapłaciłeś za wymianę?

Robiłem wymianę w firmie SAMKO w Warszawie, koszt wymiany 150 zł (olej + robota ok. 30 minut).
Facet zeznał że to bzdura że nie wymienia się oleju w skrzyniach automatycznych jak twierdzi nawet niektóre ASO Forda, wymiana powinna być co ok. 30 000 km. Nawet wiele specjalistycznych portali o automatach w necie zaleca wymianę oleju.

23-05-2008 00:08

Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy
 
@stanisz

Zdradź jak jeździsz, żeby w mieście komputer pokazywał Ci 9 litrów! :fcp15

A tak serio - jeżdżąc z włączonymi światłami (ksenony), z nawiewem w trybie ECO i nie przekraczajac 2500 tyś. obr./min. nie jestem w stanie zejść ze wskazaniami komputera poniżej 10 litrów...

Wymiana oleju w skrzyni - ja wymieniłem jak kupiłem samochód. Wymieniałem w firmie Auto-Mat Sentyrz w Krakowie (na ul. Gromady Grudziąż). Ponoć najlepszy serwis od automatów do europejskich aut w Małopolsce. Wymiana to koszt 250 PLN - trwa około 2 do 3 godzin. Po wymianie - wyraźnie odczuwalna poprawa działania skrzyni - łagodne przejścia między biegami, płynniejsze "przejścia" z półsprzęgła w pełny docisk.

Jeśli kogoś z Was to interesuje to w przyszłym miesiącu będę zakładał Eco BOX w V-Techu w Krakowie - podzielę się wrażeniami. Miał być Chip, ale Pani w V-Techu powiedziała, że przy tej skrzyni mogą podnieść moc tylko o 15 KM i moment o 20 Nm w obawie o bezpieczeństwo skrzyni, więc zdecydowałem się przynajmniej powalczyć ze spalaniem.... :fcp2

Pozdrawiam,

Piotr


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.