Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Wady wieku dziecięcego. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=223887)

hellix 27-04-2015 07:41

Wady wieku dziecięcego.
 
Witam, jako że pierwsze mondki sobie zaczynają jeździć , czas wypisać wady wieku dziecięcego.

Jako pierwszą mogę wpisać właczające się światła awaryjne po około 2 h od zamknięcia samochodu, migają aż do rozładowania akumulatora. :619: Dziś ASO i szukanie problemu.

petrus1 27-04-2015 07:47

Odp: Mondeo MK5 wady fabryczne.
 
Na serwisie stał Mk5 kombi z problemem szczelności w okolicach podszybia. Z rozmowy z mechanikiem wynikało, że "zabrakło" masy uszczelniającej na połączeniu jakiejś obudowy z karoserią i stąd przeciek do kabiny.

hellix 27-04-2015 14:37

Odp: Mondeo MK5 wady fabryczne.
 
Zawiesił się alarm. Podobno nie pierwszy przypadek.

enjoypoznan 27-04-2015 14:46

Odp: Mondeo MK5 wady fabryczne.
 
Nie wiem czy mogę to dopisać ale w tvn turbo był mk5 diesel i w komorze chłodniczej postał cała noc. Bodajże -20st. Niestety nie odpalił. Elektronika zaczęła świrować i zablokował się ręczny pewnie sterowany elektrycznie.

Cytat:

Napisał c-matix (Post 2365854)
Własnie oglądałem Test Nowego Mondeo mk6, Passata i Peugeota 508 i rozbawiła i przygnębiła mnie sytuacja gdzie w teście na rozgrzewanie auta wewnątrz wsadzili auta do chłodni i po 12 godzinach odpalali. No niestety Mondeo mk6 nie odpaliło i nawet po odmrożeniu dopiero po wizycie w ASO i wymianie modułu ABS.
Po takiej prezentacji Mondek straci na popularności a ile zacznie sie gadania przed zakupem.

Tyle tylko że koledze c-matix pomyliły się generacje. Bo chodziło o mk5.

karloss 27-04-2015 16:42

Odp: Mondeo MK5 wady fabryczne.
 
Ja tylko dodam, że ten egzemplarz z tvn turbo kilka razy wracał na lawecie do salonu z różnymi usterkami. Ponadto długo nie mogli sobie poradzić z przeciekaniem wody do kabiny z przodu auta:)

bartoszek 27-04-2015 21:39

Odp: Mondeo MK5 wady fabryczne.
 
Auto w TVN Turbo stało w -30 stopniach. Do serwisu pojechał razn - właśnie wtedy - IMHO system jest tak zaprogramowany, że jak usterka to od razu do serwisu, żeby "odblokowali" i skasowali.

Jakub 28-04-2015 11:14

Odp: Mondeo MK5 wady fabryczne.
 
Cytat:

Napisał bartoszek_pl (Post 2395053)
IMHO system jest tak zaprogramowany, że jak usterka to od razu do serwisu, żeby "odblokowali" i skasowali.

Rozumiem, że jak usterka powstanie, nie ma opcji kontynuować jazdy - tylko serwis?

bartoszek 28-04-2015 11:31

Odp: Mondeo MK5 wady fabryczne.
 
Cytat:

Napisał Jakub (Post 2395243)
Rozumiem, że jak usterka powstanie, nie ma opcji kontynuować jazdy - tylko serwis?

IMHO - tak, ale oczywiście w wybranych sytuacjach, a nie usterka oświetlenia :)

danielr 28-04-2015 17:44

Odp: Mondeo MK5 wady fabryczne.
 
Pytanie do kolegów piszących o problemach z alarmami i migającymi awaryjnymi ? Czy przypadkiem mieliście alarmy montowane poza fabryką w salonie w PL ?

pedroso 28-04-2015 20:03

Odp: Mondeo MK5 wady fabryczne.
 
1 załącznik(i)
Nie wiem czy to mozna uznać za wadę fabryczna ale tunel środkowy piano black rysuje sie nawet od nawiewu powietrza z centralnych kratek na desce rozdzielczej. Przy Skrzyni automat to nawet nie wymac***e ręka w tej okolicy a tunel przy zagłębieniach na kubki wyglada jakbym miał manualna skrzynie i na prawym nadgarstku z osiem złotych łańcuchów . Swoją droga moze ktoś zna cenę tego kawałka plastiku .

Bump: Foto nie moje


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.