Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Zakładanie Spryskiwaczy Reflektorów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=264742)

seem251346 03-06-2017 16:54

Zakładanie Spryskiwaczy Reflektorów
 
Witam małe pytanie : ) odnośnie spryskiwaczy do reflektorów , nie posiadam a chciałbym : D . Chodzi tu o lampy bo chce zakładać xenony ale musze założyć spryski do lamp . więc pytanie czy założenie i wpięcie sie do zbiornika z płynem do spryskiwaczy załatwi sprawę ? myślałem na wypięciem węża i wstawieniem takiego co rozdziela na 2 czyli jeden by mial dawać płyn na szybę a drugi na spryski na lampy co myślicie możne jakieś sugestie jak to można wykombinować ?:D

Masterjam 03-06-2017 18:23

Odp: Zakładanie Spryskiwaczy Reflektorów
 
Żeby to działało dobrze musisz mieć pompkę wysokociśnieniową . W zbiorniczku jest zaznaczone miejsce na tą pompkę. Potem trzeba instalację dociągnąć do tej co jest od spryskiwaczy. Minus taki że za każdym psiknięciem na szyby , reflektory także będą spryskiwane (oryginalnie chyba jakiś przekaźnik za to odpowiada) , a uwierz szybko wtedy płyn znika ze zbiorniczka. Gdzieś mam jeszcze taką pompkę i ori uszczelkę nówkę z ASO jak montowałem u siebie, jakby cię interesowało
Na zderzaku od wewnętrznej strony także są miejsca zaznaczone gdzie ciąć :)

seem251346 03-06-2017 19:48

Odp: Zakładanie Spryskiwaczy Reflektorów
 
troszke roboty jest : D bo zamierzam zrobić forda pod ST : D lekko i lampy tez musze wymienić a podobają mi sie xenony do xenonów musze mieć spryski chyba ze są jakies fajne lampy ale na alledrogo nie widzialem nic fajnego , albo dam ringi do tego nie trzeba sprysków chyba :)

Lukasz2525 03-06-2017 20:21

Odp: Zakładanie Spryskiwaczy Reflektorów
 
Ringi to dziadostwo ;)

audiobayern 03-06-2017 20:32

Odp: Zakładanie Spryskiwaczy Reflektorów
 
Z tego co się orientuję to do Xenonów musisz mieć jeszcze automatyczne poziomowanie świateł, a to już nie lada zabawa z montażem jest.......odpuść sobie.

Marek-B 03-06-2017 21:12

Odp: Zakładanie Spryskiwaczy Reflektorów
 
Prawie 20-sto letnie auto...i ksenony. Instalacja przerośnie wartość auta.

tiga1916 03-06-2017 23:00

Odp: Zakładanie Spryskiwaczy Reflektorów
 
Niema żadnego przepisu że ksenony muszą mieć spryskiwaczy, jest przepis że światła o mocy powyżej 2000 lumenów muszą je posiadać. Stare żarówki miały moc ok 3200 dlatego spryski były obowiązkowe nowe zostały obniżone do 2000 i niema konieczności montowania spryskiwaczy.

Andrzej K. 04-06-2017 00:18

Odp: Zakładanie Spryskiwaczy Reflektorów
 
Cytat:

Napisał Marek-B (Post 2811762)
Instalacja przerośnie wartość auta.

Tu chyba kolega zakładający temat nie patrzy na zagadnienie tymi kategoriami co napisałeś.

tiga1916 04-06-2017 07:13

Odp: Zakładanie Spryskiwaczy Reflektorów
 
Jeszcze jedno jeśli moc nie przekracza 2000 lumenów niema również obowiązku montowania samopoziomowania lamp. Tylko że do mk1 raczej żadna firma nie zrobi lamp na nowszy typ żarówek i cena żarówki np. d8s to ok 300zł. Jeśli takie lampy by się pojawiły to wystarczy wyjąć stare włożyć nowe i gotowe nie trzeba nic przerabiać.

Masterjam 04-06-2017 17:40

Odp: Zakładanie Spryskiwaczy Reflektorów
 
Mój MK1 miał 15 lat i nie miałem samopoziomowania. Na przeglądzie sprawdził diagnosta czy mam ręczne poziomowanie i puścił. W tej kwestii ma on decydujący głos według przepisów które weszły ze 2-3 lata temu. Może podbić jak i nie. Spryskiwacze fabryczne mimo że bardziej rozmazują niż czyszczą jednak powinny być bo ropraszanie światła jak brudny reflektor jest zabójczy dla jadących z naprzeciwka. Jesli dobrze je wyreguluje i będzie pamiętał o obniżeniu kiedy będzie miał komplet pasażerów lub coś ciężkiego w bagażniku to nic złego się nie stanie. Najgorzej jak w lampach na H4/H7 wrzucają HID , moje zdanie to zdecydowanie NIE

Tu masz jak za darmo: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.