Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Nie działa zamek klapy bagażnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=118446)

Wons 29-12-2010 16:03

Nie działa zamek klapy bagażnika
 
witam
dzisiaj uszkodził mi się zamek klapy bagażnika--tzn nie można go otworzyć :(
Słychać w klapie ,że coś brzęczy , jakby uszkodzona przeskakująca zębatka.
prawdopodobnie uszkodził się zamek--auto stało w ciepłym garażu wię mróz nie wchodzi w grę.
teraz MAM pytanie--czy ma ktoś pomysł na otwarcie klapy bagażnika o wewnątrz. Szukałem wszędzie ale nie znalazłem---dodam , że z pilota jak i z mikrostyku zamontowanego w klapie jest kontakt bo odgłosy na to wskazują .
Proszę o jakiś pomysł otwarcia klapy --może jest jakaś dziurka lub inny sposób na zwolnienie zapadki zamka od wew--z tego co widziałem w grę wchodzi zniszczenie platykowej pokrywy od wew klapy aby dostać się do śrub zamka.
z góry dzięki za wszystkie propozycje

Wons 30-12-2010 10:31

Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika kombi
 
witam
widzę, że pomysłów brak ale może orientuje się ktoś gdzie przelatuje wewnątrz wiązka do sterowania zamkiem klapy--spróbuje podać napięcie zewnętrzne do zamka i ewentualnie zmienić na chwilę polaryzację--może pomoże jeśli usterka spowodowana jest jakimś przeskokiem napędu wew otwierania zamka.
Przeszukałem dobrze google i widzę , że jestem znowu pionierem jeśli chodzi o tą przypadłość.Nie znalazłem nikogo kto miałby z tym problem.

jvc 30-12-2010 11:05

Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika kombi
 
U nas na forum na pewno nikt nie miał takiego problemu i stąd brak odzewu ,może poszukaj w wątkach o mk3 ,być może tam jest podobnie

Wons 30-12-2010 11:08

Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika kombi
 
jak pisałem to już sprawdziłem , że na FFP nikomu się nie przydarzyło.Problem jest taki , że nie znalazłem żadnej zaczepki a ASO mówi , że trzeba zobaczyć i na bank coś trzeba uszkodzić :(
Dzięki za zainteresowanie--pozdro

Strzeszku 30-12-2010 11:09

Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika kombi
 
Wons piszesz że po wciśnięciu przycisku otwierania słychać pracę siłownika. W takim razie podanie napięcia z zewnątrz nic nie da, bo siłownik działa ale uszkodzony jest napęd cięgła. Jedyne wyjście to otworzenie klapy z bagażnika, a do tego musisz rozmontować obudowę siedząc w bagażniku.

Wons 30-12-2010 11:15

Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika kombi
 
2 załącznik(i)
sprawdziłem w MIcrocat i cięgna brak--mechanizm jest zaintegrowany z zamkiem tzn wystaje tylko złącze elektr.--podanie napięcia odwrotnie być może spowoduje jakiś ruch w zamku i coś się ruszy--zapodałem wam foto.

zapytam z innej beczki--czy jest opcja wytargania pokrywy plast bagażnika zwew kabiny bagażnika--wtedy prawdopodobnie odkręcę zamek i jakoś poleci dalej--foto w załączniku--niestety nie znalazłem jak i gdzie są ewent. śrubki i zaczepy a wiem , że jest na bank 1 umiejscowiona w wnęce za , którą zamyka się klapę

jvc 30-12-2010 11:39

Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika kombi
 
Poszukaj może jeszcze na forum MKP , ale chyba coś trzeba zepsuć żeby się tam dostać

KrzysSied 30-12-2010 12:04

Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika kombi
 
Może to głupia rada ale w moim Fordziku to pomagało. Odpal silnik i spróbuj otworzyć.

Wons 30-12-2010 12:18

Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika kombi
 
oczywiście już próbowałem zanim zabrałem się za literaturę--trudno dzisiaj spróbuje coś zepsuć aby naprawić jednak smutno m , że co model wyżej usterki są coraz bardziej prozaiczne a sposób wykonania i rozwiązania większości zagadnień mechanicznych jest na poziomie wykonania samochodu Lady Niva.

kolonez 30-12-2010 12:54

Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika kombi
 
Ja bym spróbował wykręcić przycisk zamka i lampki oświetlenia rejestracji.
I przy pomocy lusterka oblukał jak zamek wygląda od góry - może coś będzie widać.
Z Twojego opisu wynika że zamek jest suchy i zatarł się mechanicznie (silnik działa a nie przesuwa zapadek).
Jeżeli go widać od góry to może da się go polać WD 40 albo czymś podobnym i poczekać trochę może po jakimś czasie zwolni.

Zawsze to lepiej spróbować niż łamać tapicerkę

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.