Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Słabe światła czy ja ślepnę - przyczyna ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=197009)

welyk 15-01-2014 11:40

Słabe światła czy ja ślepnę - przyczyna ?
 
Cześć,
od jakiegoś czasu (około roku) mam wrażenie że mam słabe światła w focusie, dużo jeżdżę po mieście więc to nie przeszkadza ale jak wyjadę poza miasto to się strasznie męczę -czy to długie czy krótkie - mało widzę.
Pytanie czy wg was Focus @ przed liftem ma słabe światła?
Mam zwykłe reflektory, żarówki standardowej mocy Bosch, odbłyśniki w lampach wyglądają przyzwoicie.
Czy macie jakieś sposoby na poprawienie świateł?
O Xenonach czytałem... żeby to zrobić porządnie za droga impreza dla mnie.

salom 15-01-2014 11:52

Odp: Słabe światła w MK2 czy ja ślepnę?
 
I jedno i drugie w miarę zużycia.

mick1973 15-01-2014 11:52

Odp: Słabe światła w MK2 czy ja ślepnę?
 
Cytat:

Napisał welyk (Post 2140032)
od jakiegoś czasu (około roku)

Masz focusa czy stwierdziłeś że gorzej widzisz.Osobiście uważam że w mojej fieście co ma 20 lat lepiej świecą .Ale to tylko moja opinia.

Walut 15-01-2014 11:53

Odp: Słabe światła w MK2 czy ja ślepnę?
 
to o czym piszesz to akurat chyba nie jest problemem tego samochodu. focus 2 przynajmniej mój ma rewelacyjne światła mimo że nie ksenonowe tylko zwykłe. w tej chwili jeżdzę okazyjnie również seatem z ksenonami i o ile krótkie są fajne to długie były lepsze w fokusie. może ustawienie może słabe żarówki trudno zgadywać albo może już nie ten wzrok...... :)

Bump: ps akurat masz świeży wątek o żarówkach i ich wpływie na jakość świateł w fokusie 2

andre_wj 15-01-2014 12:01

Odp: Słabe światła czy ja ślepnę - przyczyna ?
 
A czy klosze lamp nie są zmatowiałe czy coś? Jeśli tak, to może wybrać się na polerkę lamp?

Druga opcja - z wiekiem żarówki słabną, więc może już czas na wymianę? Tylko zamiast zwykłych kupić jakieś +50% - tylko markowe (osram, hella, tungsram, philips).

welyk 15-01-2014 12:06

Odp: Słabe światła czy ja ślepnę - przyczyna ?
 
no to chyba kurza ślepota mnie dopadła :/
@mick1973 - focusa mam prawie 6 lat :), stwierdziłem ze gorzej widzę od ok. roku.
Żarówki wymieniałem w ciągu ostatniego roku ze dwa razy bo kupiłem jakiś tani shit i się popaliły.
Co do żarówek typu +50% spróbuję ale czytałem że one są produkowane na zasadzie: damy cieńszy drucik to się będzie bardziej żarzył przy tej samej mocy ale żywotność na tym bardzo cierpi.
No cóż... starość nie radość.

mick1973 15-01-2014 12:12

Odp: Słabe światła czy ja ślepnę - przyczyna ?
 
No tak 40-ce wszystko słabnie :619: Markowa normalna żarówka i dobra regulacja świateł.

lukaszek_socho 15-01-2014 13:03

Odp: Słabe światła czy ja ślepnę - przyczyna ?
 
Sprawdź napięcie na świecącej żarówce. Może są spadki napięcia i żarówki nie świecą zadeklarowaną mocą.

Rob^ 15-01-2014 13:37

Odp: Słabe światła czy ja ślepnę - przyczyna ?
 
Moja żona uparcie twierdziła ze w jej autku są słabe światła do czasu jak ją siłą zawiozłem do Vision Express ;)

93karol 25-11-2016 19:46

Odp: Słabe światła czy ja ślepnę - przyczyna ?
 
Witam, mam reflektory z soczewka, o ile drogowe fajnie swieca to mijania sa mega krociutkie, da sie je podniesc jakos? Korektor jest na 0


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.