Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] niedziałający centralny zamek od strony kierowcy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=193825)

zaku77 18-11-2013 17:06

niedziałający centralny zamek od strony kierowcy
 
Witam, mam problem z centralnym zamkiem. Od jakiegos czasu nie moge zamknac wszystkich drzwi od srodka za pomoca drzwi kierowcy, a od strony pasazera da sie zamknac wszystkie. Adrugim problemem jest ze od tego samego momentu przy zamykaniu drzwi z pilota( wszystkie sie zamykaja) nie mrugaja swiatla awaryjne a wczesniej mrugaly. Prosze o pomoc...

leszcz 18-11-2013 17:34

Odp: niedziałający centralny zamek od strony kierowcy
 
A kolega odłączył akumulator na kilka min ? Jak nie to spróbować można bo ponoć to na niektóre dolegliwości pomaga

zaku77 18-11-2013 17:49

Odp: niedziałający centralny zamek od strony kierowcy
 
Oczywiscie ze tak ale nie pomoglo

Towarzysz 18-11-2013 18:53

Odp: niedziałający centralny zamek od strony kierowcy
 
Może kluczyk się rozprogramował? na zapasowym to samo jest?

zaku77 18-11-2013 20:40

Odp: niedziałający centralny zamek od strony kierowcy
 
W zapasie posiadam kluczyk bez pilota, a zamykajac przez przekrecenie kluczyka w drzwiach, zamykaja sie wszystkie drzwi ale nie mrugaja kierunki. Najgorszym problemem jest to ze nie moge od srodka od strony kierowcy zamknac wszystkich drzwi tylko musze siegac do drzwi pasazera zeby zakmnac.

maxmax21 18-11-2013 20:51

Odp: niedziałający centralny zamek od strony kierowcy
 
Kierunki powinny Ci "mrugnąć" przy dwukrotnym wciśnięciu zamykania. Pierwsze wciśnięcie zamyka, drugie domyka i dopiero wtedy mrugają kierunki. Przynajmniej u mnie tak jest.

Roland074 19-11-2013 06:35

Odp: niedziałający centralny zamek od strony kierowcy
 
Witam
Panowie pozwoliłem sobie napisać też w tym dziale o moim problemie z centralnym zamkiem ale od strony pasażera (tylne prawe drzwi) - może mieliście taki przypadek, bo nie wim jak sobie z tym poradzić.
A oto problem:
Po zamknięciu drzwi z pilota (system bezkluczykowy) z pojedynczym lub podwójnym ryglowaniem słychać zamykające się zamki, ale po dlejściu na bezpieczną odległość (aby system nie wykrył pilota - bo się drzwi otworzą) łapię za inne klamki - drzwi zamknięte - tak powinno być, a wyżej wspomniane drzwi otwarte. Czasami jest też tak, że np. po odbiorze dziecka z przedszkola otwieram drzwi z pilota - wszystkie się otwierają oprócz drzwi tylnych prawych. Dopiero po dwu lub trzykrotnym naciśnięciu na pilocie przycisku otwierania samochodu w/w drzwi się otwierają.
Zdjęcie klem z akumulatora na różne opcje czasowe nic nie dały.
Proszę o poradę.

mm32 19-11-2013 07:55

Odp: niedziałający centralny zamek od strony kierowcy
 
Na dobry początek zamień moduły drzwi tylnych miejscami i zobacz co się zmieniło .

mrk26 19-11-2013 08:06

Odp: niedziałający centralny zamek od strony kierowcy
 
Żadnego modułu nie trzeba zmieniać, jest już podobny wątek, miałem to samo tylko że nie mam systemu bez kluczykowego, jak zamykałem z pilota to jednych drzwi z tyłu nie zamykało, ten dzyndzelek letko podskakiwał ale nie schodził do końca(nie domykał drzwi) i w efekcie jak zamykałem drzwi z pilota, czy to ręcznie od środka z drzwi kierowcy, nawet na podwójne ryglowanie to wszystkie były zamknięte oprócz jednych, koniec końców cały zamek do wymiany i problem rozwiązany, u mnie to były tylne lewe drzwi.

zaku77 19-11-2013 11:12

Odp: niedziałający centralny zamek od strony kierowcy
 
Probowalem zamykac drzwi przez dwukrotne wcisniecie przycisku, probowalem tez przytrzymac przycisk i dalej to samo..


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.