Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Ile biorą wasi mechanicy ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=272331)

kaziukas 13-11-2017 18:06

Odp: Koszty naprawy
 
A cenę to liczycie z vat czy bez,bo ja wam zrobie po 40zł za sztukę i " bedziesz pan na pewno zadowolony" za wymianę klocków i tarcz z przodu.g:DD

kaziukas 13-11-2017 19:22

Odp: Koszty naprawy
 
a może tak panowie zanim wjedziecie na warsztat i poprosicie o cennik za planowaną usługę albo cenę za roboczo godz.by potem nie być naciągany jak w programie " będziesz pan zadowolony" I nikt tu łaskę nie robi ,że tego nie ma. w myśl przepisów każdy warsztat cennik musi posiadać na widocznym miejscu. wiem o tym po kontroli federacji konsumentów upierdliwego klienta.

Karwos00 13-11-2017 20:51

Odp: Koszty naprawy
 
Pamiętajcie że robiąc u znajomego mechanika nie pytajcie ile da wam rabatu tylko ile maie zapłacić więcej żeby było zrobione po znajomości :D.

W końcu jak to jest znajomy to znajomość działa w obie strony. Dlaczego tylko on ma dawać rabat.

latar 14-11-2017 05:52

Odp: Koszty naprawy
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] :one:

U mnie na prowincji, sama robocizna, ceny z VAT, części własne:
- wymiana oleju z filtrem 40,00
- filtr powietrza gratis, bez jaj co to za robota
- wymiana oleju z filtrem oleju, powietrza, paliwa 75,00
- wymiana tulei wahaczy wzdłużnych (cukierki) 400,00
- wymiana amortyzatora przód 100,00
- wymiana amortyzatora tył 60,00
- wymiana klocków przód 80,00

weuek 14-11-2017 05:58

Odp: Koszty naprawy
 
Dobrze skalkulowana cena powinna zależeć od modelu auta. Dla przykładu, w moim obecnym do wymiany żarówki świateł mijania potrzeba użyć wkrętaka i wyjąć cały reflektor (ofert sprzedaży z uszkodzonymi mocowaniami jest mnóstwo), a w moim poprzednim robiło się to bez narzędzi i bez ruszania reflektora.

kacper69 14-11-2017 06:41

Odp: Koszty naprawy
 
Ceny za usługi właściwie kształtują się w przedziale 60-100 zł za godzinę roboty.
Dlatego tez mogą wyjść takie ciekawe "promocje" , że wymiana klocków za komplet kosztuje 60 zł , a wymiana tarcz 100 zł, a przy wymianie tarcz jak są nowe klocki do założenia to jest to "gratis" , bo to ta sama robota i ten sam czas , czy założy się nowe czy stare.

no_fear 14-11-2017 07:43

Odp: Re: Koszty naprawy
 
Cytat:

Napisał Fulara (Post 2886231)
nie lubicie tego robić sami ? toż to 20 minut przyjemnej roboty, a wiesz jak masz wykonane

kilka miesięcy temu pękła mi sprężyna z przodu...

I co ja nie wymienię ?
tyle się naszarpałem z pordzewiałymi śrubami, że głowa mała :wink:
Wcześniej tarcze + klocki -> dam radę sam sobie wymienię - ta sama historia haha

Co zacząłem to kończyłem ale czasu to pewnie x 3 - ile by zeszło mechanikowi :wink:

Wolę sobie zakupić kolejne narzędzia / przyrządy i zrobić samemu - zamiast płacić mechanikowi.


Cytat:

Napisał latar (Post 2886701)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] :one:

U mnie na prowincji, sama robocizna, ceny z VAT, części własne:
- wymiana oleju z filtrem 40,00

odkąd zaczęli mi krzyczeć 50 zł za taką usługę (przez upierdliwą plastikową osłonę) - kupuję olej z wymianą gratis haha
Oczywiście zawsze jak przyjeżdżam na wymianę, mechanik wchodzi pod auto i słyszę coś w stylu "kuuuurka wodna" itp. :wink: ale wymiana gratis to wymiana gratis

kaziukas 14-11-2017 07:54

Odp: Koszty naprawy
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 2886702)
Dobrze skalkulowana cena powinna zależeć od modelu auta. Dla przykładu, w moim obecnym do wymiany żarówki świateł mijania potrzeba użyć wkrętaka i wyjąć cały reflektor (ofert sprzedaży z uszkodzonymi mocowaniami jest mnóstwo), a w moim poprzednim robiło się to bez narzędzi i bez ruszania reflektora.

szkoda tylko ,ze w 21 wieku za posługiwaniem się komputerem pseudo mech. wołają 50zł, a to jest podstawowe narzędzie pracy takie jak kiedyś był właśnie śrubokręt.lepiej jakby od każdego użytego narzędzia był cennik.g:DD

latar 14-11-2017 08:13

Odp: Re: Koszty naprawy
 
Cytat:

Napisał no_fear (Post 2886727)
Wolę sobie zakupić kolejne narzędzia / przyrządy i zrobić samemu - zamiast płacić mechanikowi.

Jak jeszcze miałem mniej życiowych zobowiązań i więcej czasu to też tak robiłem. Dzwoniłem do warsztatu o wycenę roboty. Potem za tą samą kasę kupowałem sobie narzędzia i robiłem sam. I zadowolony podwójnie byłem.

Hooch180 14-11-2017 11:30

Odp: Ile biorą wasi mechanicy ?
 
Miałem dać znać. U mnie serwis olejowy, olej, filtr oraz filtr powietrza i litr oleju w skórzanej sakiewce z lejkiem i ręcznikiem (nie wiem, skąd to dorwali) na dolewki oraz kawa i ciasto wyszło mnie 350zł. Zrobione od ręki w 1h.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.