Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Ogólne] Specjalny kabel do podpięcia zwykłej kamery cofania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=281475)

arturek 27-05-2018 11:56

Specjalny kabel do podpięcia zwykłej kamery cofania
 
Witam

Może kolegów zainteresuje następujący temat
Znalazłem reklamę "kabla" umożliwiającego podłączenie zwykłej kamery pod wyświetlacz z Sync1
Może ktoś to przetestuje

- reklama na youtube
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
- strona internetowa
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
- opis w PDF
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Powinno to zainteresować osoby mające radio Sony z Sync 1,
bo chyba jest tam złącze kamery cofania
( w reklamie mówią o nawigacji)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pozdrawiam
Arturek

boncio 28-05-2018 15:56

Odp: Specjalny kabel do podpięcia zwykłej kamery cofania
 
Na dniach będę miał taki kabelek własnej roboty za całe 32PLN :D A można i taniej kupić.

AJU 28-05-2018 18:37

Odp: Specjalny kabel do podpięcia zwykłej kamery cofania
 
To jak możesz to podziel się wiedzą jak taki kabelek zrobic lub gdzie takowy nabyć i czy jeszcze trzeba cos przeprogramowac ?

arturek 29-05-2018 09:06

Odp: Specjalny kabel do podpięcia zwykłej kamery cofania
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 2985068)
Na dniach będę miał taki kabelek własnej roboty za całe 32PLN :D A można i taniej kupić.

Witam

Tylko chyba jest różnica jaką kamerę chcemy podpiąć
- czy kamerę oryginalną
- czy uniwersalną kamerę cofania

Ktoś na forum pisał, że "zwykłej" kamery nie da się wprost podpiąć do wyświetlacza radia

Kabel z mojego linku, podobno umozliwia podpięcie zwykłej / uniwersalnej kamery

pozdrawiam
Arturek

boncio 29-05-2018 09:48

Odp: Specjalny kabel do podpięcia zwykłej kamery cofania
 
Cytat:

Napisał arturek (Post 2985390)
Ktoś na forum pisał, że "zwykłej" kamery nie da się wprost podpiąć do wyświetlacza radia

Własnie chodzi o to, że da się zwykłą chińską kamerę podpiąć bezpośrednio do wyświetlacza. Tylko musi być odpowiedni wyświetlacz z zielonym gniazdem 4-pinowym (ma wbudowany moduł kamery) i odpowiednia przejściówka.
Swoją drogą piałem o tym kablu na forum dawno temu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i tutaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], Także nie odkryłeś Ameryki.
Pisałem też w temacie o wymianie wyświetlacza jakie ma numery, że jest kompatybilny z każdym radiem, nie tylko Sync 1 i działa poprawnie też z BT/VC. Mało tego, jest zamienny między wszystkimi modelami Forda z 5" nawigacją...

I jakoś nikt przede mną nie podjął tematu. Natomiast wystarczyło poświęcić czas i poszukać, żeby dojść do wiedzy, którą mam teraz. Jak podłączę i będzie działać to oczywiście podzielę się wiedzą jak zawsze.
Chociaż powinienem sam produkować takie kable za np 20$ z wysyłką ;) Bo ten z linka kosztuje 30$ plus kolejne 10$ za przesyłkę i płatność...

Ja mój kabel kupiłem na ali za 61 PLN do dwóch aut, dwa złącza RCA to 5,5 PLN, żeby nie kupować najtańszych, kamerka to zależnie od modelu od 20 do 120 PLN. Lutownica, @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] zmiana konfiguracji auta oczywiście, montaż kamery, kabli i działa. Całość szacuję na 150 PLN na auto.
A i jeszcze jedno, moja kamerka nie będzie na stałe włączona jak sugeruje tamta firma. Wymyśliłem rozwiązanie, aby włączała się wtedy kiedy jest to niezbędne. Sprawdzenie i wdrożenie zostawiłem na później.

Przy czym nie będzie to jak oryginał, bo bez skrętnych linii. Do tego niezbędna jest oryginalna odpowiednia kamera i BCM obsługujący LIN z kamery. C-max pewnie nie ma takiej możliwości, a w B-maxie powinno być, ale nie chce mi się aż tak bawić.

AJU 29-05-2018 17:41

Odp: Specjalny kabel do podpięcia zwykłej kamery cofania
 
Akurat skrętne linie mnie nie interesują ale za to wystarczy mi zwykła kamera, chińska jak kto woli.

Tylko gdzie dostac taka wtyczke do wyświetlacza bo jak się domyślam z tych 4 pinow 2 sa do kabla sygnałowego kamery (+ i -) i chyba nic więcej sądząc po gotowym kablu jak się mylę to mnie popraw

boncio 29-05-2018 20:36

Odp: Specjalny kabel do podpięcia zwykłej kamery cofania
 
Teoretycznie są używane 3 kable +, - i ekran, ale w praktyce wystarczą dwa, bo rca nie ma przecież trzeciego. Jak ktoś liznął telekomunikacji, to hsd to typowy star quad.
No jak to gdzie kupić? u chińczyka na aliexpress ;)

AJU 29-05-2018 23:36

Odp: Specjalny kabel do podpięcia zwykłej kamery cofania
 
Jeśli możesz podrzuć mi jaka aukcje bo jakos nie mogę tego kabla namierzyć bede bardzo wdzięczny

Szymon_Zy 30-05-2018 16:02

Odp: Specjalny kabel do podpięcia zwykłej kamery cofania
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
czyli ten kabel z ali pasuje, do której wersji APIM? @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] napisz konkretnie, a nie robisz wielką tajemnicę. Nie pierwszy raz na tym forum wiedzę, że ludzie tutaj robią z igły widły.

AJU 30-05-2018 20:02

Odp: Specjalny kabel do podpięcia zwykłej kamery cofania
 
Ten kabelek to raczej napewno nie ten, inna wtyczka, musi być 4 pinow tak jak w tych ogłoszeniach na początku wiec ten odpada bo go nie podłączysz do wyświetlacza. Też troszke szukalem na ali ale nie znalazłem lub nie potrafię poprawnie wpisać w wyszukiwarkę o co mi chodzi


Bum..
Więc tak posiadam taki wyświetlacz
AM5T-18B955-DJ
Jedno gniazdo nie obsadzone ale napewno nie 4 pinow tylko zwykle fakra pytanie czy mogę myśleć o nie oryginalnej kamerze czy mam sobie dac spokój czy pozostaje podlaczyc tylko przez moduł kamery

A @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] wychodzi ze ten kabelek by pasował ale to się nie zgadza z tym filmikiem i ich kablem.

Kolego @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] prosiłbym o zdjecie poglądowe tylnej części wyświetlacza jakie tam siedzi gniazdo do podłączenia tej kamery


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.