Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2012-2017] Brak wskazania temperatury zewnętrznej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=289357)

Bobo1 03-12-2018 10:45

Brak wskazania temperatury zewnętrznej
 
Witam,
posiadam Fieste ambiente 2016, 1.2, 60KM. Auto nie jest szczególnie wyposażone, ale zayważylem, że wyświetlacz nie wkazuje temperatury zewnętrznej. Czyżby Ford aż tak skąpił? Termometr był normalką w samochodach 20 lat temu.
Czy istnieje jakaś możliwość uruchomienia tego termometru ( o ile jest on w ogóle podłączony). Czytałem, że w innych modelach można go było jakoś uaktywnić. Jeśli się okaże, że moje auto nie posiada termometru, czy istnieje możliwość samodzielnego montażu?

pozdrawiam

arturek 03-12-2018 11:47

Odp: Brak wskazania temperatury zewnętrznej
 
Witam

Czy masz klimę? => jeśli tak, to masz czujnik temperatury na 100%

Aby mieć termometr => należy aktywować komputer pokładowy => było o tym na forum

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pozdrawiam
Arturek

Bobo1 03-12-2018 12:02

Odp: Brak wskazania temperatury zewnętrznej
 
Dzięki wielkie za odpowiedź. Szukałem tego tematu, ale nie mogłem znaleźć do MK7.
Tak, auto wyposażone jest w klimę. Czyli to tylko kwestia odnalezienia odpowiedniej osoby, podłączenia pod program i zmiany ustawienia. Mam nadzieję, że tak będzie :) Może przy okazji uda się odblokować inne rzeczy, bez konieczności zmiany licznika. A czy zna ktoś może orientacyjne koszty takiej usługi?

pozdrawiam

timbersher 03-12-2018 12:04

Odp: Brak wskazania temperatury zewnętrznej
 
Jeżeli pali ci się śnieżynka to znaczy, że jest. Ja aktywowałem w pierwszym tygodniu po zakupie fiesty z 2017 komputer pokładowy, po tej aktywacji doszła temperatura, pózniej za 150 złoty dołożyłem przeciwgielne /takie jak w fordzie oryginalne nowe valeo + plastiki. Wszystko było przewody, przerywacz, bezpieczniki + aktywacja. Śmieszne bo za to wszystko trzeba było płacić dodatkowo lub brać dużo droższą wyższą wersję.

arturek 03-12-2018 12:19

Odp: Brak wskazania temperatury zewnętrznej
 
Cytat:

Napisał Bobo1 (Post 3063483)
Dzięki wielkie za odpowiedź. Szukałem tego tematu, ale nie mogłem znaleźć do MK7.
[...]

Witam

Ty masz wersję po lifcie w 2012, wątek jest o wersji przedliftowej (ale w polifcie jest analogicznie)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

dodatkowo wymieniasz dźwignię kierunków, na taką z obsługą komputera


2) Poczytaj tutaj => wątek zbiorczy

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


pozdrawiam
Arturek

Bobo1 03-12-2018 12:41

Odp: Brak wskazania temperatury zewnętrznej
 
1 załącznik(i)
Dzięki za odpowiedzi Panowie.
Śnieżynki nie mam, co mnie trochę martwi...
Jedyne dostępne funkcje na wyświetlaczu to przebieg całkowity i przebieg danego dystansu.

arturek 03-12-2018 12:59

Odp: Brak wskazania temperatury zewnętrznej
 
Cytat:

Napisał Bobo1 (Post 3063503)
[..]
Śnieżynki nie mam, co mnie trochę martwi...
Jedyne dostępne funkcje na wyświetlaczu to przebieg całkowity i przebieg danego dystansu.

Witam

A dlaczego martwi Cię brak śnieżynki => to jest związane z funkcją komputera pokładowego
(kolega jest kolejnym który ma 100 obaw na minutę:) )


Gdy zostanie aktywowany komputer pokładowy => będzie działał termometr => pokaże się śnieżynka

Śnieżynka nie występuje solo bez komputera!

Zależnie od wersji softu w zegarach śnieżynka może być
- jednokolorowa - pomarańczowa
- dwukolorowa
a) od +4 do 0 - pomarańczowa
b) poniżej zera - czerwona


Przestań myśleć => zacznij działać
(aktywuj komputer)

pozdrawiam
Arturek

timbersher 03-12-2018 12:59

Odp: Brak wskazania temperatury zewnętrznej
 
Chdzi o kontrolkę na zegarach zapala się poniżej 4 stopni celsjusza. Z tego co wiem w każdym polifcie jest komputer i powinna być temperatura. Jeżeli aktywujesz komputer a nie bedzie czujnika w miejscu temperatury pojawią się kreski. Sama aktywacja to 5 minut.

Bobo1 03-12-2018 13:22

Odp: Brak wskazania temperatury zewnętrznej
 
Dziękuję za szybkie odpowiedzi. Gwoli wytłumaczenia mojego zaniepokojenia brakiem śnieżynki, zacząłem pisać to zanim pojawił się Twój post mówiący o wersji poliftowej :)
Zaczynam działać, i na pewno dam znać jak poszło.
pozdrawiam

ps czy ma ktoś może akurat namiary na kogoś potrafiącego się tym sprawnie zająć w okolicach opolskie - dolnośląskie ?

mayak 04-12-2018 09:24

Odp: Brak wskazania temperatury zewnętrznej
 
w przedliftach po aktywacji komputera pokładowego Z REGUŁY trzeba jeszcze założyć czujnik temp zewn (na pasie przednim), a poliftach ten czujnik zawsze jest

Bump:
Cytat:

Napisał Bobo1 (Post 3063451)
posiadam Fieste ambiente 2016, 1.2, 60KM

wersję 60KM można update'ować do fabrycznej wersji 82KM - będzie trochę lepiej odpychać się ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.