Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] 2.0TDCI Przybywa oleju / wysokie spalanie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=308779)

mefiu0504 28-09-2019 09:25

lift 2.0 tdci 136km zbyt duży poziom oleju
 
Parę dni temu kupiłem focusa mk2 lift 2.0 tdci 136km 2009, po zakupie wydawałoby się ze jest zbyt wysoki poziom oleju. W drodze powrotnej zauważyłem ze temperatura silnika w trasie oscylowała w granicach 75-80 stopni i spalanie wedle komputera około 9l (z dystrybutora wyszło 7.2l). Po wymianie oleju termostatu i płynu chłodniczego pojechałem w trasę około 300km. Przez pierwsze 100km spalanie pokazywało około 5.8l. Po wyprzedzeniu tira (przez chwile trzymałem obroty powyżej 3000) spalanie zaczęło cały czas rosnąć o 0.1 az do poziomu 7.7 po przejechaniu łącznie 300km. Po dojechaniu do celu okazało się, ze poziom oleju znowu jest za wysoki. Dwa dni przed wyjazdem byłem na komputerze i różnice ciśnień na dpf przy wolnych obrotach pokazywało w granicach 3mbar. I moje pytanie brzmi czym może być spowodowany wzrost oleju po tak krótkiej trasie. Auto moc ma i nie kopci. Dziękuje wszystkim za odpowiedz

luckyboy 28-09-2019 09:50

Odp: Mk2 lift 2.0 tdci 136km zbyt duży poziom oleju
 
Płyn chłodzący zmienił poziom? Jeżeli do oleju nie idzie płyn to idzie ropa - leje wtrysk/wtryskiwacze. Innej możliwości nie widzę.

mefiu0504 28-09-2019 10:48

Odp: Mk2 lift 2.0 tdci 136km zbyt duży poziom oleju
 
Płynu trochę ubyło ale dopiero co był wymieniany, wiec może gdzie zbyło jeszcze trochę powietrza. Mocno wzrosło spalanie tak jakby się dpf wypalał ale przez 200km spalanie tylko rosło. W oleju nie ma płynu raczej, korek jest czysty (nie widać „masła”). Jest opcja ze dpf się próbował przez tyle czasu wypalić i nie mógł skończyć wypalania?

Lukasz2525 28-09-2019 17:04

Odp: lift 2.0 tdci 136km zbyt duży poziom oleju
 
Bardzo szybko Ci urosło, ale raczej tak, dpf się wypala albo w ogóle jest uszkodzony i będzie ciągle się wypalał. Musisz obserwować czy olej nie wyjdzie Ci ponad max na bagnecie.

mefiu0504 15-10-2019 11:37

Odp: lift 2.0 tdci 136km zbyt duży poziom oleju
 
4 załącznik(i)
witam ponownie, przed powrotem do domu wymieniłem olej i filtr oleju na nowy. Przez pierwsze 80km podróży spalanie średnie i chwilowe cały czas były wysokie (ok 8l/100km i 0.7-0.9 na wolnych obrotach). Przy parkowaniu pod centrum handlowym zauważyłem jak "błysnęły" zegary, sprawdziłem spalanie chwilowe i okazało się, że wróciło do wartości ok 0.5l na wolnych obrotach). Przez te 80km oleju przybyło może z 1-2mm na miarce. Przez następne 200km powrotu do domu spalanie oscylowało w granicach 5.7-6l/100km. Nagle 70km od domu zaczęło znowu rosnąc aż do 8l i tak zostało do samego domu. Oleju jakoś specjalnie nie przybyło przez tą podróż. Od tamtego momentu (dwa tygodnie) jeździłem tym samochodem normalnie po mieście (zrobiłem koło 200km), spalanie średnie i chwilowe cały czas były ok (8l/100 w cyklu miejskim i 0.5l na wolnych obrotach, oleju nic nie przybyło przez ten czas). Zamówiłem kabel od Viakena i pojechałem wczoraj sprawdzić, czy usterka znowu powróci. I po przejechaniu około 40km (ok 2500obr/min, prędkość ok 140km/h) znowu spalanie zaczęło rosnąć. Przejechałem tak jeszcze z 80km i spalanie cały czas rosło. Wieczorem sprawdziłem poziom oleju i znowu ponad stan. Podczas jazdy zauważyłem, że w momencie w którym zaczęło to się dziać wzrosła temp przed i za dpf, włączyły się świece żarowe oraz paramtery EGR przestały się zmieniać. Wiecie może czym jest spowodowany aż tak duży wzrost oleju? Podejrzewam, że to przez "wypalanie" DPF, tylko pytanie czemu prze ok 80km nie był w stanie się wypalić. W złączniku printscreeny z forscana.
pierwsze zdjęcie (2) kiedy spalanie było ok, drugie (5) moment załączenia świec żarowych (mniej więcej w podobnym czasie zaczęło rosnąć spalanie), trzecie zrobione jakąś chwilę po załączeniu świec (7) i ostatnie (8) podczas "wypalania" przy jeździe z tą samą prędkością ale z wciśniętym sprzęgłem, żeby sprawdzić korekcję wtryskiwaczy. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź od czego zacząć.

luckyboy 15-10-2019 11:39

Odp: lift 2.0 tdci 136km zbyt duży poziom oleju
 
Mogą lać wtryskiwacze i zapychać DPF

mefiu0504 15-10-2019 11:43

Odp: lift 2.0 tdci 136km zbyt duży poziom oleju
 
ok, można jakoś te wtryskiwacze sprawdzić (piezo siemensa), dodam, że auto ma moc i nie kopci (dymi), zauważyłem również, że bardziej szarpie tym silnikiem (tak jakby łapał kangura) do 2000obr/min, a przez te dwa tygodnie jak było ok spalanie nie zauważyłem takiego szarpania

luckyboy 15-10-2019 11:47

Odp: lift 2.0 tdci 136km zbyt duży poziom oleju
 
Nie dymi bo cały dym idzie w DPF.

mefiu0504 15-10-2019 11:55

Odp: lift 2.0 tdci 136km zbyt duży poziom oleju
 
Czy w takim razie wtryski mogą lać tylko podczas wypalania dpf’a a poza tym działać ok? Np wracając do domu ok 200km cały czas było ok, a następnym razem po przejechaniu kawałka (tak jak teraz 40km) zaczynaja lać?

hindus 15-10-2019 12:06

Odp: lift 2.0 tdci 136km zbyt duży poziom oleju
 
One nie mogą tylko leją w trakcie wypalania DPF :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.