Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   wideo rejestrator - zapalniczka pod konsolą środkową (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=311205)

Arper 19-07-2020 14:09

wideo rejestrator - zapalniczka pod konsolą środkową
 
Szanowni forumowicze,

Któryś z Was może mi podpowiedzieć czy w Monedo mk5 da się zrobić tak żeby zapalniczka pod konsolą środkową działała tylko podczas włączonego zapłonu?
Zamontowałem kamerkę i boję się, że któregoś dnia zapomnę odpiąć jej z gniazda i rano nie będę mógł odpalić auta ;(

Jestem kompletnym laikiem w tych tematach, więc serdecznie proszę o łopatologiczne wytłumaczenie rozwiązania problemu.

Pozdrawiam
Piotrek

Pejotwroc 19-07-2020 14:43

Odp: wideo rejestrator - zapalniczka pod konsolą środkową
 
W Mondeo MK4 oraz w Focusie MK2 zasilanie tej zapalniczki wyłącza się gdzieś tak po 30 minutach. Sprawdź to u siebie. Zajmie to tobie tylko 30 minut [emoji3]

Arper 19-07-2020 14:48

Odp: wideo rejestrator - zapalniczka pod konsolą środkową
 
Wczoraj czekałem około 20 min i zwątpiłem :P
Zaraz włączę stoper i cierpliwie poczekam 30 min.

Jeżeli zapalniczka wyłączy się po 30 minutach to nasuwa się pytanie czy nawet tak krótki okres czasu nie da w kość akumulatorowi? ( szczególnie zimą)

Dziękuję za odpowiedz !

hindus 19-07-2020 15:09

Odp: wideo rejestrator - zapalniczka pod konsolą środkową
 
Cytat:

Napisał Pejotwroc (Post 3267558)
oraz w Focusie MK2 zasilanie tej zapalniczki wyłącza się gdzieś tak po 30 minutach

Bzdura, Mk2 = zasilanie 24/7. Zresztą autor ma Mk5 gdzie to może być zupełnie inaczej zorganizowane :) Jak zresztą widzisz po różnicy między Mondeo a Focusem z tej samej epoki.

Cytat:

Napisał Arper (Post 3267560)
czy nawet tak krótki okres czasu nie da w kość akumulatorowi?

Jak akumulator jest trupem to to bez znaczenia :) A jak jest sprawny to nie zrobi to na nim wrażenia. To jakieś 2 sekundy kręcenia rozrusznikiem.

Arper 19-07-2020 16:42

Odp: wideo rejestrator - zapalniczka pod konsolą środkową
 
Po 30 minutach zasilanie zapalniczki działa dalej.
Ma ktoś na to jakiś patent? :-)

Pejotwroc 19-07-2020 17:07

Odp: wideo rejestrator - zapalniczka pod konsolą środkową
 
Mam Focusa MK2 2008 i na 100 procent odłącza zasilanie. Wtedy kiedy gaśnie licznik kilometrów. Mniej więcej 30 minut. Z dokładnością do plus minus 10 minut [emoji3] Wpisz sobie w google a nie gadaj że bzdura. Część na odłączana a część niestety nie. Nie wiem od czego to zależy.
W moim Mondeo MK4 2008 to samo. Za to zapalniczka w bagażniku ma zasilanie cały czas.
I to nie jest dokładnie 30 minut jak w zegarku. Jedni mają więcej, inni mniej.
Właśnie zauważyłem że w Mondeo MK4 w instrukcji jest nawet napisane że zapalniczkę można używać do 30 minut od wyłączenia zasilania. Może w instrukcji do mk5 też o tym piszą?

hindus 19-07-2020 21:59

Odp: wideo rejestrator - zapalniczka pod konsolą środkową
 
Cytat:

Napisał Pejotwroc (Post 3267601)
Mam Focusa MK2 2008 i na 100 procent odłącza zasilanie.

W takim razie masz jakiś dorobiony układ, bo fabrycznie nie odłącza :) A rady w stylu "wpisz sobie w google a nie gadaj że bzdura" proponuję zastosować najpierw na sobie żeby się nie ośmieszyć :D

Z naszego forum
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] "[Focus 2004-2008] Gniazdo zapalniczki bez przerwy ładuje, jak inaczej uzyskać 12V i 5V?"
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] "[Focus 2004-2008] Gniazdo zapalniczki pod zapłon - jak?"
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] "[Focus 2008-2011] Po wyjeciu kluczyka prad jest nadal w zapalniczce"
itd :)

Jak zobaczysz schemat elektryczny to łatwo zauważysz, że do zapalniczki prąd idzie od plusa akumulatora przez FJB bezpiecznik F4, dalej na gniazdo C96 GEMu gdzie jest bezpiecznik F39 i dalej prosto do zapalniczki skąd odchodzi do punktu masowego na słupku A pasażera. Nie ma na tej drodze żadnych przekaźników które mogłyby odłączyć zasilanie.

Pejotwroc 19-07-2020 23:21

Odp: wideo rejestrator - zapalniczka pod konsolą środkową
 
Może rzeczywiście masz rację i pomieszało mi się z Mondeo MK4. Mk5 ma bliżej do Mondeo MK4 niż do Focusa MK2 więc jest większa szansa że też po pewnym czasie odłącza prąd.

Arper 20-07-2020 18:41

Odp: wideo rejestrator - zapalniczka pod konsolą środkową
 
Wpadłem na pomysł, że może istenieje samochodowa ładowarka czasowa :D muszę poszukać u chińczyków...

hindus 21-07-2020 11:36

Odp: wideo rejestrator - zapalniczka pod konsolą środkową
 
Sprawdź czy zapalona lampka się wyłącza po pół godziny, może stamtąd by się dało wziąć zasilanie? Ewentualnie doczytaj który z bezpieczników ma zasilanie "po zapłonie" i z niego przez złodziejkę wyprowadź sobie przewody do zasilacza i dalej do kamerki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.