Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Jakie felgi i oponki na zimę ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=90281)

tygrysex 03-06-2008 21:44

Opony zimowe, jaka marka, jaki model, jaki rozmiar...
 
No wlasnie, co prawda to jeszcze troche czasu, ale pogadac zawsze mozna... Zgodnie z tematem, jakie opony i jakiego rozmiaru polecacie do S-Maxa na zime....

Ja czekajac cierpliwie na polowe/koniec sierpnia na mojego S-Maxa siedze i dumam nad roznymi takimi... przyszla pora na opony zimowe i tu moje typy (chce zakupic 16" alusy + opona 215/60R16):
- Vredestein Xtreme Wintrac 215/60R16 99 H XL
- Continental ContiWinterContact TS810 215/60R16 99 H XL
- Pirelli SnowSport 215/60R16 99 H XL
i moj chwilowy faworyt
- Yokohama W Drive 215/60R16 99 H

iwanex 04-06-2008 06:13

Re: Opony zimowe, jaka marka, jaki model, jaki rozmiar...
 
Ja mam Pirelli Sotto Zero i jestem zadowolony. Na 16 cali oponki założyłem 205/65 bo moim zdaniem i za pomocą przeliczeń wyszły najbliżej rozmiaru jaki mam na 17 (ta sama średnica i obwód koła). I nie mówcie mi nic o homologacji że to nie ten rozmiar itp. Nośność opony 96 bo nie wiem po co 99 tak jak na 17-tkach. Chyba biorą opony hurtem i walą jeden rozmiar do wszystkich.

w@riat 04-06-2008 21:28

Re: Opony zimowe, jaka marka, jaki model, jaki rozmiar...
 
Ja jeżdze na 225/55 R17 101 V KRISTALL SUPREMO XL FULDA, jestem zadowolony.

bikej 06-06-2008 08:02

Re: Opony zimowe, jaka marka, jaki model, jaki rozmiar...
 
to zalezy czy bedziesz jezdzil czesto po sniegu (czyli np. jakies zagraniczne wyjazdy na narty, tudziez do czech na serek:). Bo jak tylko masz zamiar jezdzisz w polskiej "zimie" (gdzie snieg na drogach lezy srednio 3 dni) to kup opony zimowe, ale z naciskiem na skutecznosc na nawierzchniach mokrych/suchych (a nie zasniezonych). Ja w swoim smaxsie mialem uniroyale, ktore byly bardzo dobre na mokrej nawierzchni, srednie na suchej i slabe na sniegu. I poniewaz nasza zima to w 90% czasu jej trwania - mokre drogi - bylem bardzo zadowolonych. Do tego byly najtansze z tzw. firmowych opon (2x tansze niz micheliny, czy inne dunlopy).

tygrysex 06-06-2008 09:57

Re: Opony zimowe, jaka marka, jaki model, jaki rozmiar...
 
No wlasnie glownie to nasza krajowa zima... Dlatego faworyt to Yokohama :D

bigi68 10-06-2008 20:07

Re: Opony zimowe, jaka marka, jaki model, jaki rozmiar...
 
Możesz podać ceny tych opon?

heko 13-06-2008 19:03

Re: Opony zimowe, jaka marka, jaki model, jaki rozmiar...
 
Snowsport doskonałe na mokrym...średnie na śniegu...ale po śniegu to się mało jeździ,,,chyba żeś góral ,to co innego...
...teraz mam dunlopy 3D też godne polecenia :fcp26 i niedrogie :fcp1

jvc 13-06-2008 19:15

Re: Opony zimowe, jaka marka, jaki model, jaki rozmiar...
 
Dunlop 3D bardzo dobre ,ale ja by założył Michelin PRIMACY ALPIN A3

heko 13-06-2008 19:52

Re: Opony zimowe, jaka marka, jaki model, jaki rozmiar...
 
Cytat:

Napisał jvc
Dunlop 3D bardzo dobre ,ale ja by założył Michelin PRIMACY ALPIN A3

ja pewnie też...tylko zawsze jak trzeba coś kupić to się jeszcze na cenę patrzy :fcp5 ...a te pierwsze są dużo tańsze :fcp1

jvc 13-06-2008 20:13

Re: Opony zimowe, jaka marka, jaki model, jaki rozmiar...
 
Cytat:

Napisał heko
ja pewnie też...tylko zawsze jak trzeba coś kupić to się jeszcze na cenę patrzy :fcp5 ...a te pierwsze są dużo tańsze :fcp1

e tam pewnie różnica może ze 100 zł na sztuce rozkładając to na 3 sezony to chyba nie ma co oszczędzać :fcp1 a michelin się reklamuje i nawet widziałem jakiś tam testy gdzie twierdzili że na michelin przejedzie o jeden sezon więcej niż konkurencja,fakt że bieżnika mają o 1mn więcej niż inne marki czyli chyba 9mn :fcp1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.