Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Zimna chlodnica (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=319801)

pablolee 28-04-2021 21:57

Zimna chlodnica
 
Witam zakładam temat ponieważ nie znalazłem odpowiedzi na forum.
Moje auto Ford Mondeo MK3 2002 1,8 benz. Duratec HE.
Wymieniłem termostat ponieważ przy odczytywaniu błędów z komputera był błąd termostatu P1432. Po wymianie wydaje mi się że się szybciej nagrzewa i szybciej robi się ciepło w aucie. Tylko zauważyłem że chłodnica jest zimna, gruby wąż z lewej strony chłodnicy jest ciepły. a z prawej strony gruby waż wychodzący z termostatu do chłodnicy jest zimny, a cienki waż wychodzący z termostatu jest ciepły. Zastanawiam się czy wina może leżeć po stronie pompy. Przy pompie jest tak jak by trochę mokro, i trochę ubywa płynu, ale myślę że ubywać może przez to że cały czas jeżdżę na włączonej klimatyzacji.
Proszę o jakieś porady wskazówki.
Pozdrawiam :)

krystian1410 29-04-2021 06:54

Odp: Zimna chlodnica
 
Cytat:

Napisał pablolee (Post 3339191)
trochę ubywa płynu, ale myślę że ubywać może przez to że cały czas jeżdżę na włączonej klimatyzacji.

klimatyzacja nie ma nic do tego
skoro cieknie z pompy to bedzie ubywać płynu

pablolee 29-04-2021 08:42

Odp: Zimna chlodnica
 
Cytat:

Napisał krystian1410 (Post 3339209)
klimatyzacja nie ma nic do tego
skoro cieknie z pompy to bedzie ubywać płynu

No może faktycznie masz rację, ale bardziej mnie niepokoi ten zimny wąż, myślałem że to wina termostatu ale przecież jest nowy.

rajman 29-04-2021 08:46

Odp: Zimna chlodnica
 
a jak ciśnienie w układzie? bardzo twarde są węże, jak poziom płynu po nagrzaniu i po odkręceniu korka na nagrzanym silniku?

pablolee 29-04-2021 08:57

Odp: Zimna chlodnica
 
Cytat:

Napisał rajman (Post 3339239)
a jak ciśnienie w układzie? bardzo twarde są węże, jak poziom płynu po nagrzaniu i po odkręceniu korka na nagrzanym silniku?

poziom na max, węże miękkie

Bump:
Cytat:

Napisał rajman (Post 3339239)
a jak ciśnienie w układzie? bardzo twarde są węże, jak poziom płynu po nagrzaniu i po odkręceniu korka na nagrzanym silniku?

A wiesz może jak się odpowietrza układ chłodniczy w mondeo

klocolus 29-04-2021 09:22

Odp: Zimna chlodnica
 
Cytat:

Napisał pablolee (Post 3339238)
myślałem że to wina termostatu ale przecież jest nowy.

Wbrew pozorom sporo nowych części na wstepie już nie działa. Każdy myśli, że jego to nie dotyczy ale warto wziąć to pod uwagę. Odpowietrzenie chłodnicy drożne? Spróbuj popompować płyn ściskajac węże, może jeszcze się nie odpowietrzyła po wymianie.

Klima nie ma niby nic do tego ale pojeździj bez ze względu na to, że wiatrak nie będzie chodził cały czas i auto lepiej złapie temperaturę (oczywiscie kontrolować na wypadek jakby się zaczał grzać)

pablolee 29-04-2021 10:42

Odp: Zimna chlodnica
 
Cytat:

Napisał klocolus (Post 3339255)
Wbrew pozorom sporo nowych części na wstepie już nie działa. Każdy myśli, że jego to nie dotyczy ale warto wziąć to pod uwagę. Odpowietrzenie chłodnicy drożne? Spróbuj popompować płyn ściskajac węże, może jeszcze się nie odpowietrzyła po wymianie.

Klima nie ma niby nic do tego ale pojeździj bez ze względu na to, że wiatrak nie będzie chodził cały czas i auto lepiej złapie temperaturę (oczywiscie kontrolować na wypadek jakby się zaczał grzać)

ok pojeżdżę trochę i dam znać.

kluska123244 29-04-2021 15:43

Odp: Zimna chlodnica
 
to ja może wkleję coś z szukajki

Cytat:

Napisał brylant5 (Post 1793756)
termostat z czujnikiem a bez czujnika różni się momentem otwarcia, jeżeli w aucie zamontowany był termostat z czujnikiem to taki musi być włożony. Ja mam termostat bez czujnika, po założeniu termostatu z czujnikiem załączały się wentylatory ale termostat nie otwierał się. Natomiast wentylatory się kręciły bo są sterowane z głowicy. Więc jaki termostat był to taki ma być :)


pablolee 29-04-2021 15:51

Odp: Zimna chlodnica
 
Cytat:

Napisał kluska123244 (Post 3339326)
to ja może wkleję coś z szukajki

Ja mam termostat z czujnikiem, bo taki był ale niestety go nie sprawdziłem przed założeniem czy się otwiera.

kluska123244 29-04-2021 18:00

Odp: Zimna chlodnica
 
przy obecnej temperaturze na dworze ciężko zagrzać silnik aby otworzył się termostat. Miesiąc temu wymieniałem parownik i miałem olbrzymi problem przy +8 na dworze zagrzać silnik aby otworzyło termostat bo do czujnika nie dochodziła ciecz a w wężu było powietrze chyba z 20 minut grzałem silnik na postoju gazując i dopiero otworzył się termostat to nie nadążyłem dolewać płynu do zbiorniczka.

Niestety ale silnik w mk3 bardzo słabo grzeje w zimę w aucie jest zimno trzeba co najmniej 17 kilometrów przejechać aby leciało w miarę ciepłe powietrze z nawiewu nie to co w focus mk1 że po 3 km raj na ziemi przy -10 nawet. W takich autach to podgrzewana przednia szyba nie ma sensu :) za bardzo od tematu aż uciekłem


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.