Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Benzyna zalana do Diesla TDCI. Awaria: Zawieszone wtryski, potrzebuję poradzić się. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=271530)

MaciejWro 25-10-2017 23:22

Benzyna zalana do Diesla TDCI. Awaria: Zawieszone wtryski, potrzebuję poradzić się.
 
Witam,
Na wstępie z góry dziękuję za zainteresowanie i rzetelne rady-porady, bo mam wrażenie że moja sytuacja związana z ww. Awarią może pogorszyć się lub
Opis zdarzenia:
Ponad dwa tygodnie temu na jednej ze stacji PKN ORLEN pracownik tejże stacji zalał mi na prawie pusty bak benzynę zamiast diesla (trochę ponad 8L). Niestety nie wychwyciłem błędu i odjechałem autem. Przejechałem mniej niż kilometr zaparkowałem - załatwiłem swoje sprawy (ok 30min.) Wsiadłem do auta przekręciłem kluczyk - auto nie odpaliło. Zakręciłem raz, drugi, trzeci i odpuściłem - wiedziałem że to nie akumulator, ogarnięty kumpel który był ze mną, zajrzał tu i tam, otworzył bak, powąchał kurek - BENZYNA. Auto na lawetę i do mechanika. Mechanik przeczyścił układ, wymienił filtr paliwa ale niestety wtryski paliwa zawiesiły się. Informacja która mnie zmiażdżyła to: "koszt nowych wtrysków 1300PLNx4 lub regeneracja (w setkach PLN x 4) jeśli wtryski nie odblokują się. Ochłonąłem i oprzytomniałem, a następnie zadzwoniłem na stację gdzie nastąpiło zdarzenie. Otrzymałem od nich nr. polisy. Szkodę zgłosiłem i wszystko byłoby cacy gdyby nie dzisiejsza informacja/sytuacja: Auto od kilku dni było "gotowe" (czyli wyczyszczony układ, wymieniony filtr paliwa, ODBLOKOWANE WTRYSKI, wszystko zrobione) i czekało na odbiór. Ja czekałem na kasę z ubezpieczenia.
Dzisiaj mechanik pod koniec dnia chciał przestawić auto i
NIE ODPALIŁ. I tu zaczynam mieć schizę i potrzebuję fachowej porady bo wg. mnie sprawa się komplikuje i obawiam się że mogę na tym wszystkim nieźle dostać w d... w perspektywie czasu.
Moje obawy (wynikające z niewiedzy) i pytania do nich nawiązujące:
Obawiam się że to że auto nie odpaliło może mieć coś wspólnego z wtryskami, lub innymi elementami układu Common Rail = kosztowna naprawa. Co za tym idzie:
1. Czy odblokowane wtryski za jakiś czas mogą ponownie się blokować, gorzej działać, zepsuć się ze względu na to że zostały zalane benzyną?
2. Czy w tym wypadku mechanik powinien był zamiast zwykłego odblokowania ich dać je od razu do regeneracji?
3. Czy ktoś może mi w tej sprawie doradzić czy powinienem walczyć o regenerację tych wtrysków a nie tylko odwieszenie?
4. Na co jeszcze zwrócić uwagę w tego typu awarii (nie przeoczyć)?
Może coś mogę podpowiedzieć mechanikowi, lub o coś extra powalczyć z ubezpieczalnią, coś co może uchronić mnie przed awarią z miesiąc dwa za rok, będącą następstwem ww. zdarzenia?
5. Jak (jeśli w ogóle to możliwe) zabezpieczyć się przed ewentualną (kosztowną) awarią układu common rail po (standardowej) naprawie? Bo obawiam się że takowa awaria może mieć miejsce za jakiś czas jeśli nie wszystko zostało zrobione należycie, jeśli standardowa naprawa jaką uwzględnia ubezpieczenie to za mało.
6. Jak walczyć z ubezpieczalnią która wyceniła szkodę na 200 PLN + holowanie (śmiechu warte)?
Proszę o Wasze komentarze, rady porady, doświadczenia z tym związane - biorę wszystko byle miało to sens. Z góry dziękuję.
Z wyrazami szacunku,
Maciek

ministerq 26-10-2017 00:16

Odp: Benzyna zalana do Diesla TDCI. Awaria: Zawieszone wtryski, potrzebuję poradzić s
 
Po pierwsze: który to focus? MK1 czy MK2? Układ Delphi czy Siemens?
Po drugie: wykręcić wtryski i oddać do czyszczenia/sprawdzenia. Zawieszone wtryski (końcówki) to nie jest jakiś wyrok, i wynikać może z dwóch powodów:
-brak smarowania (sucho w środku)
-zanieczyszczenie opiłkami z pompy

Tylko drugim przypadkiem należy się szczególnie martwić, bo oznacza że pompa jest na wykończeniu, i produkuje opiłki, które zatykają wtryskiwacze. I wtedy prócz regeneracji wtrysków, należy wykonać również regenerację pompy.

Najważniejsze w tej chwili, to oddać to do rzetelnego warsztatu, który oceni co faktycznie się tam stało. Co oczywiście będzie trudne, bo znaleźć rzetelnych mechaników, to jak ze świecą...

Inna kwestia, to taka, że trzeba się również upewnić czy po wymianie filtra układ paliwowy się nie zapowietrza, bądź czy został prawidłowo odpowietrzony.

MaciejWro 26-10-2017 01:51

Odp: Benzyna zalana do Diesla TDCI. Awaria: Zawieszone wtryski, potrzebuję poradzić s
 
Dzięki za odp.
W odp: (2007) MK2, niestety nie znam marki wtryskiwaczy. Dzięki za te porady. Mechanikiem jest mój kolega, jego ojciec był mech w serwisie Forda we Wro. Ufam ich umiejętnościom i doświadczeniu bo do tej pory wszystko było robione bez poprawek ale to jest grubsza sprawa z tego co czytam (w historii napraw mojego auta) jedyna taka (gruba) :) Także dziękuję za te info bo jutro błysnę i przepytam kolegę - ;) Mam nadzieję że go nie zagnę :)))) Jeszcze raz dzięki.

ministerq 26-10-2017 03:43

Odp: Benzyna zalana do Diesla TDCI. Awaria: Zawieszone wtryski, potrzebuję poradzić s
 
MK2 to siemens.

aprox99 26-10-2017 11:08

Odp: Benzyna zalana do Diesla TDCI. Awaria: Zawieszone wtryski, potrzebuję poradzić s
 
Cały system wtryskowy do czyszczenia i kontroli,przy łucie szczęścia może klapnie,inaczej pompa,wtryski do wymiany i nie ma co gdybać

RyszardaTrzeciaWaza 26-10-2017 11:09

Odp: Benzyna zalana do Diesla TDCI. Awaria: Zawieszone wtryski, potrzebuję poradzić s
 
Czy przy wymianie filtra paliwa, było widać malutkie opiłki metalu ?

aprox99 26-10-2017 11:15

Odp: Benzyna zalana do Diesla TDCI. Awaria: Zawieszone wtryski, potrzebuję poradzić s
 
6. Jak walczyć z ubezpieczalnią która wyceniła szkodę na 200 PLN + holowanie (śmiechu warte)?

A co to za ubezpieczenie co pokrywa szkodę związaną z zatankowaniem złego paliwa?
Jeśli faktycznie jesteś od tego ubezpieczony (w co wątpię)to oddaj auto do ASO i oni wszystko naprawią a rachunek poślą do ubezpieczyciela

Jakub 26-10-2017 11:20

Odp: Benzyna zalana do Diesla TDCI. Awaria: Zawieszone wtryski, potrzebuję poradzić s
 
Ubezpieczyciel stacji. To pracownik zalał pb zamiast on

Wytaptane z telefonu.

hindus 26-10-2017 11:22

Odp: Benzyna zalana do Diesla TDCI. Awaria: Zawieszone wtryski, potrzebuję poradzić s
 
Ja mam jedno pytanie. W jaki sposób pistolet od benzyny otworzył wlew bezkorkowy który powinien zapobiegać takim sytuacjom?

weuek 26-10-2017 11:24

Odp: Benzyna zalana do Diesla TDCI. Awaria: Zawieszone wtryski, potrzebuję poradzić s
 
W taki, że w fokusie z 2007 roku zapewne wlew jest zwykły, korkowy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.