Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Głośno pracująca klimatyzacja (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=299613)

Dr.Foka 13-08-2019 21:03

Głośno pracująca klimatyzacja
 
Witam serdecznie wszystkich Fordowiczów :)

Po przeszukaniu forum niestety nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi, toteż czuję się zmuszony założyć nowy temat.

Posiadany przeze mnie od niedawna Focus C-Max Ghia z 2004r. cierpi na dziwną przypadłość - po uruchomieniu klimy słychać dziwny hałas, w dodatku jakby zschynronizowany z wciskaniem gazu. Rozwijając nieco bardziej - klimatyzacja pracuje stosunkowo głośno - hałas narasta wraz z przyśpieszaniem, przy czym po wciśnięciu sprzęgła ustaje. Dodam też, iż sam nawiew chodzi cicho. Klima normalnie chłodzi, wręcz robi lodówkę w środku. Czyżby problem leżał po stronie sprzęgła/łożyska sprężarki?

PS. Dodam, że jest to mój pierwszy samochód z klimatyzacją (wcześniejsze dwa były biednymi golasami :( ), więc jestem nieco ciemny w temacie. Będę wdzięczny za wszystkie sensowne odpowiedzi.

klodis 14-08-2019 08:32

Odp: Głośno pracująca klimatyzacja
 
klimatyzacja znacznie obciąża silnik swoją pracą, po pierwszych wierszach można obstawić że coś dzieje się ze sprężarką, może łożysko na sprzęgiełku lub w samej sprężarce klimatyzacji już siada i słychać to właśnie pod obciążeniem, normalne jest że jeśli łożysko ulega zużyciu to zaczyna huczeć, czym wyższe jego obroty to większy hałas.
Zastanawia mnie tylko fakt wciśnięcia pedału sprzęgła, że hałas cichnie.
Czy po wciśnięciu całkowicie go nie słychać czy jego głośność spada o kilka db?
myślę że ktoś by się przydał by dokładniej to sprawdzić z której strony silnika dochodzi ten dźwięk. Jeśli możesz wrzuć na youtube filmik. może on bardziej da nam lepsze zobrazowanie całej sytuacji.

Dr.Foka 14-08-2019 12:48

Odp: Głośno pracująca klimatyzacja
 
Cytat:

Napisał klodis (Post 3163204)
klimatyzacja znacznie obciąża silnik swoją pracą, po pierwszych wierszach można obstawić że coś dzieje się ze sprężarką, może łożysko na sprzęgiełku lub w samej sprężarce klimatyzacji już siada i słychać to właśnie pod obciążeniem, normalne jest że jeśli łożysko ulega zużyciu to zaczyna huczeć, czym wyższe jego obroty to większy hałas.
Zastanawia mnie tylko fakt wciśnięcia pedału sprzęgła, że hałas cichnie.
Czy po wciśnięciu całkowicie go nie słychać czy jego głośność spada o kilka db?
myślę że ktoś by się przydał by dokładniej to sprawdzić z której strony silnika dochodzi ten dźwięk. Jeśli możesz wrzuć na youtube filmik. może on bardziej da nam lepsze zobrazowanie całej sytuacji.


Źle sformułowałem :shock: hałas po prostu staje się cichszy, nie znika całkowicie. Dokładnie to miałem na myśli.

Czyli to będzie prawdopodobnie to :<. Dla pewności jeszcze nagram filmik jak będę miał chwilkę czasu :p


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.