Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] wymiana płynu wspomagania ,nowy zbiorniczek ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=299601)

malatxxx 13-08-2019 15:08

wymiana płynu wspomagania ,nowy zbiorniczek ?
 
witam,wczoraj wymieniłem płyn wspomagania ,zbiorniczek umyłem benzyną ekstrakcyjną i przedmuchałem (sporo czarnych drobinek w benzynie )było cicho jakiś czas i znowu delikatnie pompa się odzywa przy kręceniu kierownicą i dodawaniu gazu ,czy konieczna jest wymiana zbiorniczka na nowy ten z wyciąganym filtrem ?

petrus1 13-08-2019 20:51

Odp: wymiana płynu wspomagania ,nowy zbiorniczek ?
 
Cytat:

Napisał malatxxx (Post 3162993)
czy konieczna jest wymiana zbiorniczka na nowy ten z wyciąganym filtrem ?

Wg mnie nie jeśli masz dostępny sam filterek. Cała sprawa wg mnie jest właśnie w tym sitku -filterku, który oczyszcza płyn podczas wymiany a de facto po wymianie płynu i pierwszym uruchomieniu silnika - pompy.
Sitko to ma wychwycić pozostałe drobinki, których nie udało się usunąć przy kręceniu kołem bez udziału pompy i "przelewaniu" płynu.
U siebie wymieniłem całość - zbiorniczek i filterek, który i tak usunąłem po "przepłukaniu" olejem przez pompę. Gdybym miał sam filterek to nie ruszałbym zbiorniczka.

malatxxx 13-08-2019 21:14

Odp: wymiana płynu wspomagania ,nowy zbiorniczek ?
 
Gdybym miał sam filterek to nie ruszałbym zbiorniczka.[/QUOTE]

czy sam filterek jest dostępny ?

petrus1 14-08-2019 14:32

Odp: wymiana płynu wspomagania ,nowy zbiorniczek ?
 
Cytat:

Napisał malatxxx (Post 3163117)
zy sam filterek jest dostępny ?

Chyba nie.
Zapytaj u siebie w strefie dolnośląskiej, czy ktoś ma taki filterek po wymianie zbiorniczka. Na 99% musiał wyjąć go po wymianie i przepłukaniu układu. Mógłbyś go oczyścić i użyć ponownie u siebie bez konieczności wymiany zbiorniczka.
Mógłbym pożyczyć Tobie swój filterek, ale ja mam benzynę i nieco inny króciec.

malatxxx 14-08-2019 21:38

Odp: wymiana płynu wspomagania ,nowy zbiorniczek ?
 
jeszcze pytanko co do samego płukania układu ,obojętnie który wąż odepnę do płukania czy nie ?
bo na początku odpiąłem wąż ten od pompy wspomagania i myślałem że to nim będzie zlatywał stary płyn przy kręceniu kołami ,ale zamiast zlatywać to podnosił mi się stan w zbiorniczku ,więc wpiąłem ten wąż spowrotem i odpiąłem ten cieńszy od maglownicy (też nie chciało zlatywać ,dopiero po zakręceniu rozrusznikiem na chwilę zaczęło zlatywać jak kręciło się kierownicą,chyba w pompie jakieś zawory są )

petrus1 14-08-2019 21:57

Odp: wymiana płynu wspomagania ,nowy zbiorniczek ?
 
Niezbyt już pamiętam, ale dolny króciec podłączyłem do noweo zbiornika i zalewałen nowym płynem a boczny był wsadzony do butelki po oleju. Kręcąc kierownicą do oporu w prawo i lewo przelałem 1 l płynu do wspomagania. Samochód stał na podnośniku więc oporu na kierownicy nie było. Potem po podpięciu węża do zbiorniczka włożyłem filterek i włączyłem silnik. Po tym "zabiegu" kręcąc kierownicą do oporu z 5 razy - lewo, prawo wyjąłem filterk z drobinkami "czegoś" i to było wszystko.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.