Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Odczyt z Forscan - nieścisłości w przebiegu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=232957)

totek2 31-10-2015 22:21

Odczyt z Forscan - nieścisłości w przebiegu
 
Przyjechał dzisiaj do mnie znajomy żeby włączyć mu autoryglowanie drzwi, podpiąłem się z kompem i sprawdziłem błędy Forscanem.
i tu pojawiło się moje zdziwienie:
moduł PCM ma wartość "Całkowity (przebyty) dystans: 333319.0 km"
Wszystkie inne moduły mają "Całkowity (przebyty) dystans: 193223.0 km"
Pierwsza myśl - cofnięty licznik. Tylko tak się zastanawiam czy przy cofaniu licznika nie zmieniła by się wartość PCM? To było by zbyt proste gdyby dało się sprawdzić "prawdziwy" przebieg forscanem. Któś mógł dać ciała przy cofaniu?

slawek-kali 01-11-2015 06:37

Odp: Odczyt z Forscan - nieścisłości w przebiegu
 
Obawiam sie ze forscan ma racje.
Mialem ostatnio podobny przypadek, tyle ze cofka byla o 60 tys.
Nie mogac uwierzyc w niekompetencje "cofacza" sprawdzilem VIN i potwierdzilo sie to co odczytal forscan.

totek2 01-11-2015 07:21

No to byłaby spora cofka, pierwszy właściciel musiał robić nim 100tys rocznie. Chyba że ewentualnie coś było wymieniane w aucie. Niezły wał się zapowiada.

Wysłane z mojego XT1033

juri2069 01-11-2015 10:43

Odp: Odczyt z Forscan - nieścisłości w przebiegu
 
Podobno jeżeli ktoś cofa licznik po taniości albo się na tym nie zna to właśnie cofa sam licznik, a wartości pozostają zapisane w różnych modułach.
Akurat 100 000 rocznie to drobnostka dla firm. Pewnie auto z Niemiec? Jak z Polski to możesz poszukać po ASO historii i się upewnić.
Albo podaj vin to może koledzy ci coś tutaj sprawdzą i podpowiedzą

totek2 01-11-2015 10:56

Z tego co wiem to sprowadzony był z Niemiec w 2013 i nie była to jakas okazja cenowa. Kupił go lekko uszkodzonego pewnie dlatego nie podejrzewał że dodatkowo kręcony. Zrobił nim już coś koło 70 tys i jak na razie wszystko ok. Powiedziałem mu co i jak, zobaczymy co z tą wiedzą zrobi.

Wysłane z mojego XT1033

totek2 01-11-2015 15:16

Podpowiedzcie mi jeszcze gdzie ten moduł (PCM) znaleźć? Sprawdzimy chociaż nr części i jej rocznik. Mondeo jest z drugiej połowy 2010, przedlift.

Wysłane z mojego XT1033

bartoszek 02-11-2015 07:02

Odp: Odczyt z Forscan - nieścisłości w przebiegu
 
Moduł jest w nadkolu. Dostęp od strony koła o ile się nie mylę. Tylko zabij mnie ale nie powiem ci czy prawym czy lewym ale chyba w prawym.

totek2 02-11-2015 07:06

Odp: Odczyt z Forscan - nieścisłości w przebiegu
 
to pojechali z miejscem montażu :)
W takim razie nie sprawdzę bo myślałem że zerknę jak podjedzie do mnie a to się okazuje że samochód musiałbym mu rozbierać. Dzięki za info.

slawek-kali 02-11-2015 07:34

Odp: Odczyt z Forscan - nieścisłości w przebiegu
 
Modul jest w lewym nadkolu, trzeba sciagnac kolo i oslone blotnika.

Pajko 02-11-2015 08:10

Odp: Odczyt z Forscan - nieścisłości w przebiegu
 
A nie jest tak ze w Mondeo wystarczy zmienić przebieg w zegarach a reszta modułów "nauczy" się tego skorygowanego przebiegu ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.