Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Ford Protect - czy warto? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=284288)

Kacmar 30-06-2009 22:05

Odp: Ford Protect
 
TREBORKACZMADA ceny podane przez Ciebie obowiązują przez 60 dni, potem plus 20%. Gdyby jvc zakupił dodatkową gwarancje w pierwszym terminie, nie musiałby dopłacać 20% więcej - ceny stoją w miejscu :) - zysk, wartość pieniądza w czasie.

pwroblew 16-12-2009 16:10

Odp: Ford Protect
 
odświeżę temacik, bo ostatnio FP wprowadził program gwarancja 12, z którego można korzystać nawet przez 10 lat.
zastanawiam się jak duże są różnice w zakresie ford protect i gwarancja 12, że jest tak duża dysproporcja cenowa /protect 3400 za dodatkowe dwa lata, gwarancja 12 89 pln na rok/.
Nie jestem mechanikiem i zbyt dużych różnic nie czuję, a skoro tak, to czuję się troszkę mało komfortowo w tej sytuacji jako nabywca protecta. Tym bardziej, że zakupiłem go praktycznie na dwa miesiące przed ogłoszeniem przez FP zamiaru wprowadzenia gwarancji 10 letniej.
Jakie są Wasze odczucia i spostrzeżenia w tej sprawie?

mario13 16-12-2009 19:12

Odp: Ford Protect
 
Cytat:

Napisał pwroblew (Post 1311284)
Jakie są Wasze odczucia i spostrzeżenia w tej sprawie?

Tutaj kolego znajdziesz wiecej
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Pozdrawiam

pwroblew 16-12-2009 19:24

Odp: Ford Protect
 
Cytat:

Napisał mario13 (Post 1311443)
Tutaj kolego znajdziesz wiecej
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Pozdrawiam

no jest, tylko że dywagacje czy się opłaca czy nie. Mi raczej chodzi o to czy są aż tak istotne różnice pomiędzy G12 a FP co by uzasadniały taką dysproporcję w cenie 89 - 3400?
Czytałem warunki G12 i FP i jak dla mnie to mniej więcej to samo. A jeśli to samo, to czuję że chyba przepłaciłem :(. No chyba że się mylę

mir200 17-12-2009 09:00

Odp: Ford Protect
 
uważam że nie fair ze strony pracowników ASO ( czego zresztą wymagać) że "wyłudzali" przedłużanie gwarancji w formie Ford Protect wiedząc ( przecież wiedzieli) o akcji za 89 zł. A tak przez analogię- na Qashqaia kolega ma 3-letnią gwarancję od zakupu- myślę że Ford też juz powinien dojrzeć do tematu.

arturek 17-12-2009 09:44

Odp: Ford Protect
 
Cytat:

Napisał pwroblew (Post 1311451)
no jest, tylko że dywagacje czy się opłaca czy nie. Mi raczej chodzi o to czy są aż tak istotne różnice pomiędzy G12 a FP co by uzasadniały taką dysproporcję w cenie 89 - 3400?
Czytałem warunki G12 i FP i jak dla mnie to mniej więcej to samo. A jeśli to samo, to czuję że chyba przepłaciłem :(. No chyba że się mylę

Przecież na stronie Forda są opisane warunki każdej gwarancji - poprostu przeczytaj:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Porówna Ford Protect i Ford Protect dla używanych (bo dla używanych kosztuje 89zł)


Arturek

brystol 17-12-2009 10:23

Odp: Ford Protect
 
Używany to samochód jest zaraz po wyjeździe z salonu.

pwroblew 17-12-2009 17:22

Odp: Ford Protect
 
[QUOTE=arturek;1311842]Przecież na stronie Forda są opisane warunki każdej gwarancji - poprostu przeczytaj:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Porówna Ford Protect i Ford Protect dla używanych (bo dla używanych kosztuje 89zł)

no są fajne linki. jak już pisałem przeczytałem te warunki. Nie jestem mechanikiem i z mojego punktu widzenia zakres jest taki sam.
Chodzi mi o to co Wy /ci którzy wykupili FP/ o tym sądzą.
Ja się zastanawiam czy nie napisać do Ford Polska, bo dlaczego mam płacić za dodatkowe 2 lata gwarancji 3400 pln w czasie gdy w nowym programie placi sie 89 pln za rok za praktycznie to samo.

brystol 18-12-2009 14:03

Odp: Ford Protect
 
Ja to widzę tak - jak kupujesz nowy to w momencie zakupu lub w iągu 3 miesięcy od zakupu możesz kupić za 3400 FP. Jak nie chcesz becelować dużej kasy to po 3 miesiącach kupujesz za 89 zł.
Tak to niestety wygląda. Chyba w Fordzie ostro się zakiwali sami ze sobą goście odpowiadający za marketing.

PAFFCIO 22-12-2009 00:23

Odp: Ford Protect
 
[quote=pwroblew;1312226]
Cytat:

Napisał arturek (Post 1311842)
Przecież na stronie Forda są opisane warunki każdej gwarancji - poprostu przeczytaj:
...
Porówna Ford Protect i Ford Protect dla używanych (bo dla używanych kosztuje 89zł)

Jesteś pewny?!? po pierwsze wskazany przez Ciebie link wskazuje dokument datowany na zeszły rok, gdy Gwarancji 12 nie było. Po drugie, z otrzymanego w ASO foldera, wynika, że gwarancji za 89 zł. podlega tak naprawdę jedynie silnik z osprzętem i trochę elektroniki.
Właściwy zakres tej gwarancji jest tu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Cytat:

Napisał brystol (Post 1312973)
Ja to widzę tak - jak kupujesz nowy to w momencie zakupu lub w iągu 3 miesięcy od zakupu możesz kupić za 3400 FP. Jak nie chcesz becelować dużej kasy to po 3 miesiącach kupujesz za 89 zł.
Tak to niestety wygląda. Chyba w Fordzie ostro się zakiwali sami ze sobą goście odpowiadający za marketing.

IMHO źle widzisz i mylisz pojęcia w 3 miesiące po zakupie nie kupisz gwarancji za 89 zł. (no chyba ze osiągniesz limit km w tak krótkim czasie ;-p) więc nie siej zamętu. Polecam zapoznanie się z wyżej zamieszczonym linkiem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.