Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Niedogrzewanie się silnika TDDI 115KM (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=32749)

mariuszko1 07-11-2007 08:28

Niedogrzewanie się silnika TDDI 115KM
 
Mój silniczek ostatnio niedomaga z nagrzewaniem. Znacznie wolniej się nagrzewa (jest chłodniej) to biore pod uwagę. Było tak, że temper. rosła do właściwej wskazówka stawała na środku i praktycznie juz sie nie ruszała a teraz nie zdąży dojsć do środka i spada do 1/4. Ogrzewanie w aucie działa wydaje sie normalnie. Wymieniłem termostat ale to nie dało efektu. Nawet przy jeździe na trasie widać że temperatura jest odrobinę poniżej właściwej.
Czy ktoś orientuje się co może być tego przyczyną? Jak zdiagnozować problem?

dr 07-11-2007 09:13

Wg. mnie to normalne przy niższych temperaturach.
W mondku u mnie jest tak samo wskazówka nie dochodzi do połowy , a w Sprinterku mam to samo nawet na trasie przy dużych prędkościach zimą wskazówka nigdy nie osiąga temperatury takiej jak zimą.
Zawsze jest trochę poniżej :fcp1

Pajlot 07-11-2007 11:21

u mnie było tak samo jak miałem TDDi tak więc to norma:) W TDCi też jak jest zimno wskazówka opada jak stoję na światłach itd....

mcmacpl 07-11-2007 14:34

Cytat:

Napisał dr
Wg. mnie to normalne przy niższych temperaturach.

To na pewno nie jest normalne. U mnie, niezależnie od temperatury zewnętrznej (czy to -15 czy +37) zawsze wskazówka stabilizuje się po kilkunastu/kilkudziesięciu min. jazdy na środku (no, pół milimetra w lewo od środka). Aż raz robiłem test zegarów, żeby sprawdzić czy się nie zacina :-)

mariuszko1 07-11-2007 15:00

to nie jest norma bo w zeszłym roku przy - 15 wskazówka stała w miejscu i prawie nie drgneła a poza tym odnotowuje nieco większe zuzycie paliwa jutro jestem umowiony na sprawdzenie w Zawierciu w byłym ASO podepną kompa i zobaczymy czy coś wykryją ?

mpkb 07-11-2007 15:45

Witam.
Tak jak niektórzy zauważyli to na 100% nie jest normalne!.
U mnie było bardzo podobnie choć mam TDCI. Gdy temperatura na zewnątrz była powyżej 10stC wszystko było ok, rozgrzewał sie w miarę szybko i trzymał temperaturę na środku skali.
Dopiero niedawno gdy temperatury powietrza znacznie spadły nie mógł w ogóle się nagrzać a jeśli już to musiałem ładnych kilkanaście kilometrów trzymać go na obrotach a i tak gdy nastąpił niespodziewany korek wskazówka spadała prawie do "0".
ALe sobie poradziłem.
Na pierwszy ogień poszedł mały termostacik przy chłodnicy oleju (niestety nie ma zamienników- oryginał fordowski) 20 minut roboty dla w miarę wprawnego gościa.
I oczywiście poprawa była ( ten termostat jest odpowiedzialny za szybsze rozgrzanie początkowe na mój rozum taki mały obieg płynu chłodzącego) NIestety musiałem wymienić też drugi termostat ten główny gdyż poprawa była tylko połowiczna rozgrzewal się szybko ale nie trzymał temperatury. Teraz jest ok. jak już osiągnie środek skali to trzyma nieważne czy jadę czy stoję w korku(oczywiście ogrzewanie włączone). Jeśli komukolwiek pomogłem tymi wypocinami to niezmiernie sie cieszę. Pozdrawiam.

gawron 07-11-2007 16:25

Witam
Potwierdzam mimo że to Td to powinny trzymać temperaturę !!Też w tym roku wymieniłem termostaty oba i jest ok .Nagrzewa sie szybko i trzyma temperaturę niezaleznie od tego czy jadę czy stoję .
Przed usterką wskazówka pływała , było dobrze jak jechałem , korek , światła i juz leciała w dół.
Mały termostat ok 70 pln , duzy tez coś koło tego .Robota 100 za oba .

s414 07-11-2007 17:11

Temperatura ma oscylować w okolicy górnego położenia wskazówki,
wiele osób się wypowiada, że to normalne, że TDDI/Ci ciężko rozgrzać i że to typowe dla diesela, że jedzie niedogrzany - przez pewien czas sam w to wierzyłem.
Winowajcą nietrzymania temperatury jest tzw mały termostat, który na schemacie silnika jest widoczny w układzie smarowania a nie chłodzenia - stąd wielu mechaników nie ma pojęcia o jego istnieniu. U mnie po demontażu okazało się, że był cały czas otwarty, nowy kosztował ok 80zł (oryginał) - po wymianie, po ~5min jazdy silnik trzyma stałą temp. niezależnie od temperatury otoczenia
Pozdrawiam

dr 07-11-2007 19:12

Może i macie rację
Cytat:

Napisał mpkb
Tak jak niektórzy zauważyli to na 100% nie jest normalne

alemariuszko1, napisał o nieznacznym spadku i do tego się odniosłem - na pewno tak jak i inni.

maras83 07-11-2007 20:07

Kurde, mój też się troszkę długo nagrzewa, miałem pewność,że padł termostat, kupiłem w aso ten główny, ale okazało się,że nie potrzebnie,bo stary był dobry :fcp5 O istnieniu małego nie miałem pojęcia, pewnie mam walnięty, bo zrobiło się zimniej, a on znowu się nie bardzo grzeje, np parę dni temu zwróciłem uwagę, to to po ok10km wskazówka doszła do drugiej kreski, czyli ok 70st. Ile to człowiek może się dowiedzieć pożytecznego z forum :fcp2
Tak swoją drogą, niedawno ktoś pisał do Auto świata,że mu focus tdci nie chce się nagrzać, odpowiedzieli,że nowe diesle mają taki dobry bilans cieplny,że przez to się tak wolno grzeją


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.