Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   strefa|podkarpacka (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=148)
-   -   Myjnia ręczna Rzeszów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=246031)

hoho99 15-06-2016 15:52

Myjnia ręczna Rzeszów
 
Witam
może koledzy z Rzeszowa podzielą się doświadczeniami. Które myjnie ręczne warto odwiedzać i jakie ceny ;)

Pozdr!

cudaczek17 16-06-2016 18:22

Odp: Myjnia ręczna Rzeszów
 
Cytat:

Napisał hoho99 (Post 2611947)
Witam
może koledzy z Rzeszowa podzielą się doświadczeniami. Które myjnie ręczne warto odwiedzać i jakie ceny ;)

Pozdr!

Witam:one: Ja od kilku lat korzystam z myjni Speedwash na ulicy przemysłowej i jestem zadowolony.Ceny są zróżnicowane w zależności od dni tygodnia.Oczywiście w weekend jest drożej ale mycie i odkurzanie mnie kosztuje ok.8 zł

Ananasek123 20-06-2016 09:49

Odp: Myjnia ręczna Rzeszów
 
Speedwash całkiem niezła Wypróbowałam we wtorek! Jakby ktoś się wahał to lepiej tam jechać niż się męczyć. Szczególnie na jasnym samochodzie wszystko widać.

psylo_rz 28-06-2016 20:58

Odp: Myjnia ręczna Rzeszów
 
Ja tam przestałem jeździć kiedy dowalili takim ciśnieniem, że mi zerwało w poprzednim samochodzie lakier ze zderzaka i z felgi. Poza tym mają ogromne kolejki. Jest masa myjni i tak naprawdę nie różnią się wiele między sobą - przetestowałem już prawie wszystkie w mieście bo myję auto z reguły 1-2 razy w tygodniu. Grunt to nie używać szczotki :)

Pytanie chyba jednak było o myjnię ręczną a nie bezdotykową. Myję czasem w onyxx (chociaż są dość drodzy), z tańszych to też czasem na takiej małej myjni na strzyżowskiej ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]) lub u Zagórskiego ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...])

hoho99 30-06-2016 12:48

Odp: Myjnia ręczna Rzeszów
 
O dzieki, a no wlasnie myjnia ręczna ;) w bezdotykową nie wierze :D

psylo_rz 30-06-2016 18:07

Odp: Myjnia ręczna Rzeszów
 
Bezdotykowa jest OK jeśli jej trochę "pomożesz" własnym sprzętem i potem osuszysz samochód ręcznikiem fluffy :)

hoho99 04-07-2016 09:26

Odp: Myjnia ręczna Rzeszów
 
Jaki masz patent na bezdotykową ? :) moze odgapie rytune i sam bede myl :D

psylo_rz 06-07-2016 21:42

Odp: Myjnia ręczna Rzeszów
 
Moja procedura trwa kilka minut dłużej niż standardowe mycie, więc oczywiście nie stosuję jej kiedy do stanowiska jest kolejka. Raczej preferuję jeździć na myjnię wtedy, kiedy jest pusto. Wygląda to tak:

1) Standardowe mycie ciepłą wodą z proszkiem
2) Spłukanie
3) Spryskanie auta wodą z proszkiem raz jeszcze
4) Następnie swoją własną czystą rękawicą myję nadwozie i szczotką felgi
5) Spłukuję po raz kolejny
6) Wosk na ciepło + osmoza

Dalsze kroki mogą być wykonane poza stanowiskiem do mycia:
7) Osuszanie ręcznikiem fluffy
8 ) Jeśli czas na to pozwala (dodatkowe ~10 minut) nakładam quick detailera i dressing na opony

...i to wszystko :)

weuek 07-07-2016 05:19

Odp: Myjnia ręczna Rzeszów
 
Cytat:

Napisał psylo_rz (Post 2622516)
8 ) Jeśli czas na to pozwala (dodatkowe ~10 minut) nakładam quick detailera i dressing na opony

Podziwiam szybkość. Dla mnie to nieosiągalne.

cudaczek17 07-07-2016 12:26

Odp: Myjnia ręczna Rzeszów
 
Cytat:

Napisał psylo_rz (Post 2622516)
Moja procedura trwa kilka minut dłużej niż standardowe mycie, więc oczywiście nie stosuję jej kiedy do stanowiska jest kolejka. Raczej preferuję jeździć na myjnię wtedy, kiedy jest pusto. Wygląda to tak:

1) Standardowe mycie ciepłą wodą z proszkiem
2) Spłukanie
3) Spryskanie auta wodą z proszkiem raz jeszcze
4) Następnie swoją własną czystą rękawicą myję nadwozie i szczotką felgi
5) Spłukuję po raz kolejny
6) Wosk na ciepło + osmoza

Dalsze kroki mogą być wykonane poza stanowiskiem do mycia:
7) Osuszanie ręcznikiem fluffy
8 ) Jeśli czas na to pozwala (dodatkowe ~10 minut) nakładam quick detailera i dressing na opony

...i to wszystko :)

Ja nie lubię się spieszyć,ale trochę wolniej.Wtedy zrobić wolniej a dokładnie i dobrze.Żeby zrobić dokładnie całe auto z odkurzaniem,umyciem i osuszeniem oraz kosmetyką to w 10 minut tego nie zrobisz sam:569:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.