Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2010-2015] Skraplająca się woda? na wycieraczce pasażera. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=268153)

Zielik30 13-08-2017 19:15

Skraplająca się woda? na wycieraczce pasażera.
 
1 załącznik(i)
Witam

Od jakiegoś czasu (około 2 miesiące) podczas dłuższej jazdy min 30-40 min na wycieraczce pasażera z przodu skrapla się jakaś ciecz...podejrzewam że woda, nie ma zapachu bezbarwna i bez smaku. Wcześniej nic takiego nie występowało, auto użytkuje 2,5 roku. wypływa to z pod plastiku w miejscu widocznej zaślepki, na zdjęciach mniej więcej widać jak leci.
Z tego na ile udało mi się odchylić ten plastik są tam jedynie dwie chyba aluminiowe rurki które dokładnie w miejscu gdzie wypływa ta woda zakręcają do góry. Parę razy sprawdzałem i nigdy nie były wilgotne tylko tak gorące że nie da się ich dotknąć.
Ktoś wie co powoduje to skraplanie? i czy w ogóle się tym przejmować?

Gregi86 13-08-2017 19:26

Odp: Skraplająca się woda? na wycieraczce pasażera.
 
Podobnie jak w mondeo mk4 problem jest z wezykiem do odprowadzania skraplajacej sie wody klimatyzacji,
Prawdopodobnie zatkal sie wezyk do jej odprowadzania wiec zaczela splywac po slupku

Zielik30 13-08-2017 20:57

Odp: Skraplająca się woda? na wycieraczce pasażera.
 
Aż boję się spytać...jak dostać się do tego wężyka??
Bo za tym plastikeim widocznym na zdjęciu są te dwa przewody aluminiowe. Żadnego wężyka tam nie widać. Czy odetkanie tego / sprawdzenie wiąże się z jakims poważnym demontażem części deski??

jasiasia1 14-08-2017 02:01

Odp: Skraplająca się woda? na wycieraczce pasażera.
 
Cytat:

Napisał Zielik30 (Post 2843565)
Aż boję się spytać...jak dostać się do tego wężyka??
Bo za tym plastikeim widocznym na zdjęciu są te dwa przewody aluminiowe. Żadnego wężyka tam nie widać. Czy odetkanie tego / sprawdzenie wiąże się z jakims poważnym demontażem części deski??

Witam, ja akurat nie w Fordzie, ale w Renault Megane tak mialam, w Vectrze brata to samo, więc jakieś doświadczenie w temacie mam:)
Winowajca był przytkany wężyk odpływu skroplin z klimatyzacji. W kabinie nie ma co szukać. Znajduje się on pod autem mniej-więcej tak jak te wpływy, które Pan widzi. Trzeba go jakimś drucikiem oczyścić, przetkać. Wystarczy, że dostal sie tam kurz, albo paproch i zatyka się ujście, które jest zabezpieczone takim "języczkiem" Dojście nie jest latwe, bo np. W moim aucie jest nad katalizatorem, ale warto się pomęczyć. Nic nie cieknie, jest sucho, a to najważniejsze.

Gregi86 14-08-2017 08:11

Odp: Skraplająca się woda? na wycieraczce pasażera.
 
Kolezanka bardzo profesionalnie Ci wszystko wytlumaczyla.
Tak sie dzieje w sytuacji kiedy uzywaz klimy w ladne sloneczne dni.
W przypadku wody w deszczowe dni lub po wizycie w myjni problem bedzie w uszczelnieniu przedniej szyby. Szczegolnie kiedy byla zmieniana.
Wtedy nalezy zwrocic uwage na odprowadzenie wody z przedniej szyby przy wycieraczkach, mam na mysli plastik maskujacy, sa tam male otwory ktorymi powinna splywac woda

Zielik30 14-08-2017 10:50

Odp: Skraplająca się woda? na wycieraczce pasażera.
 
ok. Dziękuje za pomoc. Spróbuje go namierzyć i przeczyścić:-)
Dam znać czy operacja się powiodła.

krzys1968 14-08-2017 16:54

Odp: Skraplająca się woda? na wycieraczce pasażera.
 
1 załącznik(i)
Nie wprowadzajcie kolegi w błąd. . Trzeba odkręcić tę osłonę plastikowa w nogach pasażera, za nią jest rurka gumowa w kształcie harmoniki trzeba ja zdjąć i wyczyścić odpływ. Pod autem nie dojdziesz, bo jest w tym miejscu osłona termiczna.

Gregi86 14-08-2017 17:47

Odp: Skraplająca się woda? na wycieraczce pasażera.
 
Oj tam, oj tam, gdyby sie postaral to i przez wydech by sie dostal :>

Gazda452 12-08-2019 10:01

Odp: Skraplająca się woda? na wycieraczce pasażera.
 
Mam ten sam problem cieknąca woda po stronie pasazera.
Czy ktoś moze pomóchttps://zapodaj.net/b42c155e52bfa.jpg.html

c-matix 15-08-2019 12:58

Odp: Skraplająca się woda? na wycieraczce pasażera.
 
Poniżej masz zdjecie rurki .Odchyl plastik przeczysc rurke i powinno pomóc.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.