Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Brak paliwa w szynie wtryskowej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=297005)

kaszkasz1 07-06-2019 16:16

Brak paliwa w szynie wtryskowej
 
Witam Kolegów i Koleżanki
Od około miesiąca jestem w posiadaniu S-maxa 2.0 TDCi 140 KM. Wszystko fajnie pięknie do czasu jak zaczął słabo odpalać. Tzn po dłuższym postoju np. rano przed pracą chcąc odpalić silnik nie udaje się go wystartować za pierwszym razem. Odpala dopiero po 3-4 kręceniach. Ostatnio zauważyłem że jak dodam trochę gazu to szybciej zatrybi. Po poczytaniu paru tematów na tym forum gdzie parę przypadków uleczenia takich objawów nastąpiło po wymianie przepustnicy , wymieniłem ją i ja. Nic to nie dało. Wymieniłem zawór regulacji ciśnienia na pompie ten pierwszy od przodu pompy przykręcany na dwie śrubki. Naszło mnie na wyczyszczenie zaworu ciśnienia paliwa na szynie wtryskowej. Po odkręceniu tegoż zaworu okazało się że nic z szyny nie wyciekło tak jak by w szynie nie było ani kszty paliwa.Ze skromnej wiedzy jaka posiadam domniemam że tam powinno być paliwo i to nawet pod wysokim ciśnieniem - a tu nic. Nadmieniam że po kupnie zrobiłem pełną obsługę filtrów i rozrządu.
Pytanie moje brzmi czy ten drugi zawór pod pompą wkręcany odpowiedzialny jest za utrzymywanie paliwa na szynie czy po prostu pompa uzyskała swój kres żywotności. Aha jak już odpali to jest wszystko ok silnik pracuje równiutko , cichutko bez żadnych szarpnięć i pierdnięć :D.
Z góry dziękuję za odpowiedzi i sugestie.
Pomóżcie bo już mam dość wysłuchiwania żony że auto złom hehehe g;)

lucas4891 07-06-2019 16:46

Odp: Brak paliwa w szynie wtryskowej
 
Zacznij od sprawdzenia, czy paliwo sie nie cofa po nocy. Widac to w przezroczystych przewodach miedzy filtrem a pompa. Temat znany...

kaszkasz1 07-06-2019 21:49

Odp: Brak paliwa w szynie wtryskowej
 
No właśnie paliwo w przewodach do pompy wtryskowej jest ,ale jak popuszczę nakrętkę wtrysku czy poluzuje czujnik ciśnienia paliwa na szynie to susza :(

lucas4891 08-06-2019 08:06

Odp: Brak paliwa w szynie wtryskowej
 
Domyslam sie ze silnik przedlift na ukladzie Siemensa?
Jesli paliwo jest po stronie ssacej pompy WC a w szynie nie ma nic to winny jest zawor dozujacy. Ten przytwierdzony na dwie sroby. Bez podanego napiecia jest zamkniety. Ale w takim razie silnik nie odpala?
Sprawdz czy na wtyczce jest 12V i czy cewka zaworu nie ma przerwy

scorpion_1982 08-06-2019 16:45

Odp: Brak paliwa w szynie wtryskowej
 
Kolego warto jeszcze sprawdzić czy napięcie nie spada zbyt nisko bo wtedy odcina ci szynę wtryskową i nie odpalisz, ja tak miałem przy walniętym rozruszniku, auto kręciło ale rozrusznik pobierał za dużo prądu i niestety odcinało paliwo, po wymianie rozrusznika ręka odjął.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Gural bagienny 08-06-2019 17:51

Odp: Brak paliwa w szynie wtryskowej
 
Żona ma rację kupiłeś skarbonkę bez dna zaczyna się niepozornie odsprzedaj czym prędzej
Ja też będę próbował pozbyć się swojego .

kaszkasz1 09-06-2019 06:27

Odp: Brak paliwa w szynie wtryskowej
 
Kolego Scorpion 1982 może faktycznie coś z tym rozruchem bo praca jego jest jak dla mnie troche nie taka. Spróbuje wymienić rozrusznik bo i tak sie nosiłem z tym zamiarem i zobaczymy. Co do zaworka tego przykręcanego na dwie śrubki to wymieniłem na noje sztyk:) ( tani nie był ). Posprawdzam faktycznie jeszcze napięcie na kostce czy jest odpowiednie.
A co do żony - pogada i przestanie przecież każda tak mag:P drynda wygodna , oszczędna to nie ma co sprzedawać. Miałem ten silnik w C4GP i był zajefajny, wystarczy wstrzelić się w dobrą diagnozę i będzie ok. Dam cynka czy udało sie naprawić z waszych podpowiedzi.
Za wszystkie oczywiście stawiam piwo :)

lucas4891 09-06-2019 07:43

Odp: Brak paliwa w szynie wtryskowej
 
Jakiekolwiek dysfunkcje ukladu wtryskowego powoduja wygenerowanie bledow. Jesli u Ciebie takowych nie ma, to trop z rozrusznikiem moze byc trafny. Jesli wal korbowy podczas krecenia rozrusznikiem nie osiaga odpowiedniej predkosci obrotowej to PCM nie otworzy wtryskow. Zanim zmienisz rozrusznik sprawdz polaczenie silnika z masa. Na probe polacz skrzynie z nadwoziem za pomoca kabla rozruchowego. Jesli rozrusznik bedzie krecil szybciej to masz rozwiazanie

scorpion_1982 09-06-2019 07:56

Brak paliwa w szynie wtryskowej
 
U mnie uzwojenie w rozruszniku było naruszone,
Objawiało się to wcześniej tak że czasami 2-3 sekundy musiałem przytrzymać rozrusznik bo nie odpalał od strzała, a pare dni później na prostowniku pomimo że kręcił to auto nie było wstanie odpalić.
Napięcie spadało dość mocno mimo podłączonego prostownika, rozrusznik kręcił silnik dość szybko, jest podobno jakiś zawór na listwie i gdy na nim napięcie spadnie poniżej 11 V to odcina paliwo być może coś pomieszałem ale jakoś tak to było.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

lucas4891 09-06-2019 10:06

Odp: Brak paliwa w szynie wtryskowej
 
A winna temu byla zapewne panewka od strony komutatora. Wyrabia sie tak ze wirnik trze o stojan.
Ja mialem tak samo. Kupilem nowy rozrusznik i przed zamontowaniem rozebralem go i naladowalem smaru do panewek, bo bylo go tyle co kot naplakal. Po 50 tys km robilem rozrzad i przy okazji skontrolowalem stan panewkek. Jak nowe. Kozystajac z okazji dolozylem jeszcze smaru


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.