Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] Wymiana rozrządu - ustawienie. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=274371)

heon 29-12-2017 21:35

Wymiana rozrządu - ustawienie.
 
Witam
Nie znalazłem nic podobnego ani na forum ani w google. Postanowiłem założyć temat.
Potrzebuje informacji na temat ustawiania rozrządu w Samochodzie Fiesta 2010 r 1,4 benzyna z fabrycznym gazem.
Niestety musiałem zdjąć koła z wałków i teraz mam problem bo nie wiem jak to poustawiać.

Mam na dzieje ze ktoś pomorze morze ma schematy a może ma książkę Sam naprawiam Fiesta po 2008 i udostępni jakieś zdjęcia lub scany

slawek-kali 29-12-2017 21:47

Odp: Wymiana rozrządu - ustawienie.
 
A blokady masz?

aurerum 29-12-2017 21:51

Odp: Wymiana rozrządu - ustawienie.
 
właśnie po blokowałeś za nim ściągnąłeś koła?

SRS 29-12-2017 21:55

Odp: Wymiana rozrządu - ustawienie.
 
Cytat:

Napisał heon (Post 2908336)
a może ma książkę Sam naprawiam Fiesta po 2008

książka nic nie pomoże , trzeba mieć blokadę kół rozrządu , blokadę napinacza paska , blokada koła zamachowego oraz blokadę wału korbowego bez tych rzeczy się nie obędzie

heon 29-12-2017 23:38

Odp: Wymiana rozrządu - ustawienie.
 
Nic nie blokowałam zanim pozdejmowałem no i po co skoro i tak muszę go ustawić. Właśnie potrzebuje instrukcji aby wiedzieć jakich blokad potrzebuje i gdzie je założyć.

Dlatego zapytałem o instrukcje Może ktoś ma dostęp do tisu Fordowskiego do Fiesty po 2008. lub ma opcje wyciągnięcia tych info z Autodaty.

aurerum 30-12-2017 09:10

Odp: Wymiana rozrządu - ustawienie.
 
no to nie było zbyt mądre, ale już się stało i trzeba to teraz poustawiać.Ten silnik 1.4 chyba jest podobny do 1.6?

damianisko5 30-12-2017 10:53

Odp: Wymiana rozrządu - ustawienie.
 
Wow - Mam na dzieje ze ktoś pomorze morze ma schematy - czysto po polskiemu.
Zobacz to - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
a jeśli robisz to po raz pierwszy, to życzę powodzenia.

aurerum 30-12-2017 14:52

Odp: Wymiana rozrządu - ustawienie.
 
blokada wału pewnie jest w tym samym miejscu jak na filmiku.Tylko przed ustawieniem wału chyba powinieneś zdemontować wałki.

dirty.73 30-12-2017 15:57

Odp: Wymiana rozrządu - ustawienie.
 
jeśli jest podobnie jak w mk6,to banalnie proste...,przecież przy wymianie paska zawsze luzujesz koło na wale i koła na wałkach...ustawienie wałem GMP,wkręcenie blokady od tyłu/spodu silnika(jest tam wkręcona śrubka,wykręcasz ją,wkręcasz blokade, [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ),metalowy płaskownik ma trzymać/ustalać wałki ,wkładasz go w wycięcia na ich końcach,napinacz zablokujesz gwoździem :),ale pewnie dajesz nowy,jest zablokowany,najpierw zakładasz pasek(na luźnych wszystkich kołach),puszczasz napinacz,dokręcasz koła wałków,no i koło wału....najgorsza sprawa...to dokręcanie...

aurerum 30-12-2017 16:16

Odp: Wymiana rozrządu - ustawienie.
 
ta procedura jest ok.Tylko kolega przed odkręceniem kół nic nie blokował i teraz może być tak, że przy odkręcaniu kół mógł poprzestawiać wałki


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.