Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ranger (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=164)
-   -   [Ranger 2011-2022] 3.2 diesel - świeci kontrolka silnika oraz kontrolka oleju. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=304347)

Barinho 24-12-2019 22:56

3.2 diesel - świeci kontrolka silnika oraz kontrolka oleju.
 
Witam. Mam problem z moim Renger em.
Auto z 2012/13roku z silnikiem 3.2 diesel 200koni.
Auto z przebiegiem 175tys km.
Od około tygodnia świeci się kontrolka silnika oraz kontrolka oleju. Auto normalnie jeździ ale zaczynam się martwić.

Ktoś pomoże? Czy to poważny problem?
Dla kogoś kto chciałby pomoc mogę podesłać zdjecia lub film z pracy silnika poprzez WhatsApp. Mój numer telefonu 787 034 044.

siepiet 24-12-2019 23:00

Odp: Problem z silnikiem 3.2 diesel w Renger z roku 2012.
 
Prawdopodobnie awari ulegla pompa oleju. Jesli tak jezdziles to niestety silnik jest przytarty i wiaze sie to z remontem lub tez wymiana silnika. Jest to popularna usterka w tych modelach. Wplyw na to maja wymiany oleju ktore powinny byc zrobione w ciagu max 10min oraz czestotliwosc wymian. Najlepiej co 10tys

Pixelll 25-12-2019 14:13

Odp: Problem z silnikiem 3.2 diesel w Renger z roku 2012.
 
Cytat:

Napisał siepiet (Post 3206208)
Prawdopodobnie awari ulegla pompa oleju. Jesli tak jezdziles to niestety silnik jest przytarty i wiaze sie to z remontem lub tez wymiana silnika. Jest to popularna usterka w tych modelach. Wplyw na to maja wymiany oleju ktore powinny byc zrobione w ciagu max 10min oraz czestotliwosc wymian. Najlepiej co 10tys



To popularna usterka? Jakieś rozwiązanie żeby ustrzec się awarii?

siepiet 25-12-2019 14:33

3.2 diesel w Renger - świeci kontrolka silnika oraz kontrolka oleju.
 
Wymiana pompy oleju, Ford niechce sie przyznac do wady fabrycznej. Ta sama pompa co w Transitach, i tam zrobili akcje serwisowa i wymiane. Nowa pompa oleju dostepna w Fordzie jest niby taka sama ale poprawiona. Z tego co użytkownicy na forach angielskich pisza to nalezy pilnowac wymian oleju i aby wymiana nie trwala dluzej niz 10min bo wtedy olej z niej schodzi i niby sie zapowietrza. Problem dotyczy modeli do 2015 roku

Pixelll 25-12-2019 14:43

Odp: 3.2 diesel w Renger - świeci kontrolka silnika oraz kontrolka oleju.
 
Dzięki za info, moja ostatnia wymiana oleju trwała...30 min.

Barinho 25-12-2019 17:37

Odp: Problem z silnikiem 3.2 diesel w Renger z roku 2012.
 
Cytat:

Napisał siepiet (Post 3206208)
Prawdopodobnie awari ulegla pompa oleju. Jesli tak jezdziles to niestety silnik jest przytarty i wiaze sie to z remontem lub tez wymiana silnika. Jest to popularna usterka w tych modelach. Wplyw na to maja wymiany oleju ktore powinny byc zrobione w ciagu max 10min oraz czestotliwosc wymian. Najlepiej co 10tys



Silnik przestał odpalać dziś. ☹️
Ktoś wie jaki koszt naprawy???

siepiet 25-12-2019 17:45

Odp: 3.2 diesel w Renger - świeci kontrolka silnika oraz kontrolka oleju.
 
Wejdz na allegro. Koszt silnika to okolo 7tys. Napewno mozna sie dogadac, ze tez zamontuja nowy

siepiet 25-12-2019 17:46

3.2 diesel w Renger - świeci kontrolka silnika oraz kontrolka oleju.
 
Zapomnialem dodac, w UK, kobitka podala do sądu Forda, ze wada fabryczna i wygrala sprawe. Silnik naprawila na swoj koszt a sąd nakazał Fordowi zwrot kosztow

Deryll 29-12-2019 08:00

Odp: 3.2 diesel - świeci kontrolka silnika oraz kontrolka oleju.
 
Cytat:

Napisał Barinho (Post 3206206)
Od około tygodnia świeci się kontrolka silnika oraz kontrolka oleju. Auto normalnie jeździ ale zaczynam się martwić.

I nie zastanowiło to ciebie że coś nie tak z autem.

Pixelll 10-01-2020 19:15

Odp: 3.2 diesel w Renger - świeci kontrolka silnika oraz kontrolka oleju.
 
Cytat:

Napisał siepiet (Post 3206324)
Zapomnialem dodac, w UK, kobitka podala do sądu Forda, ze wada fabryczna i wygrala sprawe. Silnik naprawila na swoj koszt a sąd nakazał Fordowi zwrot kosztow



Zamówiłem w serwisie pompe oleju wraz z rurką, koszt niewielki ok 550zł, natomiast mechanik u którego chciałem to wymienić stwierdził że trzeba wyciągnąć silnik wraz ze skrzynią i zdemontować dyfer z przodu, ponoć jakaś belka jest i nie da się miski zdemontować.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.