Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Cieknaca woda do bagaznika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=218327)

gazer 18-03-2009 12:09

woda w bagażniku
 
Mam pytanko skąd woda w bagażniku[w miejscu koła zapasowego] musi tam zalegać już jakiś czas bo na tapicerce pojawiła się pleśń.Może ktoś przerabiał temat.

farao 18-03-2009 13:12

Odp: woda w bagażniku
 
Ja mam to samo. Okazało się, że to przecieka w miejscu przykręcenia lamp. Są trzy punkty mocowania: plastikowa nakrętka, odkręcania od srodka bagażnika, wkręt od zewnątrz i trzpień (na wcisk). Wszystko to "przebija się" przez blachę otworami do wewnątrz bagażnika i są to miejsca przeciekania wody. (fajne rozwiązanie Forda).
U mnie pomogło zasilikonowanie tych miejsc (delikatne, aby umozliwić póżniejszy demontaż) Załozyłem klosz kiedy silikon już zasychał,żeby się nie skleiło.

maciej851 18-03-2009 14:32

Odp: woda w bagażniku
 
u mnie też odstawała blacha na sklepieniach jak się otworzy klapę.

Pietro71 18-03-2009 14:40

Odp: woda w bagażniku
 
Cytat:

Napisał farao (Post 1116246)
Ja mam to samo. Okazało się, że to przecieka w miejscu przykręcenia lamp. Są trzy punkty mocowania: plastikowa nakrętka, odkręcania od srodka bagażnika, wkręt od zewnątrz i trzpień (na wcisk). Wszystko to "przebija się" przez blachę otworami do wewnątrz bagażnika i są to miejsca przeciekania wody. (fajne rozwiązanie Forda).
U mnie pomogło zasilikonowanie tych miejsc (delikatne, aby umozliwić póżniejszy demontaż) Załozyłem klosz kiedy silikon już zasychał,żeby się nie skleiło.

Jak moze przeciekac przez lampę ,przeciez na lampie jest uszczelka która nie przepuszcza wody no chyba ze masz lampy z fiata 126p.

Pietro71 18-03-2009 14:42

Odp: woda w bagażniku
 
Cytat:

Napisał gazer (Post 1116205)
Mam pytanko skąd woda w bagażniku[w miejscu koła zapasowego] musi tam zalegać już jakiś czas bo na tapicerce pojawiła się pleśń.Może ktoś przerabiał temat.

Sprawdz sobie czy nie masz uszkodzonego wezyka którym idzie woda do spryskiwacza na tylną wycieraczkę ,węzyk własnie tamtedy idzie ,pod tapicerką .Odkręc sobie swiatło stopu masz je w górnej czesci klapy pewnie nadłamał sie węzyk i dlatego masz wodę w srodku:)

farao 18-03-2009 15:07

Odp: woda w bagażniku
 
Cytat:

Napisał Pietro71 (Post 1116284)
Jak moze przeciekac przez lampę ,przeciez na lampie jest uszczelka która nie przepuszcza wody no chyba ze masz lampy z fiata 126p.

Mówimy o hatchback- tak? Napisałem jak pozbyłem się wody we wnęce kola zapasowego i mokrej tapicerki. Po uszczelnieniu sucho w najwieksze ulewy.
Woda wnika od strony rynny jaka jest wokół otworu bagażnika.

vanillasky5 17-11-2009 11:04

Woda w bagażniku ?
 
Witam,
mój problem dotyczy zbierającej się masowo DESZCZÓWKI w bagażniku, a dokładnie w wytłoczeniu na koło zapasowe... Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć z kąd ta woda się tam gromadzi ? :mad:

mkaminski100 17-11-2009 20:24

Odp: Woda w bagażniku ?
 
Np zza lamp lub z nieuszczelnionej klapy. WYtrzyj do sucha i sprawdz skad leci

bary1987 19-11-2009 12:06

Odp: Woda w bagażniku ?
 
ja mialem ten sam problem...woda dostawala sie przez uszczelki klapy...i pewien mechanik polecil mi zebym wywiercil sobie malutki otwor w tym wyglebieniu zamiast kupowac bardzo drogie uszczelki i od tego czasu problemu juz nie mam:)

mkaminski100 19-11-2009 14:53

Odp: Woda w bagażniku ?
 
Cytat:

Napisał bary1987 (Post 1292880)
ja mialem ten sam problem...woda dostawala sie przez uszczelki klapy...i pewien mechanik polecil mi zebym wywiercil sobie malutki otwor w tym wyglebieniu zamiast kupowac bardzo drogie uszczelki i od tego czasu problemu juz nie mam:)

:680: Co ja czytam? Wywierciles otwor w bagazniku i "nie masz problemu"? Po prostu pozwalasz na to, zeby woda przeplywala pod tapicerka do kola i wyplywala na zewnatrz, wiec ladnie zapudrowales problem, ale go nie usunales. Bedizesz mial rdze w bagazniku, plesn w tapicerce i sparciale kolo zapasowe.
Tej "drogiej" uszczelki nie trzeba wymieniac, wystarczy dostroic zamek. No chyba, ze auto to szybka rzezba po wypadku...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.