Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Focus mk2 1.8 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=314451)

goskhy 04-11-2020 18:08

Focus mk2 1.8
 
Witam.
Stoję przed zakupem drugiego auta i w ostatnim czasie zacząłem rozglądać się za Focusami. Z racji, iż planuje wydać coś ok. 10 tys. zł. przeglądam oferty drugiej generacji, oczywiście przy takim budżecie nie oczekuję fajerwerek. Nastawiłem się na auto z silnikiem benzynowym 1.8. Przeglądając aukcje trafiłem właśnie w okolicy na takiego Focusa:[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Czy istnieje też możliwość sprawdzenia historii pojazdu po numerze VIN, byłby ktoś w stanie to sprawdzić?
VIN: WF05XXGCD56U77508

Oczywiście czytałem wątek dotyczący brania oleju przez te silniki i dlatego mam też mętlik w głowie, czy aby na pewno ten silnik byłby wyborem. Jeśli nawet zdecydowałbym się na zakup tego auta ze świadomością, że zaraz będę musiał robić remont silnika, to czy opłacalny jest zakup za taką kwotę?

Czy też może odpuścić tę pojemność i rozejrzeć się za silnikiem 1.6?
Za mną 1.8 przemawia tym, że spalanie nie jest jakoś dużo wyższe od 1.6, a zawsze jest to mocniejszy motor. Jednak mogę się mylić i to 1.6, mimo mniejszej mocy okaże się równie dynamiczne, dlatego też chcę się poradzić i chętnie poznam wasze zdanie na ten temat.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

RyszardaTrzeciaWaza 04-11-2020 22:24

Odp: Focus mk2 1.8
 
Co on ma kuźwa na masce ? :lol:

Marek 05-11-2020 04:46

Odp: Focus mk2 1.8
 
Odpuść.
Niemiec nie płakał jak sprzedawał. Jeszcze ta maska :)

goskhy 05-11-2020 09:11

Odp: Focus mk2 1.8
 
W takim razie będę rozglądał się za 1.6, pewnie bezpieczniejsza jest wersja 100 KM?

RyszardaTrzeciaWaza 06-11-2020 06:19

Odp: Focus mk2 1.8
 
Jeżeli chcesz żeby jakoś przyspieszało, to szukaj 2.0. W 1.6 wyprzedzanie trzeba planować dzień wcześniej ;-)

hindus 06-11-2020 10:31

Odp: Focus mk2 1.8
 
Przyspieszanie lub jego brak to jest wyłącznie kwestia indywidualnego odczucia. Mam 90KM diesla i 0-100 przyspiesza w 12.6 sekundy. 1.6 benzyna 100KM przyspiesza w 11.9 sekundy czyli szybciej - a ja nie narzekam na brak przyspieszenia, normalnie można wszystkich wyprzedzać. Ale mamy choćby 1.6 115KM (Ti-VCT) który do setki ciągnie już w 10.8 sekundy. Dla porównania - 1.8 benzyna przyspiesza w 10.3 sekundy. Dwulitrowa benzyna - 9.2 sekundy. Więc możemy się tak licytować dalej i dojść do ST z czasem 6.8 sekundy. Pytanie zasadnicze - jak często musimy gwałtowanie przyspieszać? Jak jeździmy po mieście, to w sumie niezbyt często - byle spod świateł sprawnie ruszyć. Jak jeździmy poza miasto no to pewnie częściej. Dlatego ślepe pakowanie się w "im większa moc tym lepiej" może nas bardziej zaboleć w kosztach paliwa niż w komforcie przyspieszania. Chyba, że mamy rajdowcę we krwi i wszystko robimy do odciny no to spalą "tyle ile wlejesz" ;) Ale domyślam się, że nie o takie zastosowanie Focusa chodzi.

Marek 06-11-2020 15:27

Odp: Focus mk2 1.8
 
Cytat:

Napisał RyszardaTrzeciaWaza (Post 3294040)
Jeżeli chcesz żeby jakoś przyspieszało, to szukaj 2.0. W 1.6 wyprzedzanie trzeba planować dzień wcześniej ;-)

Przy 2.0 podobnie jak 1.8 zaopatrz się w bańkę oleju bo to ten sam silnik

RyszardaTrzeciaWaza 06-11-2020 17:13

Odp: Focus mk2 1.8
 
Cytat:

Napisał Marek (Post 3294149)
zaopatrz się w bańkę oleju

No nie można mieć wszystkiego od razu :D Pierścionki do zmiany i silnik będzie śmigał.

W 1.6 dzwonią sworznie tłoków, padają sondy, koła zmiennych faz i jeszcze kilka innych bubli, każdy silnik ma jakiś feler.

A różnica w spalaniu pomiedzy tymi trzema silnikami jest praktycznie żadna.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.