Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Mondeo MK5 Ecoboost 2.0 z automatem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=315043)

gnat80 24-11-2020 10:43

Mondeo MK5 Ecoboost 2.0 z automatem
 
Witajcie,przymieram się do zakupu Mondeo MK5 roczniki celuje w 2015- 2016.
Silnik ecoboost 203KM ze skrzynią automatyczną.
Jako że jeżdżę mało bo około 10 tys rocznie i w koło komina praktycznie diesel odpada.
Chciałem zapytać użytkowników aut z taką konfiguracją jak wygląda spalanie takiego silnika w automacie,bo czytam opinie że potrafi nawet 15L/100 wciągnąć.Inni piszą że 10 w mieście,
No i jak sam automat bo czytałem że to klasyczna hydrokinetyczna skrzynia trochę wolna jest.
Wersje amerykańskie Fusion raczej mnie nie interesują jakoś nie jestem przekonany.
dzięki i pozdrawiam.

MAG 24-11-2020 11:01

Odp: Mondeo MK5 Ecoboost 2.0 z automatem
 
Po pierwsze Mk5 2,0 EcoBoost wystepuje tylko i wyłącznie z automatem.

Po drugie spalanie jest uzależnione od stylu jazdy i warunków, więc jednemu spali dychę, a innemu 15. Nie chce mi sie szukać, ale z tego co pamiętam, to wg papierów po mieście jest w okolicach 12...

Wersja 200 i 240 różni sie tylko oprogramowaniem silnika, więc nie ma znaczenia którego wybierzesz. Jesli słabszego, to możesz mu u forumowych specjalistów zmienić mapę.

Osobiście nie wykluczałbym Fusiona, bo o ile nie szuka sie specyficznie kombi albo liftback'a, to Fusion będzie dużo tańszy, a i sa dostępne wersje AWD, których na Europę nie robiono.
Oczywiście 99% Fusionów jest po większych czy mniejszych przygodach, ale z reguły nie ma problemu ze znalezieniem zdjęć z jakim przebiegiem i w jakim stanie auto trafiło do Polski, co w przypadku aut z Europy nie jest takie łatwe...

piotrek305 24-11-2020 14:20

Odp: Mondeo MK5 Ecoboost 2.0 z automatem
 
jakbym w mk5 chciał benzynę i nie ma parcia na kombi to uważam fusion za najlepszą opcję.. kupisz młode z malutkim nalotem, a uszkodzenie też można niewielkie znaleźć i sam naprawiasz wiesz co masz.. doposażysz też w co będziesz chciał. uważam, żę jak benzyna mk5 to właśnie fusion jeżeli nie ma parcia na kombi.

slawek-kali 24-11-2020 16:40

Odp: Mondeo MK5 Ecoboost 2.0 z automatem
 
tyle ze lekko uszkodzone swoje kosztuja i jako laik nie masz szans na wyrwanie takeigo auta. No i to nie jest Mondeo...

gnat80 25-11-2020 11:27

Odp: Mondeo MK5 Ecoboost 2.0 z automatem
 
Ze Stanów to sedany chyba,a mi się podoba hatchback ,ew kombi też nie pogardzę :)

MAG 26-11-2020 08:07

Odp: Mondeo MK5 Ecoboost 2.0 z automatem
 
Tu masz bardzo ładnie doposażonego liftback'a 5D

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.