Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Tryb Awaryjny jak Rozpoznać (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=316099)

vizmor 03-01-2021 21:32

Tryb Awaryjny jak Rozpoznać
 
Witam dawno mnie tu nie było, nadal borykam się z problemem, mojej fiesty lub coś mi się wydaje.

auto miało już wymieniona 1 sondę lambda, cewkę przewody, świece, filtry, czujnik położenia przepustnicy, nowy kolektor dolotowy, nowy map sensor , wycięty jest katalizator mam wrażenie jak by nie chciał jechać jest zamulony nadal. Czy jest możliwość że ja przez tyle czasu jeżdżę w tzw trybie awaryjnym? Niby mogę go rozpędzić ale ciężko przekracza 3.5k , czy ew emulator sondy mógłby coś pomodz, katalizator zostal wycięty gdyż się rozsypał a auto mam dopiero 7 miesięcy i nie mam zamiaru kupować katalizatora za 800-1200-1400( warszawa z wymianą) 1/3 ceny auta.. czy jest tak że on cały czas chodzi w trybie awaryjnym nie ma zadneej kontrolki ckeck jakiś czas temu zatankowałem do pełna na bp i zaświeciła się kontrolka wydajność układu katalucznego, po czym usunąłem ta kontrolkę i zrobiłem 400 km i nic się nie zaświeciło dodam iż przeraża mnie spalanie 220 km - 19.75 l weszło i jakaś masakra jest czy wam też tyle palą te festy prawie 10 litrów na 100 km no niby 8.98 (9) ale jak na 60 kunia to sporo dosyć

Dziękuję za pomoc

pitstop77 04-01-2021 09:32

Odp: Tryb Awaryjny Rozpoznać
 
Mam inny silnik ale może te 1.3 już tak mają że są mułowate. Dobrze ja byś się przejechał inna fiesta z tym silnikiem i sprawdził czy jest różnica.

vizmor 04-01-2021 12:53

Odp: Tryb Awaryjny Rozpoznać
 
Cytat:

Napisał pitstop77 (Post 3308123)
Mam inny silnik ale może te 1.3 już tak mają że są mułowate. Dobrze ja byś się przejechał inna fiesta z tym silnikiem i sprawdził czy jest różnica.

Chętnie bym to zrobił ale nie znam nikogo z Wawy, kto by miał taką fiestę z 1.3 :)


Wysłane z mojego CPH2089 przy użyciu Tapatalka

romano11 04-01-2021 17:12

Odp: Tryb Awaryjny Rozpoznać
 
Cytat:

Mam inny silnik ale może te 1.3 już tak mają że są mułowate..
Też mam 1.3 i demonem prędkości to on nie jest, ale np. na 3. biegu pod lekkie wzniesienie bez problemu osiąga 5krpm :D
Skoro autor wątku nie może przekroczyć 3,5krpm to coś jest nie tak :?:

vizmor 04-01-2021 17:20

Cytat:

Napisał romano11 (Post 3308277)
Też mam 1.3 i demonem prędkości to on nie jest, ale np. na 3. biegu pod lekkie wzniesienie bez problemu osiąga 5krpm :D

Skoro autor wątku nie może przekroczyć 3,5krpm to coś jest nie tak :?:

O tym mówię cały czas :-) tylko pytanie gdzie szukać czy wina tego trybu awaryjnego z braku katalizatora, check się nie świeci dużo już wymieniona tłumik nawet nowy końcowy.

Wymienione:
świece
Przewody
Cewka
Lambda1
Filtr paliwa
Filtr powietrza
Krokowy
Czujnik map sensor
Czujnik położenia przepustnicy
Czyszczona przepustnica
Wymieniona obudowa filtra powietrza
Wymienione obudowa dolotu nowe uszczelki
Olej filtr
Nowy płyn chłodniczy
Nowy termostat
Nowy zbiorniczek wyrównawczy

gdzie szukać ?:)



Cytat:

Napisał romano11 (Post 3308277)
Też mam 1.3 i demonem prędkości to on nie jest, ale np. na 3. biegu pod lekkie wzniesienie bez problemu osiąga 5krpm :D

Skoro autor wątku nie może przekroczyć 3,5krpm to coś jest nie tak :?:

A ile pali ?

Ela.S 04-01-2021 18:35

Odp: Tryb Awaryjny Rozpoznać
 
Miałam 1.3 i na prawdę nie narzekam. Spalanie w mieście nie cale 9 L, na trasie 5 i trochę. Oczywiście bez szaleństw, bo to nie silnik do tego. Ten silnik od 3 tyś obrotów dopiero zaczyna żyć, a u Ciebie przy 3.5 koniec. Coś nie tak.

vizmor 04-01-2021 19:13

Odp: Tryb Awaryjny Rozpoznać
 
Cytat:

Napisał Ela.S (Post 3308303)
Miałam 1.3 i na prawdę nie narzekam. Spalanie w mieście nie cale 9 L, na trasie 5 i trochę. Oczywiście bez szaleństw, bo to nie silnik do tego. Ten silnik od 3 tyś obrotów dopiero zaczyna żyć, a u Ciebie przy 3.5 koniec. Coś nie tak.

Do 3.5 kręci się jako tako osiągnie 3.5 pedał w podłodze i wyżej nie idzie

Wysłane z mojego CPH2089 przy użyciu Tapatalka

pitstop77 04-01-2021 19:32

Odp: Tryb Awaryjny Rozpoznać
 
A może odma przytkana?

vizmor 04-01-2021 19:38

Odp: Tryb Awaryjny Rozpoznać
 
Cytat:

Napisał pitstop77 (Post 3308321)
A może odma przytkana?

Jeżeli chodzi o ten przewód od obudowy filtra powietrza do dekla zaworowego czyszczone, chyba że chodzi o odmę niżej, nie było sprawdzane.

Wysłane z mojego CPH2089 przy użyciu Tapatalka

vizmor 04-01-2021 19:41

Odp: Tryb Awaryjny Rozpoznać
 
Jakby ktoś pytał mam z taką obudowa ten silnik niby 60km a może 69 km

https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...7ce11c5a0e.jpg

Wysłane z mojego CPH2089 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.