Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] 2.4tddi 90km nie pali (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=264169)

Adamizero 23-05-2017 10:39

2.4tddi 90km nie pali
 
Czesc.
Wyskakuja bledy P1608,P0216 oraz P1664.
Dzis zaczynam zabawe z tym.
Pierwsze co, chce zaczac od przewodow pompy paliwa i przewodow pompy wtryskowej. Podobno dość czesto spotykany problem.
Pierwsze pytanie. Gdzie znajde pompe paliwa?
Drugie, gdzie jest przekaznik pompy.paliwa? (Rowniez czesto wymieniane jako usterka(styki przeczyscic).

Sam dostep do pompy wtryskowej i sterownika jest dosc prosty.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Dla potomnych wklejam link do video, moze komus pomoze w przyszlosci.

Jesli wszystko bedzie ok, sterownik idzie do elektronika na przelutowanie.
Pozdrawiam

wojtekjanus 23-05-2017 11:09

Odp: 2.4tddi 90km nie pali
 
Cytat:

Napisał Adamizero (Post 2806438)
Pierwsze pytanie. Gdzie znajde pompe paliwa?

Tylko Transit 2,4 tddi 125KM miał pompę paliwa. Montowana była na uchwycie filtra paliwa, a i to krótko, bo tylko do 2002 roku. Później z niej zrezygnowano i żaden Transit nie miał dodatkowej pompy podającej paliwo.
Tak pompa VP44 jak i VP30 oraz pompy common-rail mają wbudowane własne pompy łopatkowe zasysające paliwo ze zbiornika.

Elektryczna pompka zakładana na górę podstawy filtra w modelu 2,4 tddi 125KM wygląda tak:

http://i63.tinypic.com/28rd24h.jpg

Adamizero 23-05-2017 17:15

Odp: 2.4tddi 90km nie pali
 
Dziwne pytanie,ale musi byc. Wszystko mam zapocone, wyglada jakby z egr,bo od.gory samej... ale mniejsza.
Kostka od sterownika ma jakies zabezpieczenie? Próbowałem nią poruszac na boki, ale nie chcialo wspolpracowac...

wojtekjanus 23-05-2017 19:33

Odp: 2.4tddi 90km nie pali
 
Cytat:

Napisał Adamizero (Post 2806605)
Wszystko mam zapocone, wyglada jakby z egr,bo od.gory samej.

Paliwem? EGR nic nie ma wspólnego z paliwem. Paliwo diesla ma bardzo małą gęstość, więc bardzo łatwo jest rozpylane po całej komorze.
Szukaj nieszczelności.

Adamizero 23-05-2017 20:51

Odp: 2.4tddi 90km nie pali
 
A jak wyglada temat kostki pompy?
Mam mam zgiety.przeeod i zaizolowany, zaraz przy tej rurce,ktora prowadzi spaliny do EGR. zdjal bym kostke i sprawdzil na spokojnie przewody,czy gdzies nie przetarte. Cala droge do pcm chyba.bede.musial rozciac, zobaczyc czy gdzies nie ma lipy :/
I wtedy wyciagniecie sterownika i przelutowanie tranzystora zostaje.
Ogolem,mam.fajny parking.teraz, zadaszony i w ogole,ale musze sie z niego wynieść w niedzielę. Wiec na styk, jakby sterownik przyjechal...

medar 24-05-2017 07:10

Odp: 2.4tddi 90km nie pali
 
Cytat:

Napisał Adamizero (Post 2806605)
Dziwne pytanie,ale musi byc. Wszystko mam zapocone, wyglada jakby z egr,bo od.gory samej... ale mniejsza.
Kostka od sterownika ma jakies zabezpieczenie? Próbowałem nią poruszac na boki, ale nie chcialo wspolpracowac...

Aby wypiąć kostkę sterownika, trzeba pociągnąć w dół plastikowe zabezpieczenie, wygląda jak ramka.

Adamizero 24-05-2017 14:41

Odp: 2.4tddi 90km nie pali
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 2806658)
Paliwem? EGR nic nie ma wspólnego z paliwem. Paliwo diesla ma bardzo małą gęstość, więc bardzo łatwo jest rozpylane po całej komorze.
Szukaj nieszczelności.

Bardziej wyglada na olej. Auto wiekszych problemow nie.mialo, w oleju nie ma plynu, wiec nie wiem..
Auto przez poprzedniego.właściciela uzywane 15lat, dawno chyba.nikt.silnika nie myl. Nie cieknie, ale na pewno sie poci.
Przy okazji sprawdze mu kompresje, swiece zarowe.musze.tez wymienic.
Po uporaniu sie z pompa, umyje silnik i zobacze jak mocno sie poci.,chyba innej opcji nie ma.
Pod egr juz jest upocone, pompa tez cala czarna

Jaka kompresja byc powinna?

wojtekjanus 24-05-2017 18:12

Odp: 2.4tddi 90km nie pali
 
Cytat:

Napisał Adamizero (Post 2807033)
Jaka kompresja byc powinna?

Nie mam dokładnych danych, ale około 27-28 barów. Moim zdaniem poniżej 24 barów jest już źle. Ale bardzo ważne jest nie tylko same ciśnienie, ale także to, aby było wyrównane we wszystkich cylindrach, różnice nie większe od 2 barów.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.